PlayStation 5
Źródło: Youtube/ Playstation/ PS5 - THE FUTURE OF GAMING SHOW/ Screenshot

Wsteczna kompatybilność w Playstation 5? Przecieki nie pozostawiają wątpliwości

Kuba WielochKuba Wieloch
2 Października 2020

W internecie pojawia się coraz więcej przecieków na temat wstecznej kompatybilności konsoli PS5 firmy Sony. Okazuje się, że ma być ona ograniczona wyłącznie do poprzednika japońskiej firmy. Najnowsze plotki przedstawił użytkownik Reddit, który dokładnie przejrzał kod źródłowy witryny PlayStation Store

Na temat wstecznej kompatybilności konsoli PlayStation 5 wysnuto już wiele ciekawych teorii. Do tej pory Sony stara się nie dementować ani popierać żadnych plotek, co dodatkowo podgrzewa atmosferę wokół nowego produktu japońskiej firmy. Graczom marzy się możliwość ogrania starszych gier na nowej konsoli, w szczególności tym, którzy nie posiadali poprzednich modeli PlayStation. Dzięki temu mieliby możliwość przejść kultowe gry wiele lat po premierze, bez konieczności kupowania starych urządzeń.

Kolejne przecieki zalały internet


Warto tu zaznaczyć, że posiadacze najnowszego Xbox Series X mogą się czuć bezpiecznie i prawdopodobnie będą mieli możliwość ogrania starych tytułów z poprzednich generacji, dzięki Xbox Game Pass. Okazuje się jednak, że takiego komfortu nie będą raczej mieć fani PlayStation, a wsteczna kompatybilność będzie się ograniczała jedynie do poprzednika najnowszego produktu firmy Sony. Pozytywną informacją jest to, że na PlayStation 4 wyszło sporo ciekawych tytułów, a niektóre zdążyły już nawet osiągnąć miano kultowych jak, chociażby God of War. Najnowsze przecieki zdają się potwierdzać tę teorię.

Naukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli na Marsie coś niezwykłegoNaukowcy przecierają oczy ze zdumienia. Odkryli na Marsie coś niezwykłegoCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Czeka nas niezwykle mroźna i śnieżna zima? Model matematyczny już przewidział dla nas przyszłość

2. Przez 13 godzin fryzjerka ratowała włosy kobiety. Powód jest niewiarygodny, efekt po powala na kolana

Użytkownik Reddit przeanalizował kod źródłowy


Na portalu Reddit od wielu miesięcy toczą się dyskusję na temat konsoli PlayStation 5. Tym razem użytkownik o nicku Kgarvey przedstawił swoją teorię, którą wysnuł na podstawie skrupulatnej analizy kodu źródłowego witryny PlayStation Store. Odkrył on w nim ciekawe komunikaty o błędach, które wskazują na aktualizację oprogramowania. Wskazują one na to, że na PlayStation 5 będzie można w przyszłości grać w większą ilość gier z konsoli PlayStation 4. To jednak nie wszystko. Użytkownik odkrył również komunikat, na temat trybu Boost, który umożliwi zwiększenie liczby klatek na sekundę w starszych produkcjach. Poniżej przedstawiamy notyfikacje przetłumaczone na język polski:

Masz bankot 10 zł? Koniecznie przeszukaj portfel, może być wart prawdziwą fortunęMasz bankot 10 zł? Koniecznie przeszukaj portfel, może być wart prawdziwą fortunęCzytaj dalej

Notyfikacje


• Grając w gry z PlayStation 4 na PlayStation 5, niektóre funkcje działające na PlayStation 4 mogą być niedostępne na konsoli PlayStation 5. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.playstation.com/ps5-backwards-compatibility. - ten link obecnie nie działa i prawdopodobnie witryna jest w trakcie przygotowania.


• Ta gra z konsoli PlayStation 4 nie jest obsługiwana przez obecne oprogramowanie systemu PlayStation 5. Nadal udostępniamy więcej gier PlayStation 4, w które można grać na Playstation 5. Zaktualizuj Playstation 5, a następnie spróbuj zagrać ponownie.


• Tryb PS5 został Boost włączony.

Premiera i cena PS5

Konsola PlayStation 5 zadebiutuje na rynku dokładnie 20 listopada 2020 roku. Najnowsza konsola Sony w odsłonie z napędem BlueRay kosztuje 499 euro. Cena wersji bez napędu wynosi 399 euro.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje nastolatek pogryziony przez amstaffa. Chłopiec miał tylko 12 lat
  2. Zobaczyła, co ojciec robi córeczce w sklepie, nie mogła uwierzyć. Policja zareagowała w najgorszy sposób
  3. Czeka nas niezwykle mroźna i śnieżna zima? Model matematyczny już przewidział dla nas przyszłość
  4. W Milionerach wszyscy zamarli gdy padło pytanie. Było niewiarygodnie trudne, nawet Urbański zaniemówił
  5. W TVP gwiazda disco polo w roli naukowca. Absurd przekroczył wszelkie granice
  6. 2 fala epidemii właśnie się rozpoczyna? Ministerstwo opublikowało zatrważające dane, absolutny rekord

Następny artykuł