Quake III
Źródło: IGDB.com

Rewelacyjne wieści dla fanów Quake. Gry do zgarnięcia za darmo

Kuba WielochKuba Wieloch
10 Sierpnia 2020

Wspaniałe wieści dla fanów klasycznych shooterów. Quake II i Quake III do pobrania za darmo

Quake II i Quake III do zgarnięcia za darmo


W minioną sobotę firma Bethesda udostępniła grę Quake 1 za darmo. Akcja była związana z trwającym wtedy QuakeConem 2020, czyli eventem dla wszystkich fanów kultowych shooterów. Na tym się jednak nie skończyło, wydawca postawił jeden konkretny warunek, a fani spisali się na medal.

Dostaniecie darmowe gry jeśli...


Amerykańska firma podczas eventu obiecała, że jeśli w trakcie wydarzenia gracze oddadzą 10000 dolarów na cele charytatywne, to powszechnego obiegu trafią również Quake II i Quake III w wersji darmowej. Jak się pewnie domyślacie, udało się, a Bethesda dotrzymała obietnicy.

Bill Gates mocno krytykuje Microsoft. Chodzi o kontrowersyjną aplikacjęBill Gates mocno krytykuje Microsoft. Chodzi o kontrowersyjną aplikacjęCzytaj dalej


Na swoich mediach społecznościowych firma Bethesda Softworks poinformowała, że w ramach zbiórki charytatywnej utworzoej podczas online'owego eventu QuakeCon 2020 zebrano do tej pory ponad 20 tysięcy dolarów. To przebiło wszelkie oczekiwania firmy, a graczy czeka słodka nagroda.

Jedna z najważniejszych serii w historii gier


Quake jest jednym z najważniejszych tytułów w historii gier. Pierwszoosobowa strzelanka stworzona przez firmę id Software została wydana 22 czerwca 1996 roku. Rewolucyjna gra jako jedna z pierwszych wykorzystywała silnik graficzny wyświetlający trójwymiarowy, teksturowy obraz. Ciekawostką jest fakt, że twórcy wzorowali się bezposednio na serii Doom, wykorzystując rozwiązane zastosowane u konkurencji. W grze również pojawiła się pierwsza tego typu konsola, umożliwiająca konfigurację i automatyzację ustwiań. Dzięki konsoli, możliwa była również rozmowa między graczami.

Stało się. 115 mln kary dla Biedronki - klientów wprowadzono w błądStało się. 115 mln kary dla Biedronki - klientów wprowadzono w błądCzytaj dalej


Warto wspomnieć również, że wydany w 1999 roku Quake III::Arena jest jedną z najważniejszych gier w kontekście rozwoju e-sportu. Tytuł charakteryzował się niezwykle dynamiczną rozgrywką i możliwością bezpośredniej konkurencji między graczami na mapach przeznaczonych do trybu "deathmatch". Premiera tytułu okazała się ogromnym sukcesem, niepowtórzonym już nigdy przez twórców serii.

Nastolatek oddał 74 tys. zł idolom z internetu. Wpędził rodziców w długiNastolatek oddał 74 tys. zł idolom z internetu. Wpędził rodziców w długiCzytaj dalej

Jak odebrać darmowe wersje gier?

W celu odebrania darmowych wersji gier Quake II i Quake III należy pobrać klienta Bethesda Luncher ze strony serwisu oraz zalogować się na konto. Na przestrzeni kilku dni tytuły zostaną przypisane do Waszych kont i będziecie mogli rozkoszować się masakrą w stylu retro. Warto wspomnieć, że osoby, ktore oglądały QuakeCon At Home otrzymały również darmowy egzemplarz gry Quake I.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bill Gates mocno krytykuje Microsoft. Chodzi o kontrowersyjną aplikację
  2. Nastolatek oddał 74 tys. zł idolom z internetu. Wpędził rodziców w długi
  3. Dramatyczna sytuacja na Białorusi. Obywatelom odcięto internet
  4. Stało się. 115 mln kary dla Biedronki - klientów wprowadzono w błąd

Następny artykuł