Techgame.pl
Grafika z napisem PlayStation Indies.

PlayStation Blog

Sony przygotowało coś dla fanów gier niezależnych. PlayStation Indies zapowiedziane

2 Lipca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Japoński gigant branży konsolowej właśnie zapowiedział swoją najnowszą inicjatywę skierowaną do miłośników gier niezależnych. PlayStation Indies na start zaproponuje 9 zupełnie nowych “indyków", które trafią zarówno

Projekt zapowiedział, za pomocą oficjalnego bloga PlayStation, Shuhei Yoshida, który będzie jednocześnie odpowiedzialny za wprowadzenie nowego pomysły Sony w życie.

Zupełnie nowy kierunek

Sony nie jest znane z wprowadzania zbyt wielu znaczących nowości w swoich konsolach. Program PlayStation Indies poszerzy ofertę japońskiego giganta i będzie nawiązaniem do wielu projektów konkurencyjnej konsoli, Xbox, który w swojej ofercie ma wiele systemów subskrypcji oferujących najróżniejsze produkcje. “Jesteśmy pełni nadziei na to, że dzięki PlayStation Indies wyróżnimy oraz wesprzemy najlepsze gry niezależne publikowane właśnie dla PlayStation, jak i samą społeczność miłośników indyków. Naszym celem jest sprawienie, aby PlayStation stało się miejscem idealnym do rozwoju, znajdowania oraz grania w świetne gry indie” - pisał na blogu Yoshida.

Firmy rezygnują z produkcji AAA

Według Sony, rynek gier się zmienia. Producenci gier coraz rzadziej chcą tworzyć ogromne produkcje kategorii AAA i kierują się w stronę rynku indie. Popularność tego typu gier potwierdziły takie tytuły jak The Binding of Isaac, Spelunky, Undertale, To the Moon. Kolejnym argumentem zwrócenia się w stronę sceny indie jest wysoka cena związana z grami z najwyższej półki.

Jakich gier możemy się spodziewać? 

Yoshida zapowiedział, że na start nowego projektu przygotowano dziewięć zupełnie nowych produkcji. Pierwszą z nich będzie przedstawiona w ostatnim czasie najnowsza odsłona Wormsów (Rumble), Haven (relaksacyjna gra kooperacyjna), Carto (logiczna gra puzzle), Recompile (platformówka), Where the Heart Is (narracyjna gra przygodowa), Maquette, F.I.S.T: Forged in Shadow Torch, Heavenly Bodies oraz Creaks.

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >