Techgame.pl
Samsung Galaxy Note 10

flickr

Nadchodzi nowy flagowiec Samsunga. Jak będą wyglądały specyfikacje?

22 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Do premiery Samsunga Galaxy Note 20 pozostało już tylko kilka miesięcy. W sieci pojawiają się pierwsze informacje na temat specyfikacji. Nie zapowiada się na rewolucję.

Samsung słynie z dwóch high-endowych serii smartfonów. Seria Galaxy S, która swoją premierę ma zawsze na początku roku oraz Galaxy Note, który na rynek wchodzi w drugiej połowie roku.

Wycieki nie sugerują rewolucji

Odpowiedzialna za wycieki informacji, o specyfikacji najnowszego phableta od koreańskiego giganta telefonii komórkowej, redakcja Galaxy Club podaje, że pierwsze problemy mogą pojawić się już na poziomie pojemności baterii. Ta co prawda będzie większa niż w przypadku Note’a 10, bo w wersji podstawowej ma mieć pojemność 3880mAh, jednak jest to dosyć mało jak na potrzeby dzisiejszych urządzeń. Szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę rozmiar i jakość wyświetlacza w nowym flagowcu Samsunga, który będzie pewnie liczył sobie powyżej 6 cali. Sprawa może się mieć trochę lepiej w przypadku wersji Note 20+, tam bateria może mieć pojemność nawet 5000mAh.

Zaskoczeniem na minus w przypadku Note’a 20+ jest z kolei planowana ilość pamięci RAM. Tutaj producent zakłada jedynie 8GB, co w tym przedziale cenowym wydaje się być trochę małą ilością. Procesy myślowe urządzenia napędzać będzie Snapdragonie 865+, tak wynika przynajmniej z nieoficjalnych informacji, układ ten nie został jeszcze zapowiedziany. Podstawowa wersja urządzenia ma mieć również zmniejszoną ilość pamięci dla użytkownika. Wcześniej było to 256GB co wydaje się zdecydowanie zbyt wielką ilością.

Kiedy premiera?

Najbardziej prawdopodobna data premiery najnowszego modelu z rodziny Note, to sierpień. Tutaj jednak też nie można mieć 100% pewności, ponieważ przedłużająca się pandemia koronawirusa może spowodować opóźnienia w produkcji.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >