Techgame.pl
play at home

PSN

Darmowe gry od Sony. Gigant przeznacza miliony dolarów na pomoc

15 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Gigant branży technologicznej ogłosił Play At Home Initiative. Jest to fundusz przeznaczony na wsparcie niezależnych deweloperów podczas kryzysu z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Firma rozdaje też gry zachęcając do pozostania w domu.

Sony stara się wesprzeć branżę. Dla wszystkich posiadaczy PS4 dostępne są też dwie (a w zasadzie cztery) świetne produkcje za darmo.

Play At Home Initiative

Japońska firma ogłosiła powstanie specjalnego funduszu nazwanego Play At Home Initiative. Z powodu pandemii cierpią wielkie firmy, ale też mniejsi przedsiębiorcy, a kryzys zawitał tez do branży elektrocznej rozrywki. Szczególnie na kłopoty finansowe narażeni są nieależni, mniejsi twórcy gier wideo. Sony postanowiło im pomóc powołując do życia wspomnianą inicjatywę i na ten cel przeznaczając aż 10 milionów dolarów. Szef PlayStation, Jim Ryan stwierdził w komunikacie, że to właśnie twórcy indie są kluczowi dla branży gier i dla wielu graczy. Firma Ryan'a rozumie problemy z jakimi teraz zmagać się mogą tacy twórcy i w tym celu postanowiono ich wesprzeć. To świetny znak dla całej branży, bo być może zachęci również innych gigantów branży do niesienia pomocy mniejszym zespołom.

Uncharted i Journey za darmo

Sony, w celu zachęcenia graczy na świecie do pozostania w domach, rozdaje również darmowe gry. Są to tym razem ogromne hity - Uncharted: The Nathan Drake Collection i Journey. Biorąc pod uwagę, że pierwsza pozycja to paczka trzech części Uncharted, gracze dostali aż 4 gry. Uncharted to wielokrotnie nagradzana seria gier kojarzącą się z Tomb Raider i Indianą Jonesem, zaś Journey to lekko oniryczna produkcja pozwalającą na zrelaksowanie się, szczególnie w tak trudnym czasie. Gry dostępne są dla wszystkich posiadaczy PS4 w okresie od 16 kwietnia do 5 maja i po ich przypisaniu do konta, zostaną z nami na zawsze. Sony przypomina również, że ograniczono przepustowość pobierania z PSN, dlatego gry mogą ściągać się dłużej. Dla graczy w Niemczech i Chinach zamiast trylogii Uncharted firma oferuje produkcję Knack 2.

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >