Techgame.pl
Dolary

Pexels

Sony inwestuje 250 mln dolarów w Epic Games

10 Lipca 2020

Autor tekstu:

Albert Długoszewski

Udostępnij:

Wszystkie klocki powoli układają się w całość. Możemy domyślać się skąd ostatnia prezentacja silnika Unreal Engine 5 na PlayStation 5. Cały świat został poinformowany, że właśnie jednym z udziałowców Epic Games zostało Sony. Gigant postanowił zainw

Sony postanowiło zainwestować w Epic Games 250 mln dolarów. Tym samym gigant stał się kolejnym z udziałowców twórców Fortnite.

Sony inwestuje 250 mln dolarów Epic Games

Olbrzymia transakcja pozwoli obu firmom na znaczne zacieśnienie współpracy. Mogliśmy to zaobserwować niedawno. Epic Games zaprezentowało nowy silnik Unreal Engine właśnie na PlayStation 5. Również ostatnie wypowiedzi płynące ze studia można było rozpatrywać w zupełnie innym świetle niż dotychczas. Wiele z nich dotyczyło właśnie Unreal Engine 5 i PlayStation 5. Obie firmy tym krokiem chcą przypieczętować swoją współpracę. Wygląda na to, że w niedługim czasie możemy spodziewać się kolejnych efektów kooperacji dwóch gigantów. Pozostaje zacierać ręce i liczyć na to, że taki ruch przyniesie wiele korzyści wszystkim graczom.

Wielkie wzrosty Epic Games

Ciekawy jest natomiast fakt, że 250 mln dolarów zainwestowanych w Epic Games sprawia, że Sony staje się właściciele jedynie 1,58 procent udziałów. Jest to mniejszościowy pakiet. Pokazuje to w dobitny sposób jak bardzo rozwinęło się Epic Games w ostatnich latach. W 2012 Chiński gigant Tencent postanowił zainwestować w twórców Fortnite 330 mln dolarów. Na tamten czas pozwoliło im to na uzyskanie aż 40-procentowych udziałów. Wzrost jest ogromny. Nie można temu zaprzeczyć. Epic Games jest aktualnie wyceniane na prawie 18 miliardów dolarów. Oczywiście, czas pokaże jak cała współpraca będzie przebiegać, ale chyba wszyscy jesteśmy zdania, że możemy spodziewać się samych dobrych informacji. Na pewno gracze na tym skorzystają.

Albert DługoszewskiAutor

autor techgame

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >