Samsung Galaxy Note 10
Źródło: flickr

Nadchodzi nowy flagowiec Samsunga. Jak będą wyglądały specyfikacje?

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
22 Kwietnia 2020

Do premiery Samsunga Galaxy Note 20 pozostało już tylko kilka miesięcy. W sieci pojawiają się pierwsze informacje na temat specyfikacji. Nie zapowiada się na rewolucję.

Samsung słynie z dwóch high-endowych serii smartfonów. Seria Galaxy S, która swoją premierę ma zawsze na początku roku oraz Galaxy Note, który na rynek wchodzi w drugiej połowie roku.

Wycieki nie sugerują rewolucji

Odpowiedzialna za wycieki informacji, o specyfikacji najnowszego phableta od koreańskiego giganta telefonii komórkowej, redakcja Galaxy Club podaje, że pierwsze problemy mogą pojawić się już na poziomie pojemności baterii. Ta co prawda będzie większa niż w przypadku Note’a 10, bo w wersji podstawowej ma mieć pojemność 3880mAh, jednak jest to dosyć mało jak na potrzeby dzisiejszych urządzeń. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę rozmiar i jakość wyświetlacza w nowym flagowcu Samsunga, który będzie pewnie liczył sobie powyżej 6 cali. Sprawa może się mieć trochę lepiej w przypadku wersji Note 20+, tam bateria może mieć pojemność nawet 5000mAh.

Zaskoczeniem na minus w przypadku Note’a 20+ jest z kolei planowana ilość pamięci RAM. Tutaj producent zakłada jedynie 8GB, co w tym przedziale cenowym wydaje się być trochę małą ilością. Procesy myślowe urządzenia napędzać będzie Snapdragonie 865+, tak wynika przynajmniej z nieoficjalnych informacji, układ ten nie został jeszcze zapowiedziany. Podstawowa wersja urządzenia ma mieć również zmniejszoną ilość pamięci dla użytkownika. Wcześniej było to 256GB co wydaje się zdecydowanie zbyt wielką ilością.

Kiedy premiera?

Najbardziej prawdopodobna data premiery najnowszego modelu z rodziny Note, to sierpień. Tutaj jednak też nie można mieć 100% pewności, ponieważ przedłużająca się pandemia koronawirusa może spowodować opóźnienia w produkcji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Google rzuca wyzwanie Apple i bankom
  2. WWDC 2020 tylko w sieci? Apple przygotowuje się na czerwcową konferencję
  3. Do pobrania dostępna jest już rządowa aplikacja. Powstała w celu walki z koronawirusem
  4. Niezrozumiała decyzja Sony. Playstation 5 ma zostać wydane w ograniczonym nakładzie
Następny artykuł