Techgame.pl
Kobieta korzystająca z headsetu PlayStation VR i specjalnego kontrolera.

flickr

Zaskakująca decyzja Sony. PS5 nie będzie wspierało ważnej technologii

2 Listopada 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

PS5 nie będzie wspierało technologii, która została wprowadzona na konsolach obecnej generacji, a więc PlayStation Virtual Reality (PSVR). Użytkownicy, którzy będą chcieli korzystać z tej technologii na PlayStation 5 będą musieli się trochę

Jak ustalił portal UploadVR, gry na PlayStation 5 nie będą wspierały technologii PSVR. Nie oznacza to jednak, że gracze mogą spakować headset VR do pudełka i o nim zapomnieć. Dzięki specjalnej przejściówce i wstecznej kompatybilności będą mogli bawić się w rozszerzonej rzeczywistości na PS5. Informacje te potwierdzają, że Sony pracuje nad kolejną generacją swoich gogli.

PS5 bez wirtualnej rzeczywistości?

Według ustaleń ekspertów z serwisu UploadVR, gracze, którzy będą chcieli skorzystać z funkcji wirtualnej rzeczywistości grając na PS5 w takie produkcje jak Hitman 3 lub No Man’s Sky będą mogli to zrobić, jednak wymagało to będzie małej gimnastyki i kombinowania. Przede wszystkim potrzebna im będzie specjalna przejściówka, która pozwoli na kontynuowanie zabawy w wirtualnej rzeczywistości z grami z PlayStation 4 na konsoli nowej generacji od Sony.

Co więcej, gry dedykowane na PS5 same w sobie nie będą wspierały technologii PSVR. Użytkownicy nowej konsoli będą więc zmuszeni do zakupu egzemplarza gry z PlayStation 4. Wtedy dzięki wyżej wspomnianej przejściówce i technologii wstecznej kompatybilności będą mogli skorzystać z headsetu VR od Sony na PS5. Trochę to skomplikowane, ale informacje te potwierdzają jedynie plotki, które w ubiegłych miesiącach narosły naokoło PSVR.

Sony pracuje nad nową generacją PSVR

Kilka miesięcy temu informowaliśmy o tym, że Sony zarejestrowało prawa patentowe do urządzenia, które prawdopodobnie będzie nową generacją headsetu PlayStation VR. Wtedy nie było jednak wiadomo, jakie dokładnie plany mają Japończycy względem tego urządzenia. Wiemy, że nowy gadżet nie będzie miał swojej premiery wspólnie z pojawieniem się na rynku PS5, jednak już teraz możemy spodziewać się, że Sony wprowadzi nową generację PSVR “za kadencji” PlayStation 5.

Ta sytuacja rodzi kolejne pytania. Gracze zaczynają zastanawiać się, czy Sony będzie wymagało od nich zakupu gry w dwóch egzemplarzach (wersji na PS5 i PS4), czy da możliwość bezpłatnej “degradacji” gry na wersję poprzedniej generacji. Takie rozwiązanie byłoby z pewnością bardziej przyjazne użytkownikowi, wydaje się niestety też mniej realistyczne. Na oficjalne decyzje przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, jednak już teraz wiadomo, że gry, które będą tworzone wyłącznie z myślą o PS5, nie będą wspierały headsetu VR, który działa z PlayStation 4. Gogle podzielą więc los kontrolera DualShock 4, który będzie obsługiwał na PS5 jedynie gry z konsoli poprzedniej generacji.

Premiera PS5 tuż-tuż

Po miesiącach oczekiwań, gracze w końcu się doczekali. 12 listopada odbędzie się oficjalna premiera konsoli nowej generacji od japońskiego Sony, a więc PS5. Tego dnia urządzenie trafi na rynek amerykański, kanadyjski i japoński. W Polsce miłośnicy PlayStation będą mogli odebrać swoją konsolę tydzień później, a więc 19 listopada.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >