Techgame.pl
medival dynasty zapowiedz

Steam

Medival Dynasty - zapowiedziano średniowieczne RPG bliźniaczo podobne do Kingdom Come: Deliverance

27 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Medival Dynasty wygląda jak gra stworzona na podobieństwo Kingdom Come: Deliverance. Nie oznacza to nic złego - "symulatorów" średniowiecza bez fantasy nigdy za mało! Produkcja ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Kingdom Come: Deliverance zasłynęło bezkompromisowym podejściem do rozgrywki. Ta była dość trudna, realistyczna i pełna drobnych mechanik. Nie możemy się doczekać żeby sprawdzić, czy Medival Dynasty zaoferuje równie wciągjącą rozgrywkę!

Kingdom Come, czyli Czechy w średniowieczu

Kingdom Come: Deliverance zadebiutowało w 2018 roku. Stworzona przez czeskie studio Warhorse Studios produkcja okazał się wielkim hitem, przede wszystkim dzięki przywiązaniu do realiów średniowiecza. Gra prezentowała nam bezkompromisowe średniowiecze - bez smoków, magii czy innych nadnaturalnych elementów. Historia młodego chłopa, który wyruszył pomścić śmierć mieszkańców swojej wioski okazała się naprawdę dobrze opowiedziana, jednak to gameplay był tym, co zaciekawiło graczy. Wielu nazywa tę grę swoistym "symulatorem" średniowiecza. Nic dziwnego, bo Kingdom Come naszpikowane zostało mechanikami, które sprawiały, że gra mogła być miejscami naprawdę wymagająca. Jednak Warhorse pokazało nam, że na rynku za mało jest realistycznych gier dziejących się w średniowieczu, a za dużo przeróżnego fantasy.

Medival Dynasty, czyli zostań chłopem

Choć Medival Dynasty zapowiadane jest również jako gra RPG, to wszelkie elmenty opowiadania historii zdają się być zepchnięte na drugi plan. Studio Render Cube stawia na realizm przedstawienia życia średniowiecznego chłopa, który w obliczu trudnych warunków stara się zapewnić dostatnie życie swojej rodzinie. Szczególnie istotne będą wszelkie czynności stawiające na przetrwanie, czyli polowania, uprawa ziemi czy dbanie o własną wioskę. Produkcja kreuje się na jeszcze bardziej bezkompromisowy symulator życia w wiekach ciemnych. Szczególnie interesująco zapowiada się system symulujący 4 pory roku i zmieniające się wraz z nimi potrzeby - w zimę na przykład będzie trzeba głównie zadbać o ciepło dla własnego domostwa, a jedzenie będzie cięższe do zdobycia. Gra zadebiutuje na platformie Steam jeszcze w tym roku.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >