Techgame.pl
PlayStation 5

Youtube/ Playstation/ PS5 - THE FUTURE OF GAMING SHOW/ Screenshot

Wsteczna kompatybilność w Playstation 5? Przecieki nie pozostawiają wątpliwości

2 Października 2020

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

W internecie pojawia się coraz więcej przecieków na temat wstecznej kompatybilności konsoli PS5 firmy Sony. Okazuje się, że ma być ona ograniczona wyłącznie do poprzednika japońskiej firmy. Najnowsze plotki przedstawił użytkownik Reddit, któ

Na temat wstecznej kompatybilności konsoli PlayStation 5 wysnuto już wiele ciekawych teorii. Do tej pory Sony stara się nie dementować ani popierać żadnych plotek, co dodatkowo podgrzewa atmosferę wokół nowego produktu japońskiej firmy. Graczom marzy się możliwość ogrania starszych gier na nowej konsoli, w szczególności tym, którzy nie posiadali poprzednich modeli PlayStation. Dzięki temu mieliby możliwość przejść kultowe gry wiele lat po premierze, bez konieczności kupowania starych urządzeń.

Kolejne przecieki zalały internet

Warto tu zaznaczyć, że posiadacze najnowszego Xbox Series X mogą się czuć bezpiecznie i prawdopodobnie będą mieli możliwość ogrania starych tytułów z poprzednich generacji, dzięki Xbox Game Pass. Okazuje się jednak, że takiego komfortu nie będą raczej mieć fani PlayStation, a wsteczna kompatybilność będzie się ograniczała jedynie do poprzednika najnowszego produktu firmy Sony. Pozytywną informacją jest to, że na PlayStation 4 wyszło sporo ciekawych tytułów, a niektóre zdążyły już nawet osiągnąć miano kultowych jak, chociażby God of War. Najnowsze przecieki zdają się potwierdzać tę teorię.

Użytkownik Reddit przeanalizował kod źródłowy

Na portalu Reddit od wielu miesięcy toczą się dyskusję na temat konsoli PlayStation 5. Tym razem użytkownik o nicku Kgarvey przedstawił swoją teorię, którą wysnuł na podstawie skrupulatnej analizy kodu źródłowego witryny PlayStation Store. Odkrył on w nim ciekawe komunikaty o błędach, które wskazują na aktualizację oprogramowania. Wskazują one na to, że na PlayStation 5 będzie można w przyszłości grać w większą ilość gier z konsoli PlayStation 4. To jednak nie wszystko. Użytkownik odkrył również komunikat, na temat trybu Boost, który umożliwi zwiększenie liczby klatek na sekundę w starszych produkcjach. Poniżej przedstawiamy notyfikacje przetłumaczone na język polski:

Notyfikacje

• Grając w gry z PlayStation 4 na PlayStation 5, niektóre funkcje działające na PlayStation 4 mogą być niedostępne na konsoli PlayStation 5. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.playstation.com/ps5-backwards-compatibility. - ten link obecnie nie działa i prawdopodobnie witryna jest w trakcie przygotowania.

• Ta gra z konsoli PlayStation 4 nie jest obsługiwana przez obecne oprogramowanie systemu PlayStation 5. Nadal udostępniamy więcej gier PlayStation 4, w które można grać na Playstation 5. Zaktualizuj Playstation 5, a następnie spróbuj zagrać ponownie.

• Tryb PS5 został Boost włączony.

Premiera i cena PS5

Konsola PlayStation 5 zadebiutuje na rynku dokładnie 20 listopada 2020 roku. Najnowsza konsola Sony w odsłonie z napędem BlueRay kosztuje 499 euro. Cena wersji bez napędu wynosi 399 euro.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >