Techgame.pl
PS5

Twitter

Niesamowite plany Sony względem konsoli PlayStation 5

28 Lipca 2020

Autor tekstu:

Kuba Wieloch

Udostępnij:

Sona zamierza pobić rekord sprzedaży, a wszystko dzięki najnowszej konsoli PlayStation 5

Sony liczy na rekord sprzedaży

Najnowsza generacja konsol jeszcze nie wyszła, a firma Sony już snuje niewyobrażalne plany. Pomimo że wciąż nie znamy oficjalnych cen PlayStation 5 ani konkurenta ze strony Microsoft, czyli Xbox Series X, to Japończycy już założyli ile konsol chcą dostarczyć na rynek w przeciągu 5 najbliższych lat.

Doniesienia z Tajwanu

Jak donosi tajwański DigiTimes, Sony wydało informacje dla dostawców, według których w przeciągu 5 najbliższych lat firma chce dostarczyć na rynek od 120 do 170 milionów konsol PS5. Co ciekawe Microsoft ponoć planuje dostarczyć o połowę mniej konsol swojej produkcji, co robi jeszcze większe wrażenie. Okazuje się również, że japońska firma ma zamiar skrócić żywotność swojej generacji do 5 lat (PS1, PS2 i PS3 żyły przez 6 lat, natomiast PS4 aż 7).Tajwański portal donosi również, że procesory do konsol zostały już dostarczone do producenta, natomiast reszta podzespołów dotrze na trzeci kwartał 2020 roku.

Premiera konsoli przypadnie na okres świąteczny

Wszystko wskazuje na to, że najnowsza konsola Sony będzie ogromnym hitem, a firma wierzy w nią jak w żaden poprzedni produkt. PlayStation 4 zostało sprzedane w nakładzie 110 milionów, a obecny rekord Japończyków należy do konsoli PlayStation 2, które sprzedało się w nakładzie 155 milionów. Warto pamiętać jednak, że oba modele potrzebowały zdecydowanie więcej czasy, by sprzedać się w takiej ilości.Na premierę PlayStation 5 będziemy musieli poczekać do końca roku, wszakże jest ona planowana na tegoroczny okres świąteczny. Prawdopodobnie dokładną datę dostępności produktu poznamy podczas konferencji Sony, która może odbyć się już w sierpniu.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Podobne artykuły

Logo Xbox

Gry

Jak grać w chmurze dzięki Xbox Game Pass?

Czytaj więcej >
Monster Slayer

Gry

Premiera nowego Wiedźmina tuż za rogiem. Co wiemy o The Witcher: Monster Slayer?

Czytaj więcej >
Netflix

Gry

Netflix wchodzi w świat gamingu? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
Wildstar

Gry

Gry, które umarły. Pamiętacie te tytuły MMORPG?

Czytaj więcej >
Heroes of might and Magic 3

Gry

Nieśmiertelne gry. Nadal w nie gramy pomimo upływu lat

Czytaj więcej >
Deathloop

Gry

5 najciekawszych tytułów z tegorocznego State of Play. Premiery tuż za rogiem!

Czytaj więcej >