Techgame.pl
Quake III

IGDB.com

Rewelacyjne wieści dla fanów Quake. Gry do zgarnięcia za darmo

10 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Wspaniałe wieści dla fanów klasycznych shooterów. Quake II i Quake III do pobrania za darmo

Quake II i Quake III do zgarnięcia za darmo

W minioną sobotę firma Bethesda udostępniła grę Quake 1 za darmo. Akcja była związana z trwającym wtedy QuakeConem 2020, czyli eventem dla wszystkich fanów kultowych shooterów. Na tym się jednak nie skończyło, wydawca postawił jeden konkretny warunek, a fani spisali się na medal.

Dostaniecie darmowe gry jeśli...

Amerykańska firma podczas eventu obiecała, że jeśli w trakcie wydarzenia gracze oddadzą 10000 dolarów na cele charytatywne, to powszechnego obiegu trafią również Quake II i Quake III w wersji darmowej. Jak się pewnie domyślacie, udało się, a Bethesda dotrzymała obietnicy.

Na swoich mediach społecznościowych firma Bethesda Softworks poinformowała, że w ramach zbiórki charytatywnej utworzoej podczas online'owego eventu QuakeCon 2020 zebrano do tej pory ponad 20 tysięcy dolarów. To przebiło wszelkie oczekiwania firmy, a graczy czeka słodka nagroda.

Jedna z najważniejszych serii w historii gier

Quake jest jednym z najważniejszych tytułów w historii gier. Pierwszoosobowa strzelanka stworzona przez firmę id Software została wydana 22 czerwca 1996 roku. Rewolucyjna gra jako jedna z pierwszych wykorzystywała silnik graficzny wyświetlający trójwymiarowy, teksturowy obraz. Ciekawostką jest fakt, że twórcy wzorowali się bezposednio na serii Doom, wykorzystując rozwiązane zastosowane u konkurencji. W grze również pojawiła się pierwsza tego typu konsola, umożliwiająca konfigurację i automatyzację ustwiań. Dzięki konsoli, możliwa była również rozmowa między graczami.

Warto wspomnieć również, że wydany w 1999 roku Quake III::Arena jest jedną z najważniejszych gier w kontekście rozwoju e-sportu. Tytuł charakteryzował się niezwykle dynamiczną rozgrywką i możliwością bezpośredniej konkurencji między graczami na mapach przeznaczonych do trybu "deathmatch". Premiera tytułu okazała się ogromnym sukcesem, niepowtórzonym już nigdy przez twórców serii.

Jak odebrać darmowe wersje gier?

W celu odebrania darmowych wersji gier Quake II i Quake III należy pobrać klienta Bethesda Luncher ze strony serwisu oraz zalogować się na konto. Na przestrzeni kilku dni tytuły zostaną przypisane do Waszych kont i będziecie mogli rozkoszować się masakrą w stylu retro. Warto wspomnieć, że osoby, ktore oglądały QuakeCon At Home otrzymały również darmowy egzemplarz gry Quake I.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >