Techgame.pl
Dolary

Pexels

Sony inwestuje 250 mln dolarów w Epic Games

10 Lipca 2020

Autor tekstu:

Albert Długoszewski

Udostępnij:

Wszystkie klocki powoli układają się w całość. Możemy domyślać się skąd ostatnia prezentacja silnika Unreal Engine 5 na PlayStation 5. Cały świat został poinformowany, że właśnie jednym z udziałowców Epic Games zostało Sony. Gigant postanowił zainw

Sony postanowiło zainwestować w Epic Games 250 mln dolarów. Tym samym gigant stał się kolejnym z udziałowców twórców Fortnite.

Sony inwestuje 250 mln dolarów Epic Games

Olbrzymia transakcja pozwoli obu firmom na znaczne zacieśnienie współpracy. Mogliśmy to zaobserwować niedawno. Epic Games zaprezentowało nowy silnik Unreal Engine właśnie na PlayStation 5. Również ostatnie wypowiedzi płynące ze studia można było rozpatrywać w zupełnie innym świetle niż dotychczas. Wiele z nich dotyczyło właśnie Unreal Engine 5 i PlayStation 5. Obie firmy tym krokiem chcą przypieczętować swoją współpracę. Wygląda na to, że w niedługim czasie możemy spodziewać się kolejnych efektów kooperacji dwóch gigantów. Pozostaje zacierać ręce i liczyć na to, że taki ruch przyniesie wiele korzyści wszystkim graczom.

Wielkie wzrosty Epic Games

Ciekawy jest natomiast fakt, że 250 mln dolarów zainwestowanych w Epic Games sprawia, że Sony staje się właściciele jedynie 1,58 procent udziałów. Jest to mniejszościowy pakiet. Pokazuje to w dobitny sposób jak bardzo rozwinęło się Epic Games w ostatnich latach. W 2012 Chiński gigant Tencent postanowił zainwestować w twórców Fortnite 330 mln dolarów. Na tamten czas pozwoliło im to na uzyskanie aż 40-procentowych udziałów. Wzrost jest ogromny. Nie można temu zaprzeczyć. Epic Games jest aktualnie wyceniane na prawie 18 miliardów dolarów. Oczywiście, czas pokaże jak cała współpraca będzie przebiegać, ale chyba wszyscy jesteśmy zdania, że możemy spodziewać się samych dobrych informacji. Na pewno gracze na tym skorzystają.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >