Techgame.pl > Gry > Sony inwestuje 250 mln dolarów w Epic Games
Albert Długoszewski
Albert Długoszewski 19.03.2022 05:25

Sony inwestuje 250 mln dolarów w Epic Games

Dolary
Pexels

Sony postanowiło zainwestować w Epic Games 250 mln dolarów. Tym samym gigant stał się kolejnym z udziałowców twórców Fortnite.

Sony inwestuje 250 mln dolarów Epic Games

Olbrzymia transakcja pozwoli obu firmom na znaczne zacieśnienie współpracy. Mogliśmy to zaobserwować niedawno. Epic Games zaprezentowało nowy silnik Unreal Engine właśnie na PlayStation 5. Również ostatnie wypowiedzi płynące ze studia można było rozpatrywać w zupełnie innym świetle niż dotychczas. Wiele z nich dotyczyło właśnie Unreal Engine 5 i PlayStation 5. Obie firmy tym krokiem chcą przypieczętować swoją współpracę. Wygląda na to, że w niedługim czasie możemy spodziewać się kolejnych efektów kooperacji dwóch gigantów. Pozostaje zacierać ręce i liczyć na to, że taki ruch przyniesie wiele korzyści wszystkim graczom.

Wielkie wzrosty Epic Games

Ciekawy jest natomiast fakt, że 250 mln dolarów zainwestowanych w Epic Games sprawia, że Sony staje się właściciele jedynie 1,58 procent udziałów. Jest to mniejszościowy pakiet. Pokazuje to w dobitny sposób jak bardzo rozwinęło się Epic Games w ostatnich latach. W 2012 Chiński gigant Tencent postanowił zainwestować w twórców Fortnite 330 mln dolarów. Na tamten czas pozwoliło im to na uzyskanie aż 40-procentowych udziałów. Wzrost jest ogromny. Nie można temu zaprzeczyć. Epic Games jest aktualnie wyceniane na prawie 18 miliardów dolarów. Oczywiście, czas pokaże jak cała współpraca będzie przebiegać, ale chyba wszyscy jesteśmy zdania, że możemy spodziewać się samych dobrych informacji. Na pewno gracze na tym skorzystają.

Powiązane