Techgame.pl
Napis 5G i wizualizacja anten nadawczych.

flickr

Play uruchamia sieć 5G w 33 miastach

5 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Play jest jednym z pierwszych operatorów, który wprowadził do Polski sieć piątej generacji. Do udostępniania swojego Internetu używają pasma 2100 MHz, jest ona dostępna w 33 miastach. Zarówno tych największych, jak i mniejszych.

Play zapowiedział jednocześnie, że do końca czerwca poszerzy swoją listę miast, w których będzie dostępna sieć 5G do 53 lokalizacji.

8100 stacji nadawczych w Polsce

Play obecnie posiada 8100 stacji nadawczych, z czego powyżej 40% obsługuje standard 5G Ready. Jak zapewnia operator, dzięki aktualnemu rozstawieniu nadajników, zapewniają oni dostęp do nowej technologii prawie połowie kraju. “Maksymalizacja korzyści z technologii 5G dla klientów wymaga jeszcze rozdysponowania dodatkowych częstotliwości dedykowanych 5G. Mamy nadzieję na szybkie wznowienie aukcji, zwłaszcza, że trwająca obecnie pandemia jeszcze wydatniej pokazała, jak ważny dla społeczeństwa jest dostęp do nowoczesnej sieci, jaką jest sieć 5G w Play.” - mówił o planach rozwojowych CEO Play, Jean Marc Harion.

Wszystko idzie zgodnie z planem

W grudniu ubiegłego roku Play zapowiedział wdrożenie technologii 5G na terenie Polski. Już w styczniu testowe nadajniki nadawały sygnał superszybkiego Internetu nowej generacji w Trójmieście, a operator zapewniał, że to nie koniec i będzie wprowadzał 5G do kolejnych lokalizacji. Obecnie nowoczesna sieć działa w 33 miastach, a do końca czerwca operator planuje poszerzyć te statystyki o kolejnych 20 miejscowości.

Gdzie aktualnie możemy korzystać z 5G w sieci Play

Obecnie sieć 5G działa w 33 większych i mniejszych miastach w Polsce. Są to: Augustów, Białka Tatrzańska, Bukowina Tatrzańska, Gdańsk, Gdynia, Giżycko, Józefów, Karpacz, Kowale, Kołobrzeg, Korzystno, Kraków, Legionowo, Marki, Mrągowo, Ołtarzew, Ożarów Mazowiecki, Przejazdowo, Sopot, Blizne Łaszcz, Stare Babice, Szczyrk, Toruń, Ustka, Warszawa, Michałów-Reginów, Chłapowo, Jastrzębia Góra, Władysławowo, Wrocław, Zakopane, Ząbki, Zielonka. Do końca czerwca Play zapowiedziało uruchomienie 5G łącznie w 53 miastach za pomocą 500 nadajników.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >