Grafika z napisem PlayStation Indies.
Źródło: PlayStation Blog

Sony przygotowało coś dla fanów gier niezależnych. PlayStation Indies zapowiedziane

Japoński gigant branży konsolowej właśnie zapowiedział swoją najnowszą inicjatywę skierowaną do miłośników gier niezależnych. PlayStation Indies na start zaproponuje 9 zupełnie nowych “indyków”, które trafią zarówno na konsole obecnej jak i przyszłej generacji.

Projekt zapowiedział, za pomocą oficjalnego bloga PlayStation, Shuhei Yoshida, który będzie jednocześnie odpowiedzialny za wprowadzenie nowego pomysły Sony w życie.

Zupełnie nowy kierunek

Sony nie jest znane z wprowadzania zbyt wielu znaczących nowości w swoich konsolach. Program PlayStation Indies poszerzy ofertę japońskiego giganta i będzie nawiązaniem do wielu projektów konkurencyjnej konsoli, Xbox, który w swojej ofercie ma wiele systemów subskrypcji oferujących najróżniejsze produkcje. “Jesteśmy pełni nadziei na to, że dzięki PlayStation Indies wyróżnimy oraz wesprzemy najlepsze gry niezależne publikowane właśnie dla PlayStation, jak i samą społeczność miłośników indyków. Naszym celem jest sprawienie, aby PlayStation stało się miejscem idealnym do rozwoju, znajdowania oraz grania w świetne gry indie” - pisał na blogu Yoshida.

Firmy rezygnują z produkcji AAA

Według Sony, rynek gier się zmienia. Producenci gier coraz rzadziej chcą tworzyć ogromne produkcje kategorii AAA i kierują się w stronę rynku indie. Popularność tego typu gier potwierdziły takie tytuły jak The Binding of Isaac, Spelunky, Undertale, To the Moon. Kolejnym argumentem zwrócenia się w stronę sceny indie jest wysoka cena związana z grami z najwyższej półki.

Jakich gier możemy się spodziewać?

Yoshida zapowiedział, że na start nowego projektu przygotowano dziewięć zupełnie nowych produkcji. Pierwszą z nich będzie przedstawiona w ostatnim czasie najnowsza odsłona Wormsów (Rumble), Haven (relaksacyjna gra kooperacyjna), Carto (logiczna gra puzzle), Recompile (platformówka), Where the Heart Is (narracyjna gra przygodowa), Maquette, F.I.S.T: Forged in Shadow Torch, Heavenly Bodies oraz Creaks.

Następny artykuł