Techgame.pl
PlayStation 5 Sony

PlayStation 5 - wideo - /watch?v=RkC0l4iekYo

Zapotrzebowanie na PlayStation 5 jest ogromne. Sony zwiększyło produkcję o połowę

15 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Sony rzekomo zwiększyło oczekiwaną liczbę gotowych na premier egzemplarzy PlayStation 5 do 10 milionów! Podobno zapotrzebowanie na sprzęt jest ogromne. Wcześniejsze doniesienia sugerowały jednak zgoła inny tok wydarzeń.

PS5 gotowe na premierę w liczbie 10 milionów sztuk. Sony albo dobrze rozumie rynek, albo liczy na cud sprzedaży.

Za mało sztuk PS5 na premierę

Nie ukrywajmy - pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 skutecznie przełożyła się na naprawdę wiele technologicznych premier i zapowiedzi. Wystarczy wspomnieć o tymczasowych problemach z dostępnością dysków wewnętrznych, później zamknięte fabryki Apple przełożyły się na przesuwanie własnych konferencji, a w końcu wpływ wirusa odczuło także i Sony. Pogłoski z wewnątrz firmy sugerowały, że Sony nie będzie gotowe na premierę swojej najnowszej konsoli, gdyż fabryki do planowanej daty premiery wytworzą około 5 milionów egzemplarzy. To bardzo mało zważywszy na fakt, że PS4 wyprzedało się w okolicach swojej premiery w liczbie 7,5 miliona sztuk. A wtedy w Japonii i tak przesunięto premierę o aż trzy miesiące.

Problemy Sony zostały rozwiązane?

Pocżątkowo Sony uznało, że wyrabiając się na premierę wyznaczoną na okres świąteczny bierzącego roku, PS5 znajdzie wspomniane 7,5 mln nabywców do marca 2021 roku. Ostatecznie, według najnowszych pogłosek, cała sytuacja przybrała zupełnie inny obrót. Japoński Bloomberg donosi, iż Sony spodziewa się ogromnego popytu na swoją konsolę, która już teraz jest zresztą w ogniu zainteresowania graczy z całego świata. Z tego względu postanowiono, iż na święta tego roku przygotowanych zostanie aż 10 milionów sztuk sprzętu! Jeżeli was zastanawia jak duże byłoby jedno PS5 złożone z 10 milionów, to zapewne coś w stylu zdjęcia poniżej:

Które PS5 będzie moje?

I choć inne agencje dziennikarskie (mowa tu o również japońskim Nihon Keizai Shimbun) twierdzą, że Sony przygotuje 9 mln sztuk, liczba ta i tak jest spora.. Problem w tym, że nadal nie znamy ceny konsoli ani konkretnej daty premiery, co z pewnością oznacza "kupić albo nie kupić" dla znacznej części potencjalnych klientów. Pandemia jednak swoje szkody również wyrządziła, więc ciekawe czy Sony faktycznie wyrobi się z taką liczbą sztuk. Innym problemem jest tu fakt, że wersji PS5 będzie co najmniej dwie - ze stacją dysków i bez. Zgadujemy, że nawet mimo różnicy w cenie duża część graczy wyrazi zainteresowanie wersją z czytnikiem, a te są przecież droższe i dłuższe w produkcji.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >