Techgame.pl
Gothic Remake ścierwojady

materiały prasowe

Remake Gothica staje się faktem!

25 Lutego 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

THQ Nordic zapowiedziało remake legendarnej pierwszej części Gothica. Odzew fanów po wypuszczonym demie był na tyle duży, że gra oficjalnie powstaje. Firma podzieliła się pierwszymi szczegółami.

Studio THQ Nordic, które w grudniu zeszłego roku wydało wersję demo remaku legendarnego Gothica potwierdziła, że gra znajduje się w produkcji. Demo tak naprawdę było jedynie pewną koncepcją jak taka gra mogłaby wyglądać. Przy okazji deweloper zbierał opinie graczy odnośnie tego, co im się spodobało w produkcji, a co lepiej poprawić. Uzbrojony w taką wiedzę THQ Nordic otworzył nowe studio w Barcelonie, które oddelegowane zostało do wyprodukowania pełnowartościowej gry.

Gothic Remake Playable Teaser okazało się dość dużym hitem, gdyż zagrało w niego około 180 tys. graczy. Taki fanbase oryginału podzielił się z THQ swoimi spostrzeżeniami, a studio zamierza się do nich zastosować, obiecując chociażby zmianę palety barw w grze. Remake Gothica ma być wierny oryginałowi tak bardzo, jak to możliwe, ale reprezentować ma nowoczesny gameplay. Twórcom przyświetla przede wszytkim chęć odświeżenia klasyka z zachowaniem jego klimatu, ale unowocześnieniem rozgrywki. Wątpliwe jest, aby produkcja ukazała się przed 2021-2022 rokiem, ale jej platformy docelowe to PC i konsole najnowszej generacji: PlayStation 5 i nowy Xbox.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >