ps5
Źródło: Sony - wideo

Chciałeś kupić PlayStation 5 w dniu premiery? Może czekać Cię wielkie rozczarowanie

Artur ŁokietekArtur Łokietek
21 Października 2020

Wiele osób zapewne postanowiło nie zamawiać preordera najnowszego PlayStation 5 aby zakupić sprzęt w dniu premiery w sklepie fizycznym. Wychodzi na to, że to się może nie udać. Czołowe polskie sklepy z elektroniką wyprzedały cały nakład.

Najnowsza konsola Sony PlayStation 5 jawi się na godnego następcę PS4. Wiele osób postanowiło wręcz rzucić się na zamówienia w przedsprzedaży, choć część z nich i tak będzie musiała obejść się smakiem. PS5 nie kupimy także w sklepie fizycznym w dniu premiery i zapewne przez jakiś okres po niej także.

Szybko przyszło, szybko poszło w wydaniu PS5

PlayStation 5 to oczko w głowie Sony. Japończycy postanowili po raz piąty pokazać nam na co ich stać, wyposażając najnowszy sprzęt w prawdziwie imponujące podzespoły, na czele z superszybkim dyskiem SSD (który jednak pojemnością nie imponuje), projektując świetnie zapowiadającego się następcę DualShocka, czyli DualSense, a nawet przedstawiając zupełnie nowy design całości.

Uważaj na fałszywe SMS-y od sanepidu, które potrafią nieźle nastraszyć. Możesz też stracić ogromne pieniądzeUważaj na fałszywe SMS-y od sanepidu, które potrafią nieźle nastraszyć. Możesz też stracić ogromne pieniądzeCzytaj dalej

Wszystko to brzmi super, ale... Sony od samego początku obawiało się problemów z dostępnością sprzętu. Ten okazał się drogi w produkcji, a globalna pandemia koronawirusa skutecznie opóźniła wszelkie plany dotyczące opuszczania konkretnych liczb sprzętu z taśmy produkcyjnej. Ponadto Microsoft zaskoczył wszystkich niezbyt wygórowaną ceną najnowszego Xboxa Series X, a więc i Japończycy rzekomo obniżyli docelową kwotę za swoją konsolę.

Teraz do wszystkich problemów dochodzą nowe - serwis Polygamia postanowił wypytać czołowe polskie sklepy z elektroniką na temat dostępności PS5 na premierę w fizycznych sklepach. Jeżeli szykowaliście się na taką formę kupna to srogo się zawiedziecie.

DZISIAJ GRZEJE:

1. Ogromna wpadka w programie TVN. W "Milionerach" padło absurdalne pytanie. Żadna odpowiedź nie była poprawna?

2. Dzieci boją się koronawirusa. Jak z nimi rozmawiać o pandemii, żeby nie wzbudzić paniki?

PlayStation? Raczej... SadStation

Okazuje się, że świetnie zapowiadająca się konsola nie będzie najprawdopodobniej dostępna w praktycznie żadnym sklepie. Tyczy się to oczywiście sklepów fizycznych i okresu w okolicy premiery, która nastąpić ma już 19 listopada tego roku. Wszystkie sklepy twierdzą ponadto, że już wyprzedały wszystkie zapasy sprzętu w zamówieniach przedpremierowych. Oznacza to najpewniej, że na ten moment nigdzie już PS5 nie znajdziecie.

Poczta podjęła kluczową decyzję. Dotyczy pieniędzy emerytów i rencistów. Tysiące Polaków czekało na ustaleniaPoczta podjęła kluczową decyzję. Dotyczy pieniędzy emerytów i rencistów. Tysiące Polaków czekało na ustaleniaCzytaj dalej

Z drugiej strony warto pamiętać, że sprzęt miał ciężko już wcześniej - sklepy takie jak Gamestop ruszyły z preorderami nieco wcześnie, bo na długo przed oficjalnym rozpoczęciem przedsprzedaży. W Irlandii chociażby można było zapisywać się do list oczekujących. Szybko okazało się, że popyt przegania podaż, a na samą premierę konsol i tak nie starczy dla wszystkich.

W internecie zaczęło grzmieć, gdyż gracze poczuli się srogo zawiedzeni nie tylko tym, że Sony nie zapewni wystarczającej liczby egzemplarzy, ale także i tym, że preordery wielu osób musiały zostać anulowane. Taka sytuacja bardzo źle wpływa na wizerunek danego sprzętu, choć z drugiej strony pokazuje, że jest na niego wielkie zapotrzebowanie. Zgodnie z poprzednimi informacjami, Sony ma zapewnić nowe sztuki dopiero na początku przyszłego roku.

Polskie sklepy opustoszały

"Wszystkie konsole dostępne w przedsprzedaży zostały już sprzedane" - powiedziała dla Polygamii Wioletta Batóg, rzecznik sklepów MiediaMarkt oraz Saturn. "W związku z tym już nie prowadzimy sprzedaży. Zakupione w przedsprzedaży konsole będą dostępne od dnia premiery. Nie mogę natomiast na razie potwierdzić dostępności konsol dla pozostałych klientów, tzn. tych, którzy nie kupili w przedsprzedaży" - dodała.

Tajemniczy ładunek chińskiego myśliwca. Eksperci nie mogą uwierzyć, co przenosił [wideo]Tajemniczy ładunek chińskiego myśliwca. Eksperci nie mogą uwierzyć, co przenosił [wideo]Czytaj dalej

"Nie mamy informacji potwierdzających dostawę konsol PlayStation 5 i z tego względu, w trosce o naszych klientów i możliwy długi czas oczekiwania na produkt, nie przyjmujemy na nie zamówień" - odpowiada RTV EURO AGD. Sklep informuje, że na razie Sony nie wystosowało żadnego komunikatu w związku z dostępnością konsol na półkach sklepowych. W Media Expert i X-kom sytuacja jest identyczna.

Co ciekawe jednak to fakt, że Sony odmówiło Polygamii udzielenia komentarza w tej sprawie. Na ten moment pozostaje nam jedynie czekać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. “W mordę jeża!” - powiedziałby serialowy Boczek. Wspominając Dariusza Gnatowskiego, trudno zapomnieć o jego kultowych tekstach
  2. Zderzenie Audi z autobusem w Katowicach - Kto zawinił?
  3. Poczta podjęła kluczową decyzję. Dotyczy pieniędzy emerytów i rencistów. Tysiące Polaków czekało na ustalenia
  4. Chiny opanują Księżyc. Zdradzili imponujące plany na najbliższe lata
  5. Energia jądrowa jednak dla Polski? Ważne porozumienie, historia dzieje się na naszych oczach
  6. Pies rzucił się na małego chłopca. Niebywałe, co wydarzyło się sekundę później
  7. Zaczęło się. Drogi już są zablokowane, tysiące rolników protestuje ws "piątki dla zwierząt"

Następny artykuł