Techgame.pl
Komputer Raspberry Pi w obudowie zrobionej z klocków LEGO.

flickr

Jest wielkości cytryny i zagrasz na nim w Apexa. Oto najmniejszy, gamingowy PC na świecie

13 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Komputery gamingowe kojarzą się z ogromnymi i potężnymi maszynami. Nie każdy jednak ma miejsce na tak duże urządzenie w swoim domu. Między innymi z tego powodu powstają projekty mini-komputerów, które zdolne są odpalić niezbyt wymagające pro

Malutkie komputery gamingowe co prawda nie są w stanie uciągnąć gier z kategorii AAA, jednak jest to na pewno ciekawostka, która znajdzie swoich fanów na rynku.

4K w urządzeniu wielkości cytryny

W Internecie możemy znaleźć parę projektów związanych z małymi komputerami zdolnymi do odpalenia gier. Jednym z nich jest Chuwi LarkBox, komputer schowany w obudowie wielkości cytryny, który jest w stanie obsłużyć multimedia w jakości 4K. Projekt jest hitem na platformie Indiegogo i chociaż nie zagramy na nim w tytuły pokroju Red Dead Redemption 2, to możemy za jego pomocą skorzystać chociażby z usług strumieniowego przesyłania gier, takich jak GeForce Now czy SteamLink.

Najmniejszy na świecie komputer do grania

Michael Pick na swoim kanale na platformie YouTube zaprezentował stworzony przez siebie mini-komputer. Urządzenie obsłuży gry dedykowane dla Raspberry Pi, a dzięki aplikacji Parsec możliwe jest korzystanie ze streamingu gier. Maszyna składa się z obudowanego Raspberry Pi 3B+. Pick stworzył obudowę za pomocą druku 3D, dzięki specjalnemu designowi maszyna przypomina komputer gamingowy. Testy przeprowadzone na maszynie pokazują, że możliwe jest na nim bezproblemowe granie nawet w grę Apex Legends.

Diabeł tkwi w szczegółach

Chociaż sam komputer nie jest demonem osiągów, to twórca podszedł do budowy urządzenia w bardzo kreatywny sposób. Wystarczy wspomnieć, że we wnętrzu znajdziemy atrapę karty graficznej z działającym układem chłodzenia oraz kolorowe podświetlenia RGB oraz diody informujące i pracy dysku twardego. Całość dopełniona jest przez malutki monitor firmy Eyoyo oraz niewielką klawiaturę z wbudowanym touchpadem. Mini-komputer gamingowy stojący na Raspberry Pi to oczywiście jedynie ciekawostka, jednak sprzęt wygląda niezwykle ciekawie.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >