Grafika przedstawiająca PlayStation 5 i pad DualSense
Źródło: Pixabay

Nie podoba Ci się wygląd PS5? Niezależni producenci już sprzedają obudowy w innych kolorach

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
25 Października 2020

PS5 nie miało jeszcze swojej oficjalnej premiery (ta została ustalona na przyszły miesiąc), a w sieci pojawiają się już firmy oferujące alternatywne obudowy do konsol nowej generacji od Sony. Ma to związek z kontrowersyjnym wyglądem urządzeń, które większości graczy nie przypadło do gustu.

PS5 zadebiutuje na polskim rynku 19 listopada. Sony zdecydowało się na sporą rewolucję wizualną swojej nowej konsoli. Decyzja ta spotkała się z mieszanym odbiorem wśród miłośników japońskiego sprzętu. Na ich szczęście w sieci pojawiają się już alternatywne obudowy, które zupełnie zmienią wygląd urządzenia.

PS5 nadchodzi. Będzie rewolucja?

Twórcy PlayStation 5, a więc japońska firma Sony, zapowiadają, że ich najnowsza konsola będzie sporą rewolucją, wszystko ze względu na, przede wszystkim, dwa czynniki. Pierwszym z nich jest wykorzystanie dysków SSD, które mają zapewnić o wiele szybsze ładowanie się gier i możliwość przełączania się między ostatnio ogrywanymi tytułami w ułamku sekundy. Drugi aspekt dotyczy warstwy bardziej społecznej.

Niepokojące wyniki badań. Wysokie promieniowanie w pobliżu odwiertów. Tysiące ludzi zagrożonychNiepokojące wyniki badań. Wysokie promieniowanie w pobliżu odwiertów. Tysiące ludzi zagrożonychCzytaj dalej

Ostatnio zaprezentowany interfejs graficzny zaimplementowany w PS5 ma kłaść nacisk na uspołecznienie graczy. Dzięki nowym rozwiązaniom będzie można w prostu sposób łączyć się z community graczy japońskiej konsoli. Użytkownicy będą mieli również dostęp do informacji związanych z osiągnięciami, krótkimi filmami prezentującymi jak odkryć poszczególne tajemnice w grach (bez ryzyka wpadnięcia na spoilery, co było częste podczas wyszukiwania takowych rozwiązań w sieci).

DZISIAJ GRZEJE:

1. Fotowoltaika na wieczność. Panele słoneczne, które mogą działać do kolejnego tysiąclecia

2. To już oficjalne. Od jutra cała Polska zostanie objęta czerwoną strefą

Wymienna obudowa do PS5

Obudowa w PlayStation 5 ma być wymienna. Chociaż Sony nie ogłosiło jeszcze oficjalny wariantów, na jakie będzie można ją wymieniać, to w Internecie nie brakuje firm, które już teraz oferują swoje zamienniki. Co więcej obudowy te mają być gotowe do wysyłki już przy okazji światowej premiery PS5, a więc 12 listopada 2020 roku.

Czy jesteśmy obserwowani przez obce cywilizacje? Naukowcy są tego pewni i podają konkretne planetyCzy jesteśmy obserwowani przez obce cywilizacje? Naukowcy są tego pewni i podają konkretne planetyCzytaj dalej

Jedną z popularniejszych witryn, które oferują zamienniki jest sprytnie nazwane “PlateStation”. Jak podkreślają założyciele, firma nie jest w żaden sposób połączona z Sony lub PlayStation 5. Oferuje za to dosyć bogatą gamę wymiennych pokryw na najnowszą konsolę z Japonii. Firma zapewnia obudowy zarówno do tradycyjnej wersji z czytnikiem cyfrowym oraz wersji Digital. PlateStation oferuje obecnie takie warianty kolorystyczne jak: Cherry Red, Chromatic, Indigo Blue, Jungle Camo i Limited Edition V1 Matte Black.

“To na co miłośnicy PlayStation zasługują”

Firma tłumaczy, że zdecydowała się stworzyć alternatywne obudowy do PS5 ze względu na brak w podstawowej wersji klasycznej, czarnej i matowej obudowy, “na którą community zasługuje”. Obudowy oferowane przez PlateStation będą kosztowały 39,99 dolarów i jak widać, oprócz klasycznej matowej wersji, twórcy postanowili dać graczom dosyć spory wybór.

Kolonizacja Marsa do 2050 roku? Plany firmy SpaceX brzmią jak scenariusz filmu science-fiction, aż ciężko uwierzyćKolonizacja Marsa do 2050 roku? Plany firmy SpaceX brzmią jak scenariusz filmu science-fiction, aż ciężko uwierzyćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Weszli do szkoły i otworzyli ogień. Nie żyje przynajmniej ósemka dzieci
  2. Ból gardła, kaszel, katar - na wszystko pomoże syrop, który zrobisz w domu. Składniki znajdziesz na spacerze w parku
  3. Bill Gates stworzy krowę GMO. Wielkie plany miliardera na walkę z głodem
  4. Niepokojące wyniki badań. Wysokie promieniowanie w pobliżu odwiertów. Tysiące ludzi zagrożonych
  5. Zmarł prezes Samsunga. Mężczyzna niedawno był hospitalizowany
  6. Kinga Duda ma już dość. Córka prezydenta i funkcjonariusz SOP interweniowali w Krakowie. Powód jest zaskakujący

Następny artykuł