Techgame.pl
resident evil 8

https://www.biohazardcast.com/new-rumors-arise-about-resident-evil-8/

Resident Evil 8: Village - testerzy zdradzają szczegóły produkcji

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Ambasadorzy marki Resident Evil mogli zagrać już w demo najnowszej części. Poznaliśmy wiele naprawdę wiarygodnych informacji dotyczących najnowszej odsłony serii. Gra najpewniej będzie mocno różniła się od tego, do czego seria nas przyzwyczaiła.

Resident Evil Ambassador to program partnerski Capcomu, który zrzesza fanów cyklu. Najaktywniejsi użytkownicy mogą liczyć na specjalne możliwości - w tym wypadku chodzi o przetestowanie najnowszej odsłony kultowej marki.

Nowy Resident Evil zmieni markę

Już od dłuższego czasu możemy czytać w internecie o wielu ciekawostkach dotyczących najnowszej odsłony popularnej serii horrorów o zombie. Do wielu z nich podchodziliśmy z dystanstem - w końcu opierały się głównie na tweetach jednego człowieka, AestheticGamera, który w przeszłości wielokrotnie zdradzał informacje o nowych częściach marki. Tym razem źródłem przecieków są testerzy uczestniczący w programie Ambasadora marki RE, od których informacje postanowił zebrać serwis biohazardcast. Tym samym wydają się one dość prawdopodobne. Sama "ósemka" ma tym razem mieć podtytuł "Village" stylizowany tak samo, jak font z siódmej części. Nad artykułem możecie zobaczyć autorską wersję loga opracowaną przez wspomniany serwis. Gra była rzekomo opracowywana jako kolejna część podcyklu Revelations, ale tak spodobała się testerom, że trafiła do oficjalnej serii. Wszystko bazuje na ponoć niewykorzystanych pomysłach na Resident Evil 4, nazwanych Resident Evil 3.5, które również zawierały motyw halucynacji.

Konkrety o fabule i mechanice

Ponownie głównym bohaterem ma zostać Ethan Winters, tym razem już bardziej "doświadczony", obecna będzie także jego dziewczyna, Mia i ich dziecko. Powrócą także inne znane postacie, jak Chris Redfield, który tym razem może okazać się złą postacią - rzekomo w jednej ze scen strzela do któregoś ze wspomnianych bohaterów. Samo demo przedstawione było w widoku FPP, a jako Ethan gracze trafili do tytułowej, ośnieżonej wioski gdzieś w Europie. Zadaniem było zdobycie informacji od jej mieszkańców. Oni nie chceli jednak z nim rozmawiać i zamykali się w domach, a gracza prześladowała postać "wiedźmy" kojarzącej się z Margerite z "siódemki", która zamienia się w rój insektów po wystrzeleniu w jej kierunku z pistoletu. Przecieki informują także o wilkopodobnych stworach i innych przeciwnikach. Dużą rolę odgrywają tutaj sekwencje retrospekcji i motyw "zwidów", gdy gracz nie wie, czy to, co widzi na ekranie jest prawdą czy jedynie urojeniem bohatera. Co ciekawe, niektórzy testerzy donoszą, że zamiast posiadania broni palnej, mogli przekradać się obok przeciwników. W jednej z wersji dema wilkołaki znikały po zabrzmieniu dzwonu, a w innych po sygnale od tajemniczej postaci. Demo kończy się na ponoć krwawej sekwencji: bohaterowie zbierają się w domu jednego z mieszkańców wioski, którego nagle dopadają halucynacje i zaczyna on atakować pozostałych, a Ethan wraz z inną kobietą uciekają. Premiera gry rzekomo ma nastąpić w styczniu przyszłego roku, ale może to ulec zmianie z uwagi na pandemię koronawirusa.

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Więzienie

Usłyszał 130 zarzutów za nielegalny handel grami. Polakowi grozi gigantyczna kara

Czytaj więcej >
Kadr z Detroit: Become Human

Najciekawsze gry, które przypominają filmy. Najlepsze pozycje dla kinomanów

Czytaj więcej >
Fortnite Szpiedzy

Fortnite: Rozdział 2 - Sezon 2 pozwoli pobawić się w Jamesa Bonda. Nowe skiny, bronie i misje

Czytaj więcej >
CD Projekt RED

CD Projekt nie zwalnia tempa. Scenarzyści pracują już nad kolejnym tytułem

Czytaj więcej >