Samsung ladowarka
Źródło: wallpaperflare.com

Samsung planuje sprzedaż nowych telefonów bez ładowarek

Kuba WielochKuba Wieloch
9 Lipca 2020

Czy brak ładowarki przy zakupie telefonu to nowy trend? Wszystko wskazuje na to, że czeka nas rewolucja

Samsung również bez ładowarek

Niedawno informowaliśmy o tym, że Apple planuje sprzedaż nowego iPhone'a bez ładowarki w zestawie. Ta informacja wywołała spory szum w internecie. Moim zdaniem niesłusznie, ale o tym w dalszej części artykułu.Okazuje się, że Samsung ma podobne plany.

Przecieki z Korei

Jak wynika z przecieków z Korei, Samsung planuje sprzedawać swoje najnowsze telefony bez ładowarek w zestawie. Powody są proste i prozaiczne: nadmiar elektrośmieci (czyli troska o środowisko) oraz redukcja kosztów. Jeśli ta informacja okaże się prawdziwa, to prawdopodobnie będziemy mieć do czynienia z nowym światowym trendem. Warto pamiętać o tym, że Samsung jest największym graczem na światowym rynku smartfonów. Oznacza to, że reszta stawki prawdopodobnie podchwyci pomysł i również zacznie wycofywać ładowarki.

Po co nam kolejne ładowarki?

A teraz pojawia się moja prywatna opinia. Produkujemy zdecydowanie zbyt dużo elektrośmieci, z którymi nie mamy pojęcia co zrobić. Sam mam w mieszkaniu przynajmniej 3 ładowarki do Iphona i 2 do Samsunga. Nie mówiąc już, o starych ładowarkach do Nokii, Sony Ericssona i Motoroli. Prawda jest taka, że w obecnych czasach wystarczy nam kabel, który może być w każdym momencie podłączony do power banka, laptopa, czy nawet telewizora. Ba, bardzo duża część nowoczesnych gniazdek ma bezpośrednią wtyczkę USB do ładowania telefonów. I pewnie, jeśli ktoś chce kupić kolejną ładowarkę, to kto mu zabroni? Nie widzę jednak powodu, dla którego producenci mieliby dorzucać ładowarki do zestawów. Może to pozytywnie również wpłynąć na rynek wtórny, jako że każdy z nas ma w domu jakąś ładowarkę, której nie używa pomimo tego, że jest wciąż sprawna.

Podsumowując, czasami warto się zastanowić, czy nasz konsumpcjonizm jest sensowny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. To już ostatni dzień tegorocznego Steam Summer Sale
  2. Nvidia warta więcej niż Intel po raz pierwszy w historii
  3. World of Warcraft Shadowlands - wiemy kiedy wystartują beta testy
  4. Lillia - poznaliśmy umiejętności nowego junglera w League of Legends

Następny artykuł