Techgame.pl
Splinter Cell Sam Fisher

Steam

Nieoficjalnie: Nowy Splinter Cell w drodze. Informację zdradził aktor dubbingowy

19 Lipca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Seria Splinter Cell od ostatniej części wydanej prawie 7 lat temu odchodzi powoli w zapomnienie. Być może jednak Ubisoft szykuje nam wszystkim niespodziankę! Nieoficjalne informacje zdradził w wywiadzie włoski aktor dubbingowy głównego bohatera ser

Splinter Cell - zapomniana legenda gier skradankowych. No, może jednak nie aż tak zapomniana...

Kiedy wrócisz, Sam?

Splinter Cell to seria już legendarna - pierwsza, wydana w 2002 roku część zdefiniowała cały gatunek skradanek i w nieco bardziej przystępny sposób niż Metal Gear Solid zaprezentowała koncepcję ukrywania się w cieniu. Dość powiedzieć, że Ubisoft nieco o legendzie zapomniał. Firma znana wielu graczom z (łagodnie mówiąć) "bazowania na sprawdzonym koncepcie" od prawie 7 lat nie wypuściła żadnych nowych informacji na temat potencjalnej kontynuuacji cenionego cyklu, być może dlatego, że ostatnia część, Blacklist, okazała się zarobić mniej, niż przypuszczano. Zapewne dlatego legendarny Sam Fisher odszedł na emeryturę. 

Kontynuuacja w drodze

Luca Ward to aktor dubbingowy, który udziela głosu głównemu bohaterowi, Samowi Fisherowi, we włoskich edycjach Splinter Cella. Artysta we Włoszech znany jest ze swojego uwielbienia dla serii. Już przed rokiem mówiono o kolejnej części, gdy Ward zaczął publikować na Twitterze sporo materiałów z cyklu. Jak donosi serwis multiplayer.it, aktor w niedawnym wywiadzie przyznał, że kolejna odsłona faktycznie powstaje. Jego zdaniem kolejna część przygód tajnego agenta miała zostać zapowiedziana w tym roku, jednak pandemia koronawirusa spowodowała szereg opóźnień w Ubisofcie. 

Splinter Cell VR? Proszę, nie

Ubisoft wcześniej zapowiadał, że być może nowa odsłona Splinter Cell powstanie z myślą o goglach VR. Fani cyklu zapewne wpadli by we wściekłość, dlatego dyrektor generalny francuskiego wydawcy paręnaście miesięcy temu twierdził, iż trwają rozmowy na temat kolejnej części serii. Ta jednak miałaby być "eksperymentalna" dla cyklu. I choć głęboko wierzę, że Sam Fisher kiedyś wróci, to nieco obawiam się pogłosek o wspomnianym VR. Liczmy, iż Ubisoft jednak wskrzesi legendarną markę w wielkim stylu.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >