Techgame.pl
źródło: PayEye

PayEye

Polacy wprowadzają nowatorską technologię do zamku i muzeum

25 Maja 2021

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Polacy wyznaczają nowe trendy technologiczne

Polska staje się coraz nowocześniejsza. W muzeum i zamku zapłacimy za pomocą jednego spojrzenia

Nie od dziś wiadomo, że młodzi Polacy doskonale dostosowują się do szybko zmieniającego się świata. Lata ukrycia za żelazną kurtyną mocno wpłynęły na naszą mentalność. Nie chcemy pozostać w tyle za zachodem. Ba, mamy wielką potrzebę wyznaczenia nowych trendów technologicznych.

Płatność przy pomocy jednego spojrzenia

Dowodem na to jest pewna rodzima firma z Wrocławia. PayEye wprowadziło na rynek nowinkę znaną wcześniej głównie z filmów science-fiction, a mianowicie ekosystem płatniczy, którego działanie opiera się na biometrii tęczówki oka. Dzięki niej już wkrótce będziemy mogli płacić i identyfikować się przy pomocy jednego spojrzenia.

Zamek i muzeum przeniesione do XXI wieku

Polski finetech całkiem dobrze radzi sobie na rodzimym rynku. Pomimo wczesnej fazy rozwoju projektu, aplikacji PayEye można używać już, chociażby we wrocławskim Aquaparku, MPK Wrocław czy Hotel by MArriott Wrocław.

To jednak nie wszystko. Okazuje się bowiem, że już niedługo z tej nowatorskiej technologii będziemy mogli skorzystać również w Zamku Topacz Resort & Art Spa oraz w Muzeum Motoryzacji. 

– Zamek Topacz wraz z Muzeum Motoryzacji to pierwsze tego typu miejsca na świecie, gdzie można dokonywać płatności okiem. Mam przekonanie, że goście hotelu, restauracji, spa i muzeum chętnie będą korzystać z rozwiązania, które jest niezwykle szybkie, bezpieczne i do tego praktycznie bezdotykowe. Zamek Topacz dołącza do grona blisko 130 partnerów PayEye, gdzie można dokonywać płatności okiem. To wyjątkowa grupa osób, które pozwalają nam rozwijać płatność przy wykorzystaniu biometrii tęczówki oka – komentuje Krystian Kulczycki, prezes PayEye i dodaje:

 – Dziś już mało kto pamięta moment, gdy organizacje płatnicze pracowały nad wdrożeniem pierwszych kart na świecie. W tamtych czasach były to tak samo pionierskie projekty, które, zanim stały się powszechne, były testowane na ograniczonej grupie osób i miejsc. My nasz pilotaż prowadzimy na dużą skalę. Dlatego to dobra okazja do podziękowania partnerom za kredyt zaufania, ale także chęć uczestniczenia w jedynym takim projekcie na świecie.

Gdzie pobrać aplikację?

Aplikację PayEye na smartfona można pobrać z AppStore, Google Play oraz Huawei Gallery. Co w praktyce oznacza, że można ją zainstalować na każdym nowoczesnym urządzeniu mobilnym. 

Przy pierwszej wizycie w dowolnym punkcie z możliwością płatności PayEye, tworzony jest wzorzec biometryczny. Od tego momentu można płacić okiem – wygodnie, bezpiecznie i bez ograniczeń. - czytamy na stronie producenta

źródło: PayEyePodobne artykuły

dron w mieście

Technologie

We Włoszech drony krzyczą na ludzi na ulicy. Zaskakujący sposób kontrolowania kwarantanny

Czytaj więcej >
apple maps samochód

Technologie

Dobra wiadomość dla posiadaczy sprzętu Apple. Mapy pokażą miejsca gdzie można zrobić sobie test na obecność wirusa

Czytaj więcej >
budynek google

Technologie

Kontrowersyjny pomysł Google i Apple. Dane posiadaczy smartfonów pomogą w walce z wirusem

Czytaj więcej >
dostawa jedzenia

Technologie

Innowacyjna aplikacja pokaże temperaturę kuriera rozwożącego jedzenie

Czytaj więcej >
Najprzydatniejsze skróty klawiszowe

Technologie

Najprzydatniejsze skróty klawiszowe w systemie Windows 10

Czytaj więcej >
kabel internetowy

Technologie

Koronawirus negatywnie wpływa na prędkość internetu w Polsce. Jest najnowszy raport

Czytaj więcej >