Techgame.pl
Kolaż ze sceenami z map na okazję Quake Xmas Jam 2020

Twitter/Comrade Beep

Poczuj świątecznego ducha z Quake Xmas Jam. Pakiet z mapami już dostępny

22 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Łukasz Kopciński

Udostępnij:

19 pasjonatów kultowej strzelanki przygotowało po jednej mapie. Po odejściu od rodzinnego stołu inni fani Quake'a będą mieli na czym dać upust żądzy krwi. Jeżeli zatem otrzymanie kolejnych skarpetek lub swetra wyprowadzi kogoś z równowagi, j

  • Quake był niegdyś jedną z najpopularniejszych strzelanek

  • Oryginalni twórcy do dziś tworzą jakościowe gry oparte na efektownej rozwałce

  • Nie próżnują także najbardziej oddani miłośnicy Quake'a, którzy oddali w ręce podobnym sobie nowe mapy

  • Świąteczny pakiet zawiera 19 plansz

The Quake Xmas Jam to inicjatywa w sam raz dla doświadczonych graczy, którzy są w branży od lat. Jeżeli na wspomnienie kultowych klasyków łezka napływa do oka, to znaczy, że powrót do Quake'a będzie przyjemną podróżą w czasie.

Powrót na arenę jednej z najwyżej ocenianych strzelanek

Powrót dwie dekady wstecz urozmaicą nowe plansze, które powstały za sprawą innych zapaleńców. Z jednej strony 19 map to niemała liczba, ale są one przy tym skromne, więc krótki świąteczny urlop powinien wystarczyć na zapoznanie się z nimi.

Przed twórcami lokacji postawione zostało zadanie dostosowania ich do konkretnych wymiarów. Co za tym idzie wszystkie liczą sobie przestrzeń 1024 x 1024 x 1024 growych jednostek.

W wymaganiach do gry Quake'a nigdzie nie ma 30 lub 40 lat na karku. Jest to zatem dobra okazja także dla młodszych miłośników historii gier, by spróbować dawnego fenomenu.

Zanim gracze wejdą do świata gry, niezaznajomieni z poprzednimi edycjami fanowskich dodatków będą musieli spełnić kilka warunków. Trzeba przecież dostosować kod do panujących standardów technologicznych.

Twórcy informują, iż do działania wymagany jest Quakespasm oraz co zrozumiałe przygotowane przez nich pliki. Quakespasm to współczesny, specjalnie przygotowany multiplatformowy silnik pierwszego Quake'a. Oprogramowanie pozwala więc odpalić leciwy produkt na szybszych maszynach.

Nieodzowne jest też posiadanie kopii Quake'a, którego można dostać choćby na Steamie. Kosztuje on w tym momencie niespełna 20 złotych, ale na promocjach można go kupić jeszcze taniej. Gra bywała już dostępna za kilka złotych, a najbliższa okazja może nadarzyć się na startującej dzisiaj wyprzedaży. Kod na Quake'a z dużym rabatem nabędziemy też już teraz w zewnętrznych sklepach, jak Fanatical, Gamersgate czy Gamebillet.

Quake pochodzi z rodziny z tradycjami

Quake zadebiutował w 1996 roku jako dzieło twórców, którzy mają od lat 90-tych po dziś ugruntowaną pozycję w branży. To ludzie należący do najlepszych w fachu wtedy i utrzymujący ten poziom wraz z rozwojem firmy.

id Software odpowiada przecież także za Dooma, Wolfensteina czy Rage. Deweloperzy doskonale czują się w gatunku dynamicznych, podnoszących adrenalinę strzelanek.

Do sukcesu premierowego Quake'a swoją cegiełkę dołożyło również Raven Software. Przez młodych graczy bardziej kojarzone z pracy przy kilku odsłonach Call of Duty.

Ostatnim samodzielnym projektem była jednak Singularity z 2010 roku. Raven ostatecznie nie zdołało wyrobić sobie marki podobnej do id Software i stało się studiem pomocniczym.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >