Techgame.pl
Flight Catastrophe

Steam

Już nigdy nie będziesz chciał latać samolotami. Nadchodzi polski Flight Catastrophe

5 Sierpnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

PlayWay to niezwykle dziwna firma zrzeszająca deweloperów tworzących nietuzinkowe symulatory. Teraz przyszedł czas na symulator... katastrofy lotniczej. A w zasadzie symulator zapobiegania katastrofom lotniczym. Będziesz bać się latać.

Jeśli boisz się latać, to lepiej nie oglądaj zwiastunu najnowszego polskiego symulatora. Może Cię przyprawić o dreszcze. 

PlayWay nie przestaje zaskakiwać

PlayWay to polski wydawca, któy trudni się wydawaniem gier dość... nietuzinkowych. Nie ma się co oszukiwać, że w portfolio firmy znajdziemy wiele podobnych do siebie produkcji, które reprezentują (chyba) stosunkowo popularny nurt symulatorów. Jednak w tym wypadku symulator autobusu czy mechanika to nic, w porównaniu z przedziwnymi tworami za które w większości odpowiadają polski estudia. Znajdziemy tu jeszcze Drug Dealer Simulator, Tank Mechanic Simulator, Fashion Designer, Farmer's Life czy Samurai Simulator. Oczywiście to tylko wierzchołek góry lodowej, ale wydawca ma w swojej ofercie także jeszcze bardziej dziwne produkcji, żeby rzec jedynie o symulatorze Jezusa Chrystusa, symulatorze bezdomnego czy symulatorze księdza. Kolejna produkcja będzie równie dziwna.

Czego to ludzie nie wymyślą

Patrząc na to, jak szerokie dziedziny życia obejmują już "symulatory", ciężko nie pomyśleć, że twórcom gier niedługo skończą się pomysły. W końcu podchodzenie po raz setny do kolejnego symulatora żeglugi morskiej, sprzątania Czernobyla czy "fejsowania" produktów w sklepie (dobra, już wymyślam, ale być może to jakiś trop?) może zacząć robić się powtarzalne. Z drugiej jednak strony wygląda na to, że chętnych na takie produkcje nie brakuje i w sumie bardzo dobrze, ważne żeby każdy znalazł coś dla siebie. PlayWay zapowiedziało jednak kolejną produkcję, tym razem Flight Catastrophe, czyli... symulator zarządzania sytuacjami kryzysowymi w samolocie. Brzmi dziwnie, ale jak się w to gra? Z pomocą przychodzi nam poniższy trailer, który mniej więcej ma pokazywać założenia rozgrywki. 

Czy leci z nami pilot?

Jak widać - rozbrajanie terrorysty uzbrojonego w granat ręczny za pomocą stewardessy nie należy do najmądrzejszych pomysłów. Znacznie lepiej sprawdza się wyszukanie policjanta, który w ogóle się nie boi, bo tak, jak Liam Nesson, rozbrajał w samolotach już setki terrorystów. Jak widać na zwiastunie - dobór katastrof możliwych do zdarzenia się podczas lotu jest naprawdę szeroki, a my będziemy musieli zarządzać załogą, pasażerami, statkiem, naprawiać silniki, decydować o tym, kto pierwszy zginie z rąk terrorysty, a w razie niepowdzenia zawsze będziemy mogli cofnąć czas i lepiej zastanowić się nad swoim życi... pomysłami. W każdym razie brzmi to jak całkiem zabawny sposób na spędzanie wolnego czasu, ale obawiamy się, że sukces tej gry ograniczony będzie przez jej tematykę i mechanikę. Na karcie Steam już możecie dodawać grę do listy życzeń, a gra ukazać się ma 2 września 2021 roku.

Podobne artykuły

cod warzone

Gry

Streamer chce zapłacić twórcom CoD: Warzone 10 tysięcy dolarów za banowanie cheaterów

Czytaj więcej >
play at home

Gry

Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc

Czytaj więcej >
Team Fortress 2

Gry

Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2

Czytaj więcej >
valorant

Gry

Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy

Czytaj więcej >
crysis

Gry

Crysis Remaster czy nowa część? Powstawanie gry niemal pewne

Czytaj więcej >
the pope

Gry

Polskie studio zapowiada kontrowersyjny tytuł. Symulator papieża już w wkrótce

Czytaj więcej >