Tesla Model S
Źródło: Tesla

Tesla zyskała polską stronę internetową i tymczasowy salon. Znamy oficjalne ceny samochodów Elona Muska

Artur ŁokietekArtur Łokietek
22 Lipca 2020

Wreszcie ruszyła oficjalna polska odsłona strony Tesli. Firma Elona Muska rozpoczęła oficjalną dystrybucję w naszym kraju. Samochody producenta możemy nabyć już za... prawie 200 tys. złotych. Co ciekawe, stanął nawet "tymczasowy salon".

Tesla postanowiła rozpocząć oficjalną dystrybucję w naszym kraju. Samochody od firmy Elona Muska kupimy za niemałe pieniądze.

Samochody Tesli w Polsce

Dotychczas każdy, kto miałby fundusze oraz chęci na zostanie szczęśliwym posiadaczem samochodu Tesli, musiał szukać samochodu od pośredników, co najczęściej sprowadzało się do zamówienia samochodu zza Oceanu. Oczywiście istniała też możliwość kupna samochodu "z drugiej ręki". Teraz jednak firma Elona Muska postanowiła oficjalnie rozpocząć dystrybucję swoich maszym w naszym kraju. Zaowocowało to powstaniem polskiej odsłony oficjalnej strony Tesli, a nawet tzw. "tymczasowym salonem", który aktualnie mieści się jedynie w Warszawie.

Polska przegoniła Niemcy i stała się liderem w Europie. Nie zgadniecie w czymPolska przegoniła Niemcy i stała się liderem w Europie. Nie zgadniecie w czymCzytaj dalej

Ceny samochodów Tesla

Na stronę traficie pod tym adresem. Ceny pojazdów nie są zaskakujące - wymagają solidnych funduszy. Model 3 w wersji Standard Range Plus kosztuje 195 490 złotych, co jest najmniejszą ceną za samochód od tego dystrybutora. Tesla Model S kosztuje 360 480 złotych, zaś Model X wyceniono na 385 490 złotych. Warto tu jednak zaznaczyć, że dużo rzeczy w samochodzie jest customizowanych - nic nie stoi na przeszkodzie aby wybrać odpowiednią kolorystykę czy wykończenie wnętrza. Można również nabyć szereg dodatkowych funkcji. Przykładowy (i w sumie niezbędny w samochodzie tej marki) autopilot kosztuje tyle, co nowiutki samochód, bo 40 tys. złotych.

Afryka powoli się rozpada. W jej miejscu powstanie nowy oceanAfryka powoli się rozpada. W jej miejscu powstanie nowy oceanCzytaj dalej

Salon Tesla w Warszawie

Zamówienia przyjmowane są z wyprzedzeniem, gdyż mają być realizowane od listopada. Jednocześnie Tesla uruchomiła również tzw. "tymczasowy" salon, który mieści się na Wilanowie w Warszawie na ulicy Klimczaka 1. Wybierając się tam można samemu sprawdzić tkaninę z foteli, wykończenie, podsufitkę czy kolorystykę, a także zamówić wybrany model na miejscu. Dostawa realizowana jest pod wskazany adres bądź odbiór samodzielny.

Zobacz także:

  1. Sieć 5G o najwyższej częstotliwości 26 GHz może niedługo pojawić się w Polsce
  2. Rocket League: Gra przechodzi na model free-to-play, ale znika ze Steama
  3. Streaming muzyki bezpośrednio do mózgu. Nowa technologia od Elona Muska
  4. Proteus - nowy materiał polskiego projektu, którego nie da się zniszczyćNastępny artykuł