Techgame.pl
silent hills

/watch?v=Ay_RAkE7bUY - IGN - wideo

Konami może szykować nowe gry z serii Silent Hill. Czyżby gra od Kojimy miała powrócić?

13 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Wiele internetowych źródeł twierdzi, że nowe produkcje z serii Silent Hill są w produkcji. To już drugie takie pogłoski od pewnego czasu. Jeden tytuł ma być lekkim rebootem serii, zaś drugi to najpewniej anulowana 5 lat temu produkcja od Hideo Koji

Użytkownik twittera znany pod pseudonimem Aesthethic Gamer wielokrotnie sypał informacjami odnośnie najnowszych, ale jeszcze nie zapowiedzianych produkcji. Tym razem twierdzi, że jego źródła zdradziły mu powstawanie nowych gier z serii Silent Hill.

Silent Hill od nowa

Pogłoski jakoby seria Silent Hill doczekała się wskrzeszenia krążą już od jakiegoś czasu. W końcu po anulowaniu niezwykle oczekiwanego projektu od Hideo Kojimy, Konami samo stwierdziło, że nie porzuciło marki i zamierza ją kontynuować. To było jednak 5 lat temu i od tamtej pory konflikt na linii Konami - Kojima się jedynie pogłębiał, a Konami wielokrotnie wspominało, że nie będzie już zajmować się produkcją gier w takim samym stopniu, jak kiedyś.

Użytkownik Aesthethic Gamer, który w przeszłości zdradził wiele informacji odnośnie nowch odsłon serii Resident Evil, twierdzi, że według jego informatów Konami nie zapomniało o Silent Hill. Oczywiście są to jedynie pogłoski, jednak użytkownik znany jest ze swoich solidnych źródeł. Konami rzekomo od tamtego roku pracuje nad grą Silent HIll, która miałaby być odświeżeniem marki i tytułem nie powiązanym z wcześniejszymi odsłonami, aby nowi gracze mogli w nią bez problemu zagrać. Dla fanów naijstotniejszą informacją jest to, że studio, które nad grą pracuje składa się z weteranów serii. Na ich czele stoi rzekomo Keiichiro Toyama, który był także głównym dyrektorem kreatywnym pierwszej części. W projekt zaangażowany jest także Masahiro Ito, który odpowiadał za projekty maszkar w poprzednich odsłonach i Akira Yamaoka, którego soundtracki do cyklu SH doczekały się wielokrotnych koncertów na zywo na całym świecie. Za tytuł ma odpowiadać SIE Japan Studio, czyli twórcy legendarnej serii Siren.

Silent Hills od Hideo Kojimy jednak powstanie?!

Najlepsze wiadomości mogą jednak być dla tych, których anulowanie projektu Silent Hills zabolało w serce. Produkcja autorstwa Hideo Kojimy doczekała się grywalnego dema, jednak powstały konflikt dewelopera ze studiem spowodował porzucenie produkcji. Sony przyjęło pod swoje skrzydła legendę branży i podobno to właśnie ta firma ma odpowiadać za przywrócenie całej marki Silent Hill do żywych. Sony miało wyciągnąć w kierunku Konami dłoń pojednania i naciskać na pomoc w produkcji nowych części serii, a nawet pertraktować o przywróceniu projektu Hideo Kojimy do prac.

To jest rzekomo właśnie projekt, którego stworzenie miało zostać (wedle poprzednich plotek) polecone m.in. studiu Supermassive Games, autorom Until Dawn, a sama produkcja byłaby bardzo podobna do wspomnianej produkcji. Sony rzekomo chce wykorzystać ten koncept w pracach z Hideo Kojimą, który zresztą wielokrotnie twierdził, że chętnie nakręciłby film fabularny, co niejako pasuje do gameplayu gier Supermassive. Źródła twierdzą jednak, że w produkcji na pewno jest reboot serii, a gra od Kojimy znajduje się w fazie rozmów. Pamiętajmy jednak, że póki co są to jedynie plotki.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >