drug dealer simulator
Źródło: Steam

Legendarni raperzy przejmują udziały polskiej spółki gamingowej

Artur ŁokietekArtur Łokietek
11 Maja 2020

Ostatni wielki sukces polskiego symulatora dilera okazał się interesującym punktem wyjścia dla znanych polskich raperów. Wchodzą oni na rynek produkcji gier wideo i zapowiadają, że ich produkcje mają poruszać tematykę kultury ulicznej. Czyżby symulator życia w blokowisku?

Sokół i Małolat to dwóch znanych polskich raperów, którzy weszli w branżę gier wideo. Zapowiadają też swoje pierwsze produkcje.

Raperzy robią gry

Warto tu zaznaczyć, że nadchodząca kooperacja polskich raperów nie jest pierwszą, którą łączy tego rodzaju muzyków z grami komputerowymi. Wcześniej zapowiedziano produkcję "M.E.A.T", która wynika z połączenia sił rapera Słonia i niewielkiego zespołu deweloperskiego. Tworzą oni grę RPG w klimacie horroru osadzoną w czasach gorączki złota w Kanadzie. Gra ma pierwotnie być skierowana dla pojedyńczego gracza, zaś później dodana zostanie możliwość rozgrywki wieloosobowej, a w końcu pixel artowy RPG ma stać się pełnoprawnym MMO. Co ciekawe, zbiórka crowdfundingowa na platformie Wspieram.to okazał się wielkim sukcesem i bije niemałe rekordy. Na tem moment wpłacono 134 555 złotych z minimalnych 80 tysięcy. To oznacza osiągnięcie 160 procent docelowej kwoty, która zresztą została zdobyta w niespełna 48 godzin.

Nowe gry o tematyce ulicznej

Sokół i Małolat posiadają 15 procent udziały w spółce True Games, która połączyła się niedawno z Movie Games. W giełdowym komunikacie poinformowano, że w głównym obszarze zainteresowań raperów są gry symulacyjne o tematyce ulicznej z realistycznym oddaniem klimatu tej subkultury. "No to mamy oficjalnie spółkę True Games z branży gier komputerowych. Ze mną w spółce Movie Games oraz Małolat" - poinformował Sokół. Choć polskie studia zdają się prężnie rozwijać w klimacie gier symulacyjnych, to samo Movie Games ostatnio podbiło platfromę Steam swoją produkcją "Drug Dealer Simulator", która okazał się naprawdę wielkim sukcesem. Wróżymy powtórzenia tego sukcesu przez kolejne gry, tym razem powstające z udziałem polskich znanych raperów.

Zobacz także:

  1. Przecieki ze studia Blizzard: nadchodzi remaster Diablo 2! Kiedy ujrzy światło dzienne?
  2. Valorant przyciąga zawodowych graczy z innych gier. CS:GO i Fortnite zagrożone?
  3. Stworzył system wykrywania oszustów. Dostał bana za oszukiwanie
  4. Dying Light 2 dopiero w przyszłym roku. Czarne chmury nad studiem Techland?Następny artykuł