Techgame.pl
medival dynasty zapowiedz

Steam

Medival Dynasty - zapowiedziano średniowieczne RPG bliźniaczo podobne do Kingdom Come: Deliverance

27 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Medival Dynasty wygląda jak gra stworzona na podobieństwo Kingdom Come: Deliverance. Nie oznacza to nic złego - "symulatorów" średniowiecza bez fantasy nigdy za mało! Produkcja ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Kingdom Come: Deliverance zasłynęło bezkompromisowym podejściem do rozgrywki. Ta była dość trudna, realistyczna i pełna drobnych mechanik. Nie możemy się doczekać żeby sprawdzić, czy Medival Dynasty zaoferuje równie wciągjącą rozgrywkę!

Kingdom Come, czyli Czechy w średniowieczu

Kingdom Come: Deliverance zadebiutowało w 2018 roku. Stworzona przez czeskie studio Warhorse Studios produkcja okazał się wielkim hitem, przede wszystkim dzięki przywiązaniu do realiów średniowiecza. Gra prezentowała nam bezkompromisowe średniowiecze - bez smoków, magii czy innych nadnaturalnych elementów. Historia młodego chłopa, który wyruszył pomścić śmierć mieszkańców swojej wioski okazała się naprawdę dobrze opowiedziana, jednak to gameplay był tym, co zaciekawiło graczy. Wielu nazywa tę grę swoistym "symulatorem" średniowiecza. Nic dziwnego, bo Kingdom Come naszpikowane zostało mechanikami, które sprawiały, że gra mogła być miejscami naprawdę wymagająca. Jednak Warhorse pokazało nam, że na rynku za mało jest realistycznych gier dziejących się w średniowieczu, a za dużo przeróżnego fantasy.

Medival Dynasty, czyli zostań chłopem

Choć Medival Dynasty zapowiadane jest również jako gra RPG, to wszelkie elmenty opowiadania historii zdają się być zepchnięte na drugi plan. Studio Render Cube stawia na realizm przedstawienia życia średniowiecznego chłopa, który w obliczu trudnych warunków stara się zapewnić dostatnie życie swojej rodzinie. Szczególnie istotne będą wszelkie czynności stawiające na przetrwanie, czyli polowania, uprawa ziemi czy dbanie o własną wioskę. Produkcja kreuje się na jeszcze bardziej bezkompromisowy symulator życia w wiekach ciemnych. Szczególnie interesująco zapowiada się system symulujący 4 pory roku i zmieniające się wraz z nimi potrzeby - w zimę na przykład będzie trzeba głównie zadbać o ciepło dla własnego domostwa, a jedzenie będzie cięższe do zdobycia. Gra zadebiutuje na platformie Steam jeszcze w tym roku.

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >