Fabryka Sony, w której produkuje się PlayStation 4.
Źródło: Google Street View

Nowa konsola PS4 co 30 sekund. Zawrotne tempo japońskiej fabryki

Premiera PlayStation 5 zbliża się wielkimi krokami. Japoński gigant technologiczny jednak nie zwalnia tempa i dalej w ekspresowym tempie produkuje konsole obecnej generacji. Jak podają oficjalne źródła, nowa konsola PlayStation 4 zjeżdża z taśmy produkcyjnej co 30 sekund.

Mowa o fabryce zlokalizowanej w japońskim Kisarazu, gdzie specjalnie zmechanizowana taśma produkcyjna działa na pełnych obrotach.

Premiera PlayStation 5

Jeszcze do niedawna mieliśmy 100% pewność, że konsola nowej generacji od Sony będzie miała swoją premierę w 2020 roku. Po ostatnich wypowiedziach członków zarządu japońskiej firmy nad tą datą zbierają się jednak ciemne chmury. Nieznana jest również cena konsoli, chociaż wiarygodne przecieki informują, że tańsza wersja urządzenia (bez napędu CD) może kosztować 1899 zł, co byłoby bardzo atrakcyjną ofertą dla wielu graczy.

Obawy fanów

Jak to przy premierze każdego nowego sprzętu bywa, fani danej firmy zaczynają się gorączkować, czy na pewno na starcie sprzedaży starczy dla nich egzemplarzy. Miłośnicy sprzętów Sony mogą chyba jednak spać spokojnie, firma poinformowała, że w ich fabryce w miasteczku Kisarazu, nowa konsola PS 4 zjeżdża z taśmy produkcyjnej co 30 sekund. Dzieje się tak za sprawą zmechanizowanej taśmy produkcyjnej.

Zdjęcie z taśmy produkcyjnej w fabryce Sony. Produkcja PlayStation 4.

Roboty składają konsole

Tak sprawna produkcja jest możliwa dzięki wykorzystaniu specjalnych robotów dostarczanych przez firmę Mitsubishi (ciekawe czy one też są budowane przez roboty). Zautomatyzowana taśma produkcyjna o długości około 31 metrów jest również regularnie ulepszana co pozwala zachować rentowność produkcji, nawet w momencie zmniejszenia liczby sprzedaży konsol obecnej generacji.

Następny artykuł