PS5
Źródło: Sony

Chcesz otrzymać PlayStation 5 w dzień premiery? Wiemy jak uzyskać dostęp do przedsprzedaży

Kuba WielochKuba Wieloch
27 Sierpnia 2020

W pewnym sensie ruszyła już przedsprzedaż PlayStation 5. Nie jest ona jednak tak oczywista, jak może się wydawać

Wielkie oczekiwanie

Niedawno Sony ruszyło z kampanią promocyjną swojej najnowszej konsoli PlayStation 5. Reklamy na temat najnowszego produktu japońskiej firmy można znaleźć absolutnie wszędzie, łącznie z telewizją. Nic dziwnego, jest to wszak najbardziej wyczekiwany przedmiot dla milionów graczy na całym świecie.

Przewidywane ceny nowej konsoli

PlayStation 5 trafi oficjalnie do przedsprzedaży najpewniej w okolicach listopada tego roku. Co ciekawe dokładnie w tym samym czasie ruszy sprzedaż największego konkurenta japońskiej stajni, czyli Xbox Series X firmy Microsoft. Widzieliśmy już wiele przecieków na temat najnowszych konsol i na ich podstawie musimy założyć, że za wersję PlayStation 5 ze stacją na nośnik będziemy musieli zapłacić od 2000 do 2500 zł.

Fani już nie mogą się doczekać premiery potężnej konsoli i próbują na wszelkie możliwe sposoby zaklepać pierwszeństwo w dostawie i zakupie. Okazuje się, że jest to możliwe za pośrednictwem strony developerów.

Czy jesteście godni nowej konsoli?

Pomimo że nie znamy jeszcze oficjalnej daty przedsprzedaży nowego PS-a, to wiemy, że konsolę jako pierwsi otrzymają najwięksi fani. Jak wynika z informacji udostępnionych przez producenta, zasób konsol w przedsprzedaży będzie ograniczony i największą szansę na zgarnięcie wymarzonego sprzętu będą miały osoby, którymi Sony bezpośrednio się skontaktuje. Dodatkowo z komunikatu na stronie dowiadujemy się, że pierwszeństwo w zakupie będą miały osoby, które pierwsze zgłosiły się do firmy Sony.

Co zrobić by zapisać się do przedsprzedaży?

Jak więc dostać się do programu przedsprzedaży? Aby wyrazić chęć zakupienia konsoli PlayStation, należy przejść do specjalnego formularza i podać swoje PlayStation Online ID. Być może w to nie uwierzycie, ale to wszystko. Później musimy wyłącznie czekać i modlić się, aby to właśnie nas wybrała firma.

Szczęśliwcy będą objęci ograniczeniami

Osoby zaproszone do przedsprzedaży będą typowane na podstawie wcześniejszych aktywności w sieci PlayStation. Warto wspomnieć jednak, że zakupy takich osób będą ograniczone. Każdy, kto zostanie wybrany w programie Sony, będzie mógł zakupić maksymalnie:

Jedną konsolę PlayStation 5 lub jedną konsolę PlayStation 5 Digital Edition
Dwa kontrolery DualSense
Dwie stacje ładujące DualSense
Dwa zestawy słuchawkowe Pulse 3D
Dwa piloty
Dwie kamery HD

Następny artykuł