Sea of Thieves
Źródło: Steam

Jaka jest najpopularniejsza gra na Steam? Sea of Thieves wciąż święci triumfy

Artur ŁokietekArtur Łokietek
3 Lipca 2020

Sea of Thieves zaskakuje nawet dwa lata po premierze. Okazuje się, że premiera na Steam była strzałem w dziesiątkę. Użytkownicy nie tylko masowo kupują i grają w to pirackie MMO, ale też bardzo sobie je chwalą.

Nie od dziś wiadomo, że wielu fanów Steam woli nie kupić gry wcale, niż pozyskać ją z innych niż Steam źródeł. Dlatego wzięcie platfromy Valve pod uwagę przy wydawaniu gry jest kluczowe.

Sea of Thieves

Sea of Thieves to produkcja będąca pirackim MMO. Nie chodzi tu jednak o nielegalne pozyskiwanie treści z internetu, a o życie prawdziwego korsarza, pogromcy mórz i oceanów! Sama gra tak naprawdę zadebiutowała równo dwa lata temu. Wtedy jednak ukazała się wyłącznie w sklepie Microsoftu. Przyznam, że w ramach Xbox Game Pass sam postanowiłem ją wypróbować, jednak szybko po premierze okazało się, że gra nie dość, że kuleje optymalizacyjnie, to jeszcze jest biedna w zawartość. Czy coś się zmieniło?

W sklepie Microsoftu nie było tak kolorowo

Widocznie - jak najbardziej! Sea of Thieves szybko po premierze zostało rozwijane o nową zawartość i patchowane, co przyczyniło się do zwiększena liczby graczy. Nieco ponad po miesiącu od premiery na Steam, gra odnosi tam ogromne sukcesy. Robi to wrażenie szczególnie, że trwa letnia wyprzedaż, a Sea of Thieves nie zostało przecenione ani o złotówkę. Przy tak dużej ilości niezwykle tanich pozycji, utrzymywanie się SoT na pierwszym miejscu bestellerów robi wrażenie.

Steam i wielki sukces

Niestety nie podano oficjalnych danych. Zgodnie z informacjami z serwisu SteamSpy, SoT kupiło już niemal pół miliona graczy na samym Steam. Gra dumnie utrzymuje się również w czołówce najchętniej granych - w szczytowym momencie w produkcję bawiło się blisko 66 tysięcy graczy. Wygląda więc na to, że wszelkie przepowiednie dotyczące upadku Steam są zdecydowanie przesadzone, a sama platforma nie dość, że nadal popularna, to jeszcze mam moc "wskrzeszać" starsze tytuły.

Następny artykuł