Techgame.pl
lek

Unsplash

Oficjalne oświadczenie Instytutu Łączności w sprawie nanochipów 5G w szczepionkach

1 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Instytut Łączności oficjalnie potwierdza - rząd nie planuje nas chipować szczepionkami na koronawirusa! W internecie pojawiły się doniesienia o złowrogich zamiarach rządu, w które uwikłany jest Bill Gates, chipowanie ludzi, koronawirus i szczepionk

Szczepionka przeciw koronawirusowi z nanochpami zawierającymi anteny 5G przygotowana przez Billa Gatesa? Takiego pomysłu nie powstydziliby się nawet sami reptilianie. Polski Instytut Łączności dementuje abastrakcyjne pogłoski.

Nowa teoria konspiracyjna

Liczba teorii konspiracyjnych rośnie w ostatnim czasie niewyobrażalnie. Nic dziwnego - w końcu dobrym źródłem ich jest pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, która zbiegła się w czasie z wdrażaniem rozwiązań sieci 5G na całym świecie. Połączenie tych dwóch tematów także już miało miejsce - wiele osób uważało, że to właśnie maszty 5G służą do niecnych celów rozprzestrzeniania wirusa. Teraz doczekaliśmy się kolejnej teorii rodem z filmu science-fiction. W internecie pojawiać się zaczęły teorie jakoby sam Bill Gates w celu realizowania planu eugeniki miał wyposażyć szczepionki na COVID-19 w nanoprzekaźniki z mini masztami 5G (sic!). Brzmi absurdalnie? To nie wszystko.

Bill Gates uzbroił szczepionki

Ostatnie czasy są niezwykle atrakcyjne dla wszelkiego rodzaju zwolenników teorii konspiracyjnych. W internecie pojawiać się zaczął kolejny fake news, który z miejsca został zdementowany przez Instytut Łączności. Teoria zakłada, że pod pretekstem przeprowadzenia obowiązkowych globalnych szczepień przeciw COVID-19 rząd chce nas zniewolić i kontrolować. W tym celu szczepionki wyposażono w przekaźniki 5G i o wiele więcej. Sam schemat budowy rzekomego urządzenia jest niezwykle ciekawy z technicznego punktu widzenia - gdyby komuś udało się je zaprojektować to mógłby z pewnością walczyć walczyć o nagrodę Nobla. Na powierzchni zaledwie 0,3 nanometra (podzielcie sobie odcinek 1 mm na ponad 3 miliony części - to tyle) twórcy mieliby upchnąć "antenę 5G, urządzenie śledzące GPS, mikrofon, a do tego tajemniczy moduł zdalnej kontroli umysłu oraz ampułkę z arszenikiem" - jak przekazuje Instytut. Zastanawia mnie szczególnie to ostatnie - arszenik. Jego ilość w urządzenia na powierzchni 0,3 nm byłaby miliony razy mniejsza, niż w ziarenku ryżu i służyłby chyba bardziej jako "złowieszczy" środek z nazwy, niż z działania. Najnowocześniejsze procesory tworzone są w technologii minimalnie 7 nm, więc upchnięcie tak dużej liczby urządzeń do jednego przekaźnika byłoby... no, niewykonalne.

Pogłoski zostały zdementowane

Eksperci tłumaczą, że nie istnieje technologia pozwalająca na wybudowanie takiego urządzenia. "Pomijając fakt, że niemożliwe jest „upakowanie” takiego wyposażenia na subnanometrowej strukturze, napotykamy na jeden drobny, acz zasadniczy problem. Prawda znana każdemu inżynierowi głosi, że urządzenie elektryczne działa znacznie lepiej, gdy jest zasilane. Szkopuł w tym, że mikroczipy stosowane do identyfikacji są pasywne. Nie mają baterii. Zasilają się tylko na ułamek sekundy, czerpiąc energię z pola wytwarzanego przez czytnik w momencie odczytu. W tej sytuacji żaden z wymienianych elementów składowych mikroczipu nie miałby szans działać" - informuje Instytut.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >