Techgame.pl > Gry > Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?
Kuba Wieloch
Kuba Wieloch 19.03.2022 05:29

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Diablo II: Resurrected
Blizzard

Nadeszła wielka chwila dla wszystkich fanów Diablo. Już wkrótce ruszy zamknięta, a następnie otwarta beta dla Diablo 2: Resurrected. 

Premiera w cieniu skandalu

Ostatnie tygodnie nie są łatwe, ani dla Blizzard, ani dla tamtejszych pracowników. Wszystko za sprawą pozwów sądowych, które wstrząsnęły tym gamingowym molochem. Przypomnijmy, że Departament ds. Uczciwego Zatrudnienia i Mieszkalnictwa stanu Kalifornia postawił zarzuty wobec Activision Blizzard. Firma została oskarżona o szereg nadużyć wobec pracowniczek, między innymi o mobbing, molestowanie, czy umożliwienie rozwijania kariery w zależności od płci i rasy.

Nie trzeba było długo czekać na reakcje graczy, którzy zaczęli masowo nawoływać do bojkotu niegdyś kochanej firmy. Protestować zaczęli również pracownicy firmy, którzy oczekują zmian w zarządzie oraz sposobie prowadzenia działań wewnętrznych. 

Pierwsze zmiany

W rezultacie zaczęły wyciekać kolejne informacje o problemach związanych z kadrą kierowniczą, wykorzystywaniu kobiet oraz zmowie milczenia. Ze strony kierownictwa firmy szybko padły przeprosiny, które jednak nie wystarczyły, a w rezultacie ze stanowiska dyrektorskiego zrezygnował J. Allen Brack.

To jednak dopiero początek problemów dla amerykańskiego molocha gamingowego, ponieważ inwestorzy zaczęli szykować się do zbiorowego pozwu wobec Activision Blizzard, ze względu na zatajanie informacji o prowadzeniu śledztwa, co prawdopodobnie przyczyni się do gwałtownego spadku akcji na giełdzie.

Diablo II: Resurrected ostatnią deską ratunku?

Warto tu zaznaczyć, że Diablo II: Resurrected będzie najważniejszą premierą roku dla Activision Blizzard i jest to równocześnie ostatnia szansa na zrzucenie z firmy, chociażby odrobiny PR-owego ciężaru. Jeszcze kilka miesięcy temu nie bałbym się szczególnie o jakość tej gry, wszak przygotowuje ją Vicarious Visions, znane, chociażby z fenomenalnego remastera Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2.

Niestety w świetle ostatnich wydarzeń, po zaznajomieniu się z procesem wydawniczym Warcraft III: Reforged nie ma żadnej gwarancji, że remaster Diablo będzie sukcesem. Nie wiemy, czy gra jest już ukończona i czy rzeczywiście Vicarious Visions będzie w stanie dostarczyć doskonały produkt przy tak dużej presji ze strony graczy, inwestorów i mediów.

Otwarta i zamknięta beta

13 sierpnia ruszy zamknięta beta dla posiadaczy wersji preorderowej, natomiast 20 sierpnia każdy będzie mógł wziąć udział w otwartych beta testach. Gracze otrzymają dostęp do I oraz II aktu kampanii. Dodatkowo twórcy umożliwią korzystanie z trybu multiplayer do 8 graczy w jednej sesji.

Premiera Diablo II: Resurrected zapowiedziana jest na 22 września bieżącego roku.

Tagi: Blizzard
Powiązane