Techgame.pl
Grafika przedstawiająca PlayStation 5 i pad DualSense

Pixabay

Nie podoba Ci się wygląd PS5? Niezależni producenci już sprzedają obudowy w innych kolorach

25 Października 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

PS5 nie miało jeszcze swojej oficjalnej premiery (ta została ustalona na przyszły miesiąc), a w sieci pojawiają się już firmy oferujące alternatywne obudowy do konsol nowej generacji od Sony. Ma to związek z kontrowersyjnym wyglądem urządzeń, które

PS5 zadebiutuje na polskim rynku 19 listopada. Sony zdecydowało się na sporą rewolucję wizualną swojej nowej konsoli. Decyzja ta spotkała się z mieszanym odbiorem wśród miłośników japońskiego sprzętu. Na ich szczęście w sieci pojawiają się już alternatywne obudowy, które zupełnie zmienią wygląd urządzenia.

PS5 nadchodzi. Będzie rewolucja?

Twórcy PlayStation 5, a więc japońska firma Sony, zapowiadają, że ich najnowsza konsola będzie sporą rewolucją, wszystko ze względu na, przede wszystkim, dwa czynniki. Pierwszym z nich jest wykorzystanie dysków SSD, które mają zapewnić o wiele szybsze ładowanie się gier i możliwość przełączania się między ostatnio ogrywanymi tytułami w ułamku sekundy. Drugi aspekt dotyczy warstwy bardziej społecznej.

Ostatnio zaprezentowany interfejs graficzny zaimplementowany w PS5 ma kłaść nacisk na uspołecznienie graczy. Dzięki nowym rozwiązaniom będzie można w prostu sposób łączyć się z community graczy japońskiej konsoli. Użytkownicy będą mieli również dostęp do informacji związanych z osiągnięciami, krótkimi filmami prezentującymi jak odkryć poszczególne tajemnice w grach (bez ryzyka wpadnięcia na spoilery, co było częste podczas wyszukiwania takowych rozwiązań w sieci).

Wymienna obudowa do PS5

Obudowa w PlayStation 5 ma być wymienna. Chociaż Sony nie ogłosiło jeszcze oficjalny wariantów, na jakie będzie można ją wymieniać, to w Internecie nie brakuje firm, które już teraz oferują swoje zamienniki. Co więcej obudowy te mają być gotowe do wysyłki już przy okazji światowej premiery PS5, a więc 12 listopada 2020 roku.

Jedną z popularniejszych witryn, które oferują zamienniki jest sprytnie nazwane “PlateStation”. Jak podkreślają założyciele, firma nie jest w żaden sposób połączona z Sony lub PlayStation 5. Oferuje za to dosyć bogatą gamę wymiennych pokryw na najnowszą konsolę z Japonii. Firma zapewnia obudowy zarówno do tradycyjnej wersji z czytnikiem cyfrowym oraz wersji Digital. PlateStation oferuje obecnie takie warianty kolorystyczne jak: Cherry Red, Chromatic, Indigo Blue, Jungle Camo i Limited Edition V1 Matte Black.

“To na co miłośnicy PlayStation zasługują”

Firma tłumaczy, że zdecydowała się stworzyć alternatywne obudowy do PS5 ze względu na brak w podstawowej wersji klasycznej, czarnej i matowej obudowy, “na którą community zasługuje”. Obudowy oferowane przez PlateStation będą kosztowały 39,99 dolarów i jak widać, oprócz klasycznej matowej wersji, twórcy postanowili dać graczom dosyć spory wybór.

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >