Techgame.pl
Returnal - screen z rozgrywki

IGDB

Returnal na nowym gameplayu. Ekskluzywny tytuł na PS5 robi ogromne wrażenie

22 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

Studio Housemarque Games ma na sobie konkretną presję dostarczenia na PlayStation 5 jednego z pierwszych wartościowych tytułów ekskluzywnych. Sony oczekuje tym razem gry AAA. Deweloperzy są znani z prostych, efektownych produkcji, ale tym razem wkr

  • Returnal jest jednym z najbardziej interesujących projektów na PS5

  • Twórcy mają na koncie wiele gier, ale z takim rozmachem jeszcze się nie mierzyli

  • Reżyser Harry Krueger opowiedział o genezie oraz inspiracjach

  • W celu zapewnienia nowej jakości studio musiało zatrudnić osoby odpowiedzialne za opowieść

Reżyser gry Returnal w podcaście na kanale YouTube Housemarque Games wyjawił nieco kulis tworzenia gry. Cofnął się do samych początków projektu oraz odniósł do podobieństw i różnic między Returnal, a poprzednimi dziełami studia.

Fajerwerki rozświetlą ponury świat

Zamysł na stworzenie dzieła osadzonego w mrocznym science-fiction narodził się w 2016 roku. Reżyser przyznał się również do fascynacji podróżami w czasie, zatem jest to element, którego możemy się spodziewać w jakiejś formie.

Deweloperzy mogą być kojarzeni z typowo zręcznościowych gier sci-fi, w których dużo dzieje się na ekranie. Są światła, rozbłyski, lasery, którym towarzyszyć muszą równie efektowne eksplozje.

Często na podjęcie decyzji dostępne są ułamki sekund, więc na myślenie nie ma zbytnio czasu. Kosmiczna arcade'owość w najczystszej postaci.

W pewnym stopniu właśnie te elementy są przenoszone do nowego projektu. Tym razem akcja będzie ukazana z perspektywy trzeciej osoby.

Według twórców umieszczanie eksplozji odwołuje się do ludzkiej chęci ich oglądania. To nie jest sztuka dla sztuki, czy nawet demonstracja możliwości technicznych, a konkretny motyw wywołujący pozytywne odczucia u gracza.

Studio na nieznanych wodach

Jeżeli chodzi o różnice w porównaniu do dotychczasowej działalności autorów, najistotniejsza jest narracja. Spektakularnym doznaniom wizualnym towarzyszyć ma opowiedzenie przejmującej historii.

To coś zupełnie nowego dla Housemarque Games i potrzebowano nawet zatrudnić w tym celu kolejne osoby. Fabuła będzie zahaczała o klimat psychodeliczny. Gracz odbędzie podróż w niesamowite kosmiczne rejony, ale i w głąb niemniej zagadkowego ludzkiego umysłu.

Świadomym wyborem kreatywnym było także umieszczenie w głównej roli kobiety. Jest z nią związana pewnego rodzaju trauma, o której więcej dowiemy się po zapoznaniu z tytułem.

Premiera Returnal została wyznaczona na 19 marca 2021 roku. Gra jest dostępna w ramach zamówień przedsprzedażowych na PS Store. Pojawiła się w edycji standardowej (339 zł.) oraz specjalnej (389 zł.). Ta druga zapewni elektroniczne dobra w postaci ścieżki dźwiękowej, skafandrów, broni i przedmiotów.

Łukasz Kopciński

Redaktor portalu Techgame. Licencjat Zarządzania informacją, student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wcześniej redagował między innymi w PC Centre. Dumny posiadacz gamingowego peceta, PlayStation 4 i New Nintendo 3DS. Ostatnio próbujący także nowego wymiaru grania za sprawą gogli PS VR.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >