Sony PSVR
Źródło: materiały prasowe

Sony ma nietypowy pomysł. Reklamy będą wyświetlane w VR

Artur ŁokietekArtur Łokietek
1 Lipca 2020

Rozwój technologii to nie tylko rzeczy fajne i przyjemne, ale również dodatkowe sposoby na zarabianie pieniędzy. Sony opracowało kontrowersyjny patent na wyświetlanie reklam w VR. Być może czeka nas krok, o który nikt nigdy nie prosił.

Sony wpadło na nietypowy pomysł. Miejmy nadzieję, że nie oznacza on początku reklam godnych najnowszych technologii.

PSVR 2 w PlayStation 5

Sony oprócz tworzenia konsoli najnowszej generacji sprzętu gamingowego, czyli PlayStation 5, pracuje wciąż na kolejną już wersją swoich gogli VR przeznaczonych właśnie do swoich sprzętów. Przy okazji PS4, gogle okazały się strzałem w dziesiątkę i oferowały naprawdę fantastyczną jakość za (na tle konkurencji) nie tak wysoką cenę. Japoński producent postanowił kontynuować pracowanie nad technologią VR, więc zapewne jakiś czas po wydaniu PS5 pojawi się również kolejna wersja PSVR.

Obrazy techgame

Niepowtarzalne patenty Sony

Jeszcze przed premierą PlayStation 5 było wiadomo, że Sony stawia na małą rewolucję. Pojawiały się doniesienia o coraz bardziej wyjątkowych patentach zastrzeżonych przez firmę. Wśród nich było opracowanie kompletnego sposobu pomagania graczom w trakcie gry, kontrola PSVR bez żadnych kontrolerów, czy najnowszy z nich - reklamy w VR. Pomysł zarejestrowano 25 czerwca. Zakłada on wykorzystanie górnego fragmentu wyświetlanego obrazu (przede wszystkim jego rogów) i umieszczanie tam banerów reklamowych przy promocyjnych.

Reklamy XXI wieku

Nowy patent może wyglądać dość... kontrowersyjnie. W końcu kto chciałby grać w jakaś immerysjną przygodę, aby nagle widzieć reklamy proszków do prania? Miejmy nadzieję, że do tego nie dojdzie, bo zdecydowanie się na taki krok może finalnie okazać się bardzo niebezpieczne dla konsumentów. Stawiamy jednak, że nie do końca o to chodzi. Sony w opisie patentu wyjaśnia, że reklama pojawiałaby się w trakcie np. oglądania koncertu. Analizowałaby to, na czym wzrok skupia odbiorca i dostosowywała odpowiednie reklamy. To, że taki patent się pojawił nie oznacza jednak, że zostanie on wykorzystany.

Następny artykuł