Techgame.pl
resident evil 3 jill

Steam

Znamy datę premiery dema Resident Evil 3 i otwartej bety trybu Resistance!

16 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Capcom już od jakiegoś czasu zapowiadał demo swojej najnowszej produkcji. Deweloperzy ostatecznie podzielili się z graczami datą premiery dema. Co zaskakujące, zapowiedziano również otwartą betę trybu multiplayer o podtytule Resistance.

Fani cyklu Resident Evil nie mogą doczekać się premiery najnowszej odsłony będącej remakiem Resident Evil 3: Nemezis, która przez wielu uważana jest za najlepszą odsłonę cyklu. Capcom zapowiedział także otwartą betę nowego truby multplayer. 

Resident Evil 3 - nieługo będzie demo

Capcom zapowiedział Resident Evil 3 nie tak dawno temu, bo pod koniec zeszłego roku. Sama zapowiedź była tak naprawdę kwestią czasu - po ogromnym sukcesie odświeżonej "dwójki" nikt nie spodziewał się, że Capcom porzuci plany zremasterowania pozostałych części cyklu. Resident Evil 2 zaoferował coś znacznie więcej niż zwykły remake, a deweloperzy w oparciu o klasyczną produkcję stworzyli całkowicie nową grę. Tak samo będzie z Resident Evil 3, które i tak dla wielu fanów najpewniej okaże się pełną nostalgii wycieczką w znajome rejony Raccoon City, a nowi gracze ucieszą się, że mogą wypróbować klasyka w nowej odsłonie. Ten murowany hit, podobnie jak poprzednie odsłony, doczekać się miał dema, o którym cały czas było cicho. Capcom jednak na swoim oficjalnym blogu podzielił się z fanami informacją, że demo Resident Evil 3 pojawi się na Steam, XOne i PS4 już 19 marca!

Resident Evil i otwarta beta multiplayera

Capcom przy okazji zapowiedzi Resident Evil 3 pokazał też swoją najnowszą produkcję o podtytule Resistance. Jest to moduł asymetrycznego multiplayera, w którym czterech ocalałych próbuje wydostać się z testowych obiektów Umbrelli, którymi dowodzi piąty gracz - Mastermind. To on rozstawia pułapki, przyzywa potwory i stara się nie dopuścić do ucieczki pozostałych graczy. Ocalała czwórka posiada zaś różne umiejętności, dzięki którym ucieczka może być łatwiejsza, ale i tak rozgrywka postawi głównie na kooperację. Tryb Resistance spotkał się z dość chłodnym przyjęciem przez graczy, jednak wielu branżowych dziennikarzy, którzy mogli już w niego zagrać twierdzi, że zapowiada się on nawet ciekawiej od właściwej "trójki". Resistance dostępny będzie dla wszystkich, którzy zakupią RE 3, jednak nie wiemy na razie czy będzie możliwość jego nabycia osobno.

Capcom zamierza umozliwić jego przetestowanie wszystkim, gdyż otwarta beta trybu nastąpić ma już 27 marca. To bardzo blisko premiery (która zaplanowana jest na 3 kwietnia), dlatego możemy uznać, że Capcom skończył już produkcję, a chce głównie przetestować swoje serwery, dlatego problemy z połączniem zapewne będą się zdarzały. Zwiastun całości zobaczycie poniżej.

.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >