PS5
Źródło: Twitter

Niesamowite plany Sony względem konsoli PlayStation 5

Kuba WielochKuba Wieloch
28 Lipca 2020

Sona zamierza pobić rekord sprzedaży, a wszystko dzięki najnowszej konsoli PlayStation 5

Sony liczy na rekord sprzedaży

Najnowsza generacja konsol jeszcze nie wyszła, a firma Sony już snuje niewyobrażalne plany. Pomimo że wciąż nie znamy oficjalnych cen PlayStation 5 ani konkurenta ze strony Microsoft, czyli Xbox Series X, to Japończycy już założyli ile konsol chcą dostarczyć na rynek w przeciągu 5 najbliższych lat.

Doniesienia z Tajwanu

Jak donosi tajwański DigiTimes, Sony wydało informacje dla dostawców, według których w przeciągu 5 najbliższych lat firma chce dostarczyć na rynek od 120 do 170 milionów konsol PS5. Co ciekawe Microsoft ponoć planuje dostarczyć o połowę mniej konsol swojej produkcji, co robi jeszcze większe wrażenie. Okazuje się również, że japońska firma ma zamiar skrócić żywotność swojej generacji do 5 lat (PS1, PS2 i PS3 żyły przez 6 lat, natomiast PS4 aż 7).
Tajwański portal donosi również, że procesory do konsol zostały już dostarczone do producenta, natomiast reszta podzespołów dotrze na trzeci kwartał 2020 roku.

Premiera konsoli przypadnie na okres świąteczny

Wszystko wskazuje na to, że najnowsza konsola Sony będzie ogromnym hitem, a firma wierzy w nią jak w żaden poprzedni produkt. PlayStation 4 zostało sprzedane w nakładzie 110 milionów, a obecny rekord Japończyków należy do konsoli PlayStation 2, które sprzedało się w nakładzie 155 milionów. Warto pamiętać jednak, że oba modele potrzebowały zdecydowanie więcej czasy, by sprzedać się w takiej ilości.
Na premierę PlayStation 5 będziemy musieli poczekać do końca roku, wszakże jest ona planowana na tegoroczny okres świąteczny. Prawdopodobnie dokładną datę dostępności produktu poznamy podczas konferencji Sony, która może odbyć się już w sierpniu.

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł