Techgame.pl
drug dealer simulator

Steam

Legendarni raperzy przejmują udziały polskiej spółki gamingowej

11 Maja 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Ostatni wielki sukces polskiego symulatora dilera okazał się interesującym punktem wyjścia dla znanych polskich raperów. Wchodzą oni na rynek produkcji gier wideo i zapowiadają, że ich produkcje mają poruszać tematykę kultury ulicznej. Czyżby symul

Sokół i Małolat to dwóch znanych polskich raperów, którzy weszli w branżę gier wideo. Zapowiadają też swoje pierwsze produkcje.

Raperzy robią gry

Warto tu zaznaczyć, że nadchodząca kooperacja polskich raperów nie jest pierwszą, którą łączy tego rodzaju muzyków z grami komputerowymi. Wcześniej zapowiedziano produkcję "M.E.A.T", która wynika z połączenia sił rapera Słonia i niewielkiego zespołu deweloperskiego. Tworzą oni grę RPG w klimacie horroru osadzoną w czasach gorączki złota w Kanadzie. Gra ma pierwotnie być skierowana dla pojedyńczego gracza, zaś później dodana zostanie możliwość rozgrywki wieloosobowej, a w końcu pixel artowy RPG ma stać się pełnoprawnym MMO. Co ciekawe, zbiórka crowdfundingowa na platformie Wspieram.to okazał się wielkim sukcesem i bije niemałe rekordy. Na tem moment wpłacono 134 555 złotych z minimalnych 80 tysięcy. To oznacza osiągnięcie 160 procent docelowej kwoty, która zresztą została zdobyta w niespełna 48 godzin.

Nowe gry o tematyce ulicznej

Sokół i Małolat posiadają 15 procent udziały w spółce True Games, która połączyła się niedawno z Movie Games. W giełdowym komunikacie poinformowano, że w głównym obszarze zainteresowań raperów są gry symulacyjne o tematyce ulicznej z realistycznym oddaniem klimatu tej subkultury. "No to mamy oficjalnie spółkę True Games z branży gier komputerowych. Ze mną w spółce Movie Games oraz Małolat" - poinformował Sokół. Choć polskie studia zdają się prężnie rozwijać w klimacie gier symulacyjnych, to samo Movie Games ostatnio podbiło platfromę Steam swoją produkcją "Drug Dealer Simulator", która okazał się naprawdę wielkim sukcesem. Wróżymy powtórzenia tego sukcesu przez kolejne gry, tym razem powstające z udziałem polskich znanych raperów.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >