Splinter Cell Sam Fisher
Źródło: Steam

Nieoficjalnie: Nowy Splinter Cell w drodze. Informację zdradził aktor dubbingowy

Artur ŁokietekArtur Łokietek
19 Lipca 2020

Seria Splinter Cell od ostatniej części wydanej prawie 7 lat temu odchodzi powoli w zapomnienie. Być może jednak Ubisoft szykuje nam wszystkim niespodziankę! Nieoficjalne informacje zdradził w wywiadzie włoski aktor dubbingowy głównego bohatera serii, Sama Fishera.

Splinter Cell - zapomniana legenda gier skradankowych. No, może jednak nie aż tak zapomniana...

Kiedy wrócisz, Sam?

Splinter Cell to seria już legendarna - pierwsza, wydana w 2002 roku część zdefiniowała cały gatunek skradanek i w nieco bardziej przystępny sposób niż Metal Gear Solid zaprezentowała koncepcję ukrywania się w cieniu. Dość powiedzieć, że Ubisoft nieco o legendzie zapomniał. Firma znana wielu graczom z (łagodnie mówiąć) "bazowania na sprawdzonym koncepcie" od prawie 7 lat nie wypuściła żadnych nowych informacji na temat potencjalnej kontynuuacji cenionego cyklu, być może dlatego, że ostatnia część, Blacklist, okazała się zarobić mniej, niż przypuszczano. Zapewne dlatego legendarny Sam Fisher odszedł na emeryturę.

Sony zabrało głos w sprawie premiery PlayStation 5Sony zabrało głos w sprawie premiery PlayStation 5Czytaj dalej

Kontynuuacja w drodze

Luca Ward to aktor dubbingowy, który udziela głosu głównemu bohaterowi, Samowi Fisherowi, we włoskich edycjach Splinter Cella. Artysta we Włoszech znany jest ze swojego uwielbienia dla serii. Już przed rokiem mówiono o kolejnej części, gdy Ward zaczął publikować na Twitterze sporo materiałów z cyklu. Jak donosi serwis multiplayer.it, aktor w niedawnym wywiadzie przyznał, że kolejna odsłona faktycznie powstaje. Jego zdaniem kolejna część przygód tajnego agenta miała zostać zapowiedziana w tym roku, jednak pandemia koronawirusa spowodowała szereg opóźnień w Ubisofcie.

Cyberpunk 2077: data premiery gry znów jest zagrożonaCyberpunk 2077: data premiery gry znów jest zagrożonaCzytaj dalej

Splinter Cell VR? Proszę, nie

Ubisoft wcześniej zapowiadał, że być może nowa odsłona Splinter Cell powstanie z myślą o goglach VR. Fani cyklu zapewne wpadli by we wściekłość, dlatego dyrektor generalny francuskiego wydawcy paręnaście miesięcy temu twierdził, iż trwają rozmowy na temat kolejnej części serii. Ta jednak miałaby być "eksperymentalna" dla cyklu. I choć głęboko wierzę, że Sam Fisher kiedyś wróci, to nieco obawiam się pogłosek o wspomnianym VR. Liczmy, iż Ubisoft jednak wskrzesi legendarną markę w wielkim stylu.

Zobacz także:

  1. Gracze protestują przeciwko Rockstar Games. Twórca gier o nich zapomniał
  2. Diablo 2 w 4K i 60 FPS. Gra wygląda po prostu przepięknie
  3. Gry naszego dzieciństwa. Pamiętacie w co graliście kiedy byliście mali?
  4. Microsoft Flight Simulator 2020: O co chodzi z płatnymi modami


Następny artykuł