Samira
Źródło: youtube.com

League of Legends: Poznajcie Samirę, nową bohaterkę o pseudonimie "Róża Pustyni"

Kuba WielochKuba Wieloch
30 Sierpnia 2020

League of Legends rozpieszcza graczy w tym roku. Poznaliśmy kolejną postać na Summoners Rift

Samira: Róża Pustyni

To już kolejna postać wypuszczona w tym roku. Trzeba przyznać, że dev team League of Legends spisuje się niezwykle sprawnie i wrzuca nowych bohaterów do gry w ekspresowym tempie. Trzeba przyznać, że pomysły tez im się nie kończą, bo najnowszą postać jest niezwykle innowacyjna.

Ktoś tu dużo grał w Diablo III i DMC

Zgodnie z oficjalnymi informacjami najnowsza postać w grze League of Legends nazywa się Samira. Co ciekawe sprawdziły się wycieki sprzed 2 tygodni na temat jej wyglądu i potencjalnych umiejętności.
Nowa postać stanowi połączenie Dante'go z Devil May Cry oraz Demon Huntera z Diablo III. Trzeba przyznać, że to dość niekonwencjonalne, jednakże umiejętności Samiry w gameplayu prezentują się niesamowicie.

Umiejętności Samiry

Przyjrzyjmy się więc umiejętnościom Samiry. Pamiętajcie, że mogą one jeszcze ulec zmianie w momencie oficjalnego wypuszczenia championa do gry.

Daredebvil Impuls — umiejętność pasywna

Samira tworzy kombinację, trafiając swoimi atakami podstawowymi lub umiejętnościami. Każdy z nich zwiększa jej ocenę STYLU (oceny od "E" do "S", w sumie 6). Samira otrzymuje X% prędkości ataku za każdą ocenę.
Ataki wręcz Samiry zadają dodatkowe obrażenia magiczne, zwiększające się w zależności od brakującego zdrowia przeciwnika.
Ataki Samiry skierowane w unieruchomionych przeciwników podrzucają ich na 0.5 sekundy i zadają obrażenia w 6 oddzielnych atakach. Samira przemieszcza się w zasięg swoich celów, które wcześniej były tuż za granicą zasięgu.

Flair — umiejętność przypisana do klawisza Q

Samira oddaje strzał, zadający X obrażeń fizycznych pierwszemu trafionemu wrogowi.
Jeśli Flair zostanie użyte przeciwko przeciwnikowi w zasięgu walki wręcz, Samira tnie przeciwnika mieczem, zadając obrażenia fizyczne.
Każde trafienie umiejętnością może uzyskać status krytycznego, zadając bonusowo 25% obrażeń. Jeżeli zostanie użyte podczas "Wild Rush", Samira uderzy wszystkich wrogów na swojej drodze.

Blade Whirl — umiejętność przypisana do klawisza W

Samira wykonuje cięcia, kręcąc się przez 1 sekundę. Cięcie zadaje wrogom obrażenia fizyczne oraz pozwalają na zniszczenie pocisków wroga.

Wild Rush — umiejętność przypisana do klawisza E

Samira porusza się w kierunku wroga lub przez niego, wykonując cięcie przeciwników. Zadaje obrażenia magiczne i gwarantuje 30% prędkości ataku przez 3 sekundy.
Likwidacja przeciwnika resetuje czas odnawiania umiejętności.

Inferno Tigger — umiejętność ultimate przypisana do klawisza R

Samira może korzystać z tej umiejętności, gdy jej aktualna nota STYLU wynosi "S".
Samira wypuszcza strumień strzałów z broni, strzelając 10 razy w ciągu 2 sekund do otaczających ją wrogów. Każdy strzał zadaje określoną liczbę obrażeń fizycznych i kradnie życie z ofiar. Strzały tej umiejętności mogą zadawać obrażenia krytyczne.

Prezentacja postaci

Następny artykuł