Techgame.pl
Samsung myjka UV i ładowarka

Samsung

Przełomowe urządzenie od samsunga. Naładuje i wyczyści telefon za jednym razem

2 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Samsung wyprodukował nowe urządzenie. Jest to myjka UV do smartfona, która wzbogacona została o możliwość bezprzewodowego ładowania. Znamy cenę urządzenia, jednak nie wiadomo czy i kiedy pojawić się w Europie.

Samsung wypuścił na rynek nowe urządzenie. Połączenie myjki i ładowarki gwarantuje bezpieczeństwo i naładowaną baterię. 

Smartfony w czasie koronawirusa

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 przekłada się na specjalne wymogi higieniczne i sanitarne. Uzytkownicy smartfonów od początku zastanawiali się, czy należy dezynfekować swoje urządzenia i odpowiedź brzmi - jak najbardziej! I to niekoniecznie ze względu na ten konretny patogen, ale ogółem wszystkie inne zarazki, dla których odziennie używany w różnych warunkachekran smartfona jest świetnym miejscem na romnażanie się. Tylko jak dezynfekować sprzęt elektroniczny tak, aby nic nie zepsuć?

Jak dezynfekować smartfona?

Jasne, przetarcie ekranu smartfona zwilżoną środkiem bakteriobójczym działa, jednak stosowanie ten metody wiąże się z pewnym ryzykiem. Przede wszystkim chodzi tu o dostanie się substancji do miejsc, w których nie powinna ona być, czyli na przykład pod przyciski boczne czy do portu ładowania. Z tego względu profesjonalnie czyści się smartfony za pomocą specjalnych myjek UV. Światło ultrwafioletowe jest w tym wypadku bardo skuteczne. Samsung wypuścił na rynek urządzenie, które łączy tę funkcję, z jeszcze jedną, niemniej pożądaną - zdalnym ładowaniem.

Myjko-ładowarka

Twórcy nowego urządzenia wyjaśniają, że nawet 10 minutowe pojedyńcze mycie smartfona zabija aż 99 procent zarazków, a sama funkcja bezprzewodowego ładowania ładuje baterię Qi o mocy do 10 W.Na ten moment nowe urządzenie pojawiło się w Tajlandii, gdzie Samsung życzy sobie za nie 1590 bahtów, czyli około 200 złotych. Do środka zmieszczą się telefony o przekątnej do 7 cali, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować go do dezynfekcji zegarków, smartwachy czy nawet biżuterii. NIestety nie wiadomo, czy kiedykolwiek doczekamy się pojawienia urządzenia w Europie.

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >