Techgame.pl
Resident Evil Village

materiały prasowe

Resident Evil Village: Wiele nieoficjalnych informacji, gra może wspierać VR

30 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

W internecie pojawiły się kolejne plotki o nowej części popularnej serii survival horrorów, Resident Evil Village. Wynika z nich, że Sony może zdecydować się wesprzeć tryb VR. Ponadto otrzymaliśmy informacje o świecie gry i przeciwnikach.

Resident Evil Village zostało zapowiedziane niemal zgodnie ze wszelkimi przewidywaniami. Teraz jednak sporo czasu dzieli nas od potencjalnej daty premiery. 

Resident Evil Village z VR?

Każdy, kto grał w Resident Evil 7 na konsoli PlayStation 4 wie, że gra oprócz klasycznej rozgrywki oferowała wariant VR, który okazał się czymś naprawdę przerażającym. Dzięki konsoli Sony można było zanurzyć się w mroczne bagna Luizjany jeszcze głębiej. Dlatego też wielu z nas zaczęło się zastanawiać - czy nowa część również zaoferuje rzeczywistość wirtualną? Wychodzi na to, że... jak najbardziej! Testerzy, którzy już grali w produkcję w ramach programu Resident Evil Ambassador donoszą, że Sony powinno niebawem zapowiedzieć wspieranie trybu VR dla nadchodzącej produkcji.

Przeciwnicy i wyposażenie

Od razu ostrzegamy, że choć najnowsze pogłoski nie są potwierdzone ani nie stanowią jakiś dużych spoilerów, to dla osób które pierwszy kontakt z grą chciałyby mieć dopiero na premierę, polecamy zrezygnowanie z dalszego czytania. Najnowsze pogłoski sugerują, że w grze nie zabrażnie różnorodnych przeciwników - niektórzy z nich są ponoć niezwykle bladzi, pokryta tatuażami, zaś część ubrana jest w zbroję. którą da się odstrzelić. Istnieją różne warianty tych przeciwników, gdyż niektórzy dzierżą topory, siekiery, noże czy miecze, z czego te ostatnie są w stanie nas zabić jednym ciosem. Nasz protagonista również może walczyć inną, niż klasyczny nóż, bronią białą, jednak psuje się ona z czasem. 

Wzorowanie na RE 4

Testerzy grający w demo trafli również do ogromnego zamku z wieloma pokojami, z czego znaczna część jest zamknięta i do otwarcia potrzebuje specjalnych kluczy. W grze pojawi się także tajemnicza kobieta w czarnej sukni będąca handlarzem i to rzekomo związanym z tym znanym z Resident Evil 4. Dość dużo tu w ogóle podobieństw do "czwórki" - postacie, interfejs, sam setting. Demo zakończyło się na potyczce z Olgą, czyli czarownicą-bossem, która po trafieniu zamieniała się w wielkiego pająka i atakowała rojem owadów. Rzekomo nowe informacje o produkcji miałyby zostać oficjalnie przedstawione już w sierpniu, podczas kolejnego PlayStation State of Play.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >