Otwarte drzwi od garażu, w środku stary samochód.
Źródło: Wallpaperflare

Polski samochód elektryczny jednak powstanie. Poznaliśmy datę premiery auta

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
22 Lipca 2020

Telenowela związana z polskich samochodem elektrycznym ciągnie się już przeszło od 5 lat. Większość osób już dawno spisało projekt na straty, aż tu nagle ni z tego, ni z owego poznaliśmy datę premiery auta.

Pierwszy polski samochód elektryczny powstaje za sprawą spółki ElectroMobility Poland (EMP). Firma właśnie poinformowała o oficjalnej dacie premiery swojego samochodu. Projekt zobaczymy już pod koniec lipca!

Z tego nic nie będzie, choć powstanie

Ze świecą szukać tego, kto jeszcze do wczoraj wierzył, że pierwszy polski samochód elektryczny rzeczywiście powstaje. Prace nad projektem, który miał odbudować polski przemysł motoryzacyjny posuwały się tak wolno, że większość ludzi już zapomniało o tym projekcie, a nieliczna garstka pamiętająca, tak naprawdę nie wierzyła, że ten projekt będzie w jakikolwiek sposób kontynuowany. Ku zaskoczeniu wszystkich nastąpił nagły zwrot akcji.

Premiera polskiego samochodu elektrycznego jeszcze w lipcu

Na stronie spółki ElectoMobility Poland pojawiła się informacja o tym, że prototyp nie jednegoa dwóch polskich samochodów elektrycznych została ustalona na 28 lipca. Zostaną nam wtedy zaprezentowane projekty elektrycznego hatchbacka i SUV-a. Prezentacja odbędzie się online i będą mogli w niej wziąć udział wszyscy zainteresowani projektami EMP. Na potrzeby prezentacji firma przygotowała prototyp demonstracyjny wersji hatchback i show car SUV-a. “Ogłosimy nazwę marki oraz pokażemy prototypy, w których stworzenie byli zaangażowani najlepsi polscy oraz międzynarodowi eksperci” - tłumaczy prezes EMP, Piotr Zaremba.

Następny artykuł