Techgame.pl
resident evil 3

Steam

Dziś premiera Resident Evil 3. Gra dostaje gorsze oceny, niż poprzednia część

3 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Po niezwykle udanym remaku drugiej części legendarnego cyklu Resident Evil, w końcu przyszedł dzień premiery "trójki". Gra jest chwalona przez recenzentów, ale nie aż w takim stopniu jak poprzednia część. Pojawiają się kolejne pogł

Resident Evil to seria niezwykle już legendarna, której siódma odsłona, choć niezwykle udana, nieco wzburzyła wiernych fanów. Capcom postanowił udobruchać ich, wydając kompletnie odświeżone najważniejsze części serii. Dziś jest premiera Resident Evil 3.

Oceny i opinie na temat Resident Evil 3

Gra zadebiutowała, a co za tym idzie - znamy recenzje, które dostała. Choć są one zdecydowanie pozytywne, wyraźnie widać spadek względem poprzedniej części. Średnia ocen krytyków "trójki" w serwisie Metacritic wynosi 76 dla wersji PC, 80 dla PlayStation 4 i 84 dla Xbox'a One. Chwalone jest w grze w zasadzie niemal wszystko, być może dlatego, że opiera się na znanym już i cenionym koncepcie. Są jednak nieco bardziej negatywne opinie - krytycy choćby PCGamera czy Pure Xbox twierdzą, że produkcja sporo straciła w stosunku do pierwowzoru i składa się z wielu oskryptowanych sekwencji. Duża część oryginalnej zawartości zniknęła, a gra została ponoć przeładowana cutscenkami. Zdecydowanie bardziej negatywnie kreują się opinie graczy. Zarzucają oni Capcomowi odejście od szlaku przetartego przez Resident Evil 2, czyniąc grę bardziej ubogą i krótką. Warto jednak zaznaczyć, że zdaniem niemal każdego krytyka, warto jest poświęcić te parę godzin na ponowne przejście przez Raccoon City szczególnie, że w grze udał się tryb multiplayer, czyli Resident Evil: Resistance.

Co dalej z serią?

Już od dłuższego czasu krążą pogłoski na temat przyszłości serii. Początkowo usłyszeliśmy, że Capcom skupia się na tym, co zapreztował przy okazji Resident Evil 7 i gra ma mieć perspektywę FPP i tego samego głównego bohatera. Rzekomo mieliśmy trafić do małych wiosek i zamków, a jednymi z naszych przeciwników (oprócz zombie) mają być wilkołaki. Kolejne plotki sugerują jednak, że Capcom jakiś czas temu rozpoczął produkcję od nowa, skupiając się na zupełnie innych aspektach. Ostatnie pogłoski autorstwa Aesthetic Gamera (który wielokrotnie rozpowiadał o kolejnych częściach serii) każą wierzyć, że gra jest w produkcji od 3 lat, a jej premiera nastąpić ma w przyszłym roku. Powrócą znane fanom serii postacie, ale całość będzie największym odejściem od tego, co znamy do tej pory i wielu osobom może się to nie spodobać. Zauważa on, że nieługo powinniśmy poznać nowe informacje - być może w trakcie E3, o ile te odbędą się wirtualnie.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >