Grafika z napisem State of Play.
Źródło: YouTube/SonyPlayStation

Sony przygotowuje prawdziwą bombę. State of Play odkryje wiele tajemnic

Wczoraj informowaliśmy o internetowej konferencji Xbox Games Showcase, podczas której Microsoft zaprezentuje nadchodzące na nową generację konsol tytuły gier. Sony nie pozostaje im dłużne, na początku sierpnia przedstawią kolejne gry tworzone na PlayStation 5.

State of Play ma się odbyć na początku sierpnia. Sony podczas wydarzenia będzie chciało przedstawić kolejną porcję “gier ekskluzywnych” dla swojej konsoli. Microsoft musi się przygotować na mocny cios.

Co już wiemy na temat gier na PS5

Podczas czerwcowego wydarzenia - The Future of Gaming - zobaczyliśmy przede wszystkim konsolę nowej generacji od Sony, czyli PS5. Wyglad PlayStation 5 wzbudził prawdziwą burzę w Internecie. Nie brakowało głosów, że miało być futurystycznie, a nowa konsola wygląda jak przerośnięty modem do Internetu. Nie wygląd nowej konsoli jest jednak najważniejszy, a jej wnętrze... no i oczywiście gry, które zostały na nią zapowiedziane.
Japoński gigant technologiczny nie postawił wszystkiego na jedną kartę. Podczas ostatniego eventu online przedstawił jedynie część produkcji, które zawitają na najnowszą konsolę. Wśród nich znaleźć można takie tytuły jak: Horizon 2 Forbidden West, Spider-Man:Miles Morales, Gran Turismo 7 czy remake legendarnego Demon’s Souls, protoplasty gier souls-like'owych. Nie zabrakło również gier od zewnętrznych deweloperów, np. Resident Evil Village od Capcomu.

Odpowiedź Xboxa nadchodzi

W odpowiedzi na prezentację Sony, Microsoft organizuje swoje własne wydarzenie Xbox Games Showcase, które odbędzie się 23 lipca. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną gry na Xbox Series X. Microsoft chce tym samym zmyć z kubków smakowych swoich fanów niesmak pozostały po ostatniej konferencji, podczas której nie zaprezentowali tak naprawdę nic ciekawego. Sony nie będzie jednak stało z założonymi rękoma i już zapowiedziało kolejne State of Play. Wydarzenie prezentujące najważniejsze produkcje na nadchodzącą generację japońskich konsol.

Czego możemy spodziewać się od Sony

Japoński producent zapewnia, że ma w zanadrzu jeszcze kilka interesujących tytułów, które z pewnością ucieszą graczy na całym świecie. Wśród plotek nie brakuje informacji o nowym nowej grze zuniwersum Silent Hill (nie ma informacji, czy będzie to remake, czy zupełnie nowa produkcja), mówi się również o nowym Final Fantasy 7 (lub zapowiedzi Final Fantasy 7 Remake Part 2). Jedno jest pewne. Czeka nas lato pełne głośnych zapowiedzi i ciekawych materiałów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Xbox Games Showcase: poznaliśmy datę i godzinę wydarzenia
  2. Hitowy tytuł Ubisoftu za darmo. Trzeba spełnić tylko jeden warunek
  3. Sony przygotowało coś dla fanów gier niezależnych. PlayStation Indies zapowiedziane
  4. W co pogramy w lipcowym PS Plus? Bardzo ciekawe tytuły

Następny artykuł