Techgame.pl
escobar fold

/watch?v=O8FJSjy3bXA - Marques Brownlee - wideo

Nie kupujcie tego smartfona! Składany Escobar Fold to oszustwo godne prawdziwego barona narkotykowego

11 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Trudno nie pamiętać głośnych reklam szumnie zapowiadanego smartfona Escobar Fold! Telefon był podejrzanie tani i... zaskakująco dobry. Dziś już wiemy czemu to zawdzięczamy. Przestrzegamy przed kupnem sprzętu, gdyż najpewniej nikt go nigdy nie dostanie.

Firma będąca własnością rodziny najbardziej znanego barona narkotykowego świata, czyli Pablo Escobara w zeszłym roku wkroczyła na rynek telefonów komórkowych przedstawiając swoje najnowsze dzieło - smartfona Escobar Fold. Okazuje się, że zaskakująco tani sprzęt jest tak naprawdę jednym, wielkim oszustwem.

Escobar Fold to oszustwo

Escobar Fold z początku wydawał się interesujący dla kolekcjonerów - w końcu to sprzęt powstały dzięki rodzinie Pablo Escobara. Tego Pablo Escobara! Tego samego, który w Narcos szmugluje tony kokainy. Zadziwiające, prawda? Gdy początkowa ekscytacja opadła, okazało się, że smartfon zapowiada się wybitnie nierzeczywiście. Jego osiągi nie prezentowały się tak źle, miał składany ekran, co jest teraz w ścisłej czołówce najbardziej pożądanych przez opinię publiczną cech smartfonów no i ta cena... 349 dolarów (ok 1300 złotych) za tańszą wersję 128 GB to dużo mniej niż za dziwnie podobny Royole FlexPai, który okrzyknięto w momencie jego premiery pierwszym składanym smartfonem w historii, ale cena była zaporowo wysoka - prawie 5 tys. złotych. Jak to możliwe?! - zapytacie. Otóż pierwszy Escobar Fold to tak naprawdę reskin wspomnianego FlexPai, który do najlepszych i tak nie należał. Odkryto to porównując specyfikację ze strony Escobara i Royole - ta pierwsza była chamską kopią drugiej.

Wszystko zostaje w rodzinie

Escobar Fold 2 został ujawniony zanim jego pierwsza odsłona ujrzała światło dzienne, co samo w sobie spowodowało pewnego rodzaju konsternację wśród ludzi śledzących branżę. W końcu stąło się niespodziewane - Escobar Fold 2 dotarł do specjalistów branżowych i YouTuberów. Jeden z nich, Marques Brownlee, nagrał filmik w którym ukazje całą istotę urządzenia i pokazuje, że najpewniej cała firma jest jednym wielkim oszustwem, które ma na celu wyłudzenie pieniędzy ufnych klientów. YouTuber pokazuje na filmiku, że pod złotą naklejką z logiem firmy Escobara widnieje logo... Samsunga! Nie jest to dziwne, gdy całe urządzenie jest po prostu zaklejonym Samsungiem Fold. Bronlee zauważa też, że pierwsza wersja Escobar Fold do tej pory do niego nie dotarła. Dlatego radzimy nie ufać reklamom pełnym roznegliżowanych modelek Playboya i odpuścić sobie chęć przetestowania smarfona. Lepiej po raz kolejny obejrzeć Narcos na Netflixie.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >