play at home
Źródło: PSN

Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc

Artur ŁokietekArtur Łokietek
15 Kwietnia 2020

Gigant branży technologicznej ogłosił Play At Home Initiative. Jest to fundusz przeznaczony na wsparcie niezależnych deweloperów podczas kryzysu z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Firma rozdaje też gry zachęcając do pozostania w domu.

Sony stara się wesprzeć branżę. Dla wszystkich posiadaczy PS4 dostępne są też dwie (a w zasadzie cztery) świetne produkcje za darmo.

Play At Home Initiative

Japońska firma ogłosiła powstanie specjalnego funduszu nazwanego Play At Home Initiative. Z powodu pandemii cierpią wielkie firmy, ale też mniejsi przedsiębiorcy, a kryzys zawitał tez do branży elektrocznej rozrywki. Szczególnie na kłopoty finansowe narażeni są nieależni, mniejsi twórcy gier wideo. Sony postanowiło im pomóc powołując do życia wspomnianą inicjatywę i na ten cel przeznaczając aż 10 milionów dolarów. Szef PlayStation, Jim Ryan stwierdził w komunikacie, że to właśnie twórcy indie są kluczowi dla branży gier i dla wielu graczy. Firma Ryan'a rozumie problemy z jakimi teraz zmagać się mogą tacy twórcy i w tym celu postanowiono ich wesprzeć. To świetny znak dla całej branży, bo być może zachęci również innych gigantów branży do niesienia pomocy mniejszym zespołom.

Uncharted i Journey za darmo

Sony, w celu zachęcenia graczy na świecie do pozostania w domach, rozdaje również darmowe gry. Są to tym razem ogromne hity - Uncharted: The Nathan Drake Collection i Journey. Biorąc pod uwagę, że pierwsza pozycja to paczka trzech części Uncharted, gracze dostali aż 4 gry. Uncharted to wielokrotnie nagradzana seria gier kojarzącą się z Tomb Raider i Indianą Jonesem, zaś Journey to lekko oniryczna produkcja pozwalającą na zrelaksowanie się, szczególnie w tak trudnym czasie. Gry dostępne są dla wszystkich posiadaczy PS4 w okresie od 16 kwietnia do 5 maja i po ich przypisaniu do konta, zostaną z nami na zawsze. Sony przypomina również, że ograniczono przepustowość pobierania z PSN, dlatego gry mogą ściągać się dłużej. Dla graczy w Niemczech i Chinach zamiast trylogii Uncharted firma oferuje produkcję Knack 2.

Zobacz także:

  1. USA wstrzymuje dotacje dla Światowej Organizacji Zdrowia
  2. Jeden z najpopularniejszych mitów ws. koronawirusa obalony przez naukowców. Nie dajcie się zwieść
  3. Zmarł Rick May - głos Żołnierza z Team Fortress 2
  4. Valorant powoduje spadki płynności w innych grach. Riot się tłumaczy

Następny artykuł