Techgame.pl
Widok z pierwszej osoby w tramwaju lub pociągu. Nogi, czarne Vansy, jeansy, brudne fotele.

Wallpaperflare

GTA VI z technologią VR? Studio poinformowało o rozpoczęciu prac nad nowym projektem

6 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Każda kolejna gra od studia Rockstar Games jest wyczekiwana niczym pierwsza gwiazdka na świątecznym niebie. Nie dziwi więc fakt, że w przypadku nawet najmniejszych przecieków, branżowe media zaczynają snuć daleko idące wnioski. Nie inaczej jest ter

Tym razem jako źródło domniemywań posłużył wpis w serwisie LinkedIn studia Video Games Deluxe, które ogłosiło, że firma rozpoczęła właśnie nowy projekt na zlecenie Rockstara.

Gra AAA w wirtualnej rzeczywistości

Pomimo tego, że gogle VR są już z nami na rynku od wielu lat, to dalej nie potrafiły się one przebić do prawdziwego mainstreamu. Na przeszkodzi stoi zarówno cena dobrego sprzętu tego typu, jak i brak znaczących produkcji, które mogłyby zachęcić graczy do kupna gogli VR na własność. Sytuacja w ostatnim czasie zaczęła się zmieniać, między innymi, ze względu na premierę wysokobudżetowej gry Marvel Avengers, którą wyprodukowało Square Enix.

Powrót do współpracy

Prowadzona przez Brendana McNamarę firma Video Games Studio ogłosiło rozpoczęcie prac nad projektem zleconym przez giganta branży gamingowej, Rockstara. Nie jest to pierwsza współpraca między tymi dwiema firmami. Część pracowników VGS pracowało wcześniej w studiu Team Bondi, które odpowiadało za stworzenie L.A. Noire. Według doniesień, chodzi o grę typy AAA w otwartym świecie, która ma wykorzystywać gogle wirtualnej rzeczywistości. Tutaj niestety informacje się kończą a zaczynają spekulacje.

GTA VI, a może RDR2 w VR?

Na razie nie ma potwierdzonej informacji o jaką dokładnie grę chodzi. Raczej mało prawdopodobne jest, aby Rockstar zdecydował się stworzyć nową markę i zacząć od razu z tak wysokiego C. Bardziej prawdopodobnym są prace nad GTA VI, która rzekomo miałaby korzystać z wirtualnej rzeczywistości. Równie prawdopodobne domysły mówią również o przeportowaniu GTA V lub Red Dead Redemtion 2 tak, aby istniała możliwość gry za pomocą sprzętu VR.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >