Widok z pierwszej osoby w tramwaju lub pociągu. Nogi, czarne Vansy, jeansy, brudne fotele.
Źródło: Wallpaperflare

GTA VI z technologią VR? Studio poinformowało o rozpoczęciu prac nad nowym projektem

Każda kolejna gra od studia Rockstar Games jest wyczekiwana niczym pierwsza gwiazdka na świątecznym niebie. Nie dziwi więc fakt, że w przypadku nawet najmniejszych przecieków, branżowe media zaczynają snuć daleko idące wnioski. Nie inaczej jest teraz.

Tym razem jako źródło domniemywań posłużył wpis w serwisie LinkedIn studia Video Games Deluxe, które ogłosiło, że firma rozpoczęła właśnie nowy projekt na zlecenie Rockstara.

Gra AAA w wirtualnej rzeczywistości

Pomimo tego, że gogle VR są już z nami na rynku od wielu lat, to dalej nie potrafiły się one przebić do prawdziwego mainstreamu. Na przeszkodzi stoi zarówno cena dobrego sprzętu tego typu, jak i brak znaczących produkcji, które mogłyby zachęcić graczy do kupna gogli VR na własność. Sytuacja w ostatnim czasie zaczęła się zmieniać, między innymi, ze względu na premierę wysokobudżetowej gry Marvel Avengers, którą wyprodukowało Square Enix.

Powrót do współpracy

Prowadzona przez Brendana McNamarę firma Video Games Studio ogłosiło rozpoczęcie prac nad projektem zleconym przez giganta branży gamingowej, Rockstara. Nie jest to pierwsza współpraca między tymi dwiema firmami. Część pracowników VGS pracowało wcześniej w studiu Team Bondi, które odpowiadało za stworzenie L.A. Noire. Według doniesień, chodzi o grę typy AAA w otwartym świecie, która ma wykorzystywać gogle wirtualnej rzeczywistości. Tutaj niestety informacje się kończą a zaczynają spekulacje.


Post Video Games Deluxe opublikowany na LinkedIn.

GTA VI, a może RDR2 w VR?

Na razie nie ma potwierdzonej informacji o jaką dokładnie grę chodzi. Raczej mało prawdopodobne jest, aby Rockstar zdecydował się stworzyć nową markę i zacząć od razu z tak wysokiego C. Bardziej prawdopodobnym są prace nad GTA VI, która rzekomo miałaby korzystać z wirtualnej rzeczywistości. Równie prawdopodobne domysły mówią również o przeportowaniu GTA V lub Red Dead Redemtion 2 tak, aby istniała możliwość gry za pomocą sprzętu VR.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Assassin's Creed Valhalla - wyciekł półgodzinny gameplay. Przed Ubisoft jeszcze sporo pracy
  2. Producent Red Dead Redemtion 2 założył nowe studio. W planach ogromna gra w klimacie cyberpunka
  3. Star Wars: Squadrons z trybem hardcore. Gra da nam popalić
  4. Epic chce się zrekompensować. W przyszłym tygodniu trzy darmowe gry

Następny artykuł