Techgame.pl
Sony PlayStation 5

materiały prasowe

Prezentacja PlayStation 5 za pomocą rozszerzonej rzeczywistości. Nowa konsola od Sony jest ogromna

13 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Mało kto widział PlayStation 5 na żywo, ale już teraz wiemy, że to najpewniej największa konsola jak będzie dostępna na rynku. Sprzęt jednak można wstawić już do swojego salonu, jednak "wirtualnie", bo dzięki wykorzystaniu technologii AR.

Tak, to prawda - niektórzy dzięki AR już mogą sprawdzić, jak ogromne PS5 będzie komponować się z "archaicznymi", bo malutkimi szafkami przy telewizorze.

PS5 może być ogromną bestią

PlayStation 5 pokazano oficjalnie nie tak dawno temu, jednak była to prezentacje wyłącznie "cyfrowa". Nikt jeszcze nie trzymał konsoli w rękach, a przynajmniej nie podzielił się tym ze światem. Z tego względu ciężko jest oszacować, jak bardzo PS5 będzie kolosalne, a niestety wszystko się na to zapowiada. Tu jednak na ratunek przychodzi najnowocześniejsza technologia wykorzystują Augmented Reality, czyli rozszerzoną rzeczywistość. Dzięki niej część graczy już może sprawdzić konsolę w warunkach domowych.

Sony przesadziło?

Wszystko dzięki aplikacji Particular AR, którą uruchomić mogą niestety wyłącznie wyposażeni w odpowiedni smartfon obsługujący taką technologię. Niedawno do biblioteki rzeczy, które możemy wyświetlać dzięki apce dołączyło właśnie PS5. Już wcześniej mówiono o tym, że konsola będzie zapewne największym tego typu sprzętem - zarówno w długości, jak i w szerokości prześcigając pod tym względem Xbox'a Series X, a nawet większość PCtów. Sami sprawdzćie - użytkownik Twittera "postawił" konsolę na stolik obok telewizora

Technologiczna wieża

Wygląda... zaskakująco, prawda? Choć sam sprzęt wygląda całkiem nieźle i nowocześnie, to jednak jego gabaryty mogą odstraszyć. Ciężko byłoby zmieścić tak naprawdę tak wielką konsolę gdziekolwiek indziej, niż na podłodze obok telewizora. Jakby nie patrzeć Microsoft postawił na wielkiego klocka (dosłownie), a Sony na wysoką wieżę. Miejmy jednak nadzieję, że takie gabaryty znajdą potwierdzenie w osiągach.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >