Techgame.pl
telefon z ładowarką

pixabay

Zbliża się przełom technologiczny. Już niedługo naładujesz telefon w kilkanaście minut

1 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Przecieki sugerują, że coraz więcej firm pracuje nad superszybkimi ładowarkami do smartfonów. Przełomowa technologia może stać się w niedługim czasie nowym standardem. Dzięki niej pełne ładowanie może odbyć się w zaledwie kilkanaście minut!

Pełne ładowanie smartfona w kilkanaście minut? Nie tylko Xiaomi nad tym pracuje. 

Przełom technologiczny

Nie ukrywajmy, że wielu z nas zapewne nie może doczekać się jakiegoś zauważalnego progresu w kwestii ogniw zasilających. Biorąc pod uwagę dzisiejsze możliwości telefonów i sposób, w jaki z nich korzystamy, większe baterie wydają się koniecznością Jednak z jakiegoś powodu - opłacalności czy zwykłego nie dysponowania taką technologią, na ten moment żaden taki przełom nie nastąpi. Producenci skłaniają się ku innej opcji. Powstają ładowarki zdolne ładować smartfon z olbrzymią mocą. 

100 W czystej prędkości

Xiaomi już wcześniej zapowiedziało nową technologię ładowania smartfona za pomocą oszałamiających 100 W w postaci Super Charge Turbo. Ostatnie przecieki sugerują jednak, że podobną koncepcję mają inne firmy, w tym Huawei, Honor, Nubia oraz Vivo i OnePlus. Znany "przeciekowiec" Digital Chat Station donosi, że to właśnie technologia szybkiego ładowania będzie definiować flagowce nadchodzące w 2021 roku. Wszystko za sprawą ładowania 100 W (w przypadku Vivo podobno nawet 120!) i układowi Snapdragon 875. Zgadujemy, że przedstawienie tej małej rewolucji może okazać się kluczowe w kwestii nadchodzącego pojedynku urządzeń nowej generacji. 

Czy to się opłaca?

Niestety, można by tu stwierdzić, iż w kwestii przemysłu technologicznego funkcjonuje stare twierdzenie "coś za coś". W końcu teoretycznie szybsze ładowanie, czyli dostarczanie większej mocy w krótszym czasie zazwyczaj oznacza skutki uboczne w postaci krótszej zywotności ogniw zasilających i baterii. W kwestii nadchodzącego przełomu liczymy, że do tego nie dojdzie, a sprzęt nie okaże się być niemal "jednorazowym". Na to jednak musimy trochę poczekać.

Podobne artykuły

Astronauci na ISS

Technologie

Załoga misji Crew-1 powróciła na Ziemię. Wielki sukces SpaceX i NASA

Czytaj więcej >
London City Airport

Technologie

London City Airport wprowadza rewolucyjną technologię. Pierwsze duże lotnisko z cyfrową wieżą kontroli

Czytaj więcej >
Smartfon Cat S42 H+

Technologie

Idealne w czasie pandemii. Antybakteryjne smartfony już w sklepach

Czytaj więcej >
Smart

Technologie

Bielizna monitorująca nasz organizm. Inteligentne majtki wchodzą na rynek

Czytaj więcej >
Oculus Quest 2

Technologie

Gogle Oculus Quest 2 bez obowiązkowej integracji z Facebookiem. Prywatność jednak kosztuje

Czytaj więcej >
Mars

Technologie

Znamy datę lądowania nowego łazika na Marsie. Chiny idą jak burza

Czytaj więcej >