Techgame.pl
spotify

pixy.org

Jedna z najważniejszych aktualizacji w historii. Spotify dostało rewolucyjną funkcję

6 Października 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Spotify dostało kolejną aktualizację, która tym razem przynosi pewną rewolucyjną nowość. Udoskonalono wyszukiwanie utworów. W pewnym sensie aplikacja przypomina teraz popularne Shazam.

Kojarzycie Shazam? To taka populara aplikcja, którą włączamy, aby wysłuchała lecącego gdzieś w tle utworu. Potem pokazuje nam, co to za piosenka i kto jest jej autorem. Nie działa to jednak, gdy nie słyszymy muzyki, a znamy jedynie fragmenty tekstu. Spotify właśnie skupiło się na rozwinięciu tego problemu.

Spotify, czyli muzyczny Netflix

Spotify to obecnie największy muzyczny serwis streamingowy na świecie. Szwedzkie przedsiębiorstwo udostępnia muzykę i podcasty w formie licencji freemium. Oznacza to, że choć korzystać z samego narzędzia możemy za darmo, to jego bardziej konkretne funcje i udogodnienia (w formie choćby braku reklam) dostępne są dopiero po uiszczaniu odpowiedniej, miesięcznej opłaty. Serwis do tematu słuchanej przez nas muzyki podszedł dość rewolucyjnie - mamy w nim wiele aspektów platform społecznościowych, takich jak choćby listy znajomych, a także specjalne narzędzia, które na podstawie naszych ulubionych artystów i utworów same wybierają dla nas kolejne potencjalnie interesujące kawałki. Spotify bije rekordy popularności na całym świecie - w I kwartale 2019 roku z serwisu korzystało 217 milionów użytkowników, z czego 100 mln opłacało abonament.

Nowa aktualizacja i świetne narzędzie

Spotify wzbogacił się właśnie o kolejną aktualizację. Te pojawiają się stosunkowo często, jednak nie zawsze prezentują nam jakieś wielce oczekiwane udoskonalenia. Tym razem jednak programiści, którzy pracowali nad łatką sami pochwalili się tym, co udało im się osiągnąć. Chodzi o dodanie funkcji szukaniu piosenek po tekstach utworów. Zdarzyło Wam się kiedyś znać jedynie fragment tekstu danej piosenki ale bez jej tytułu czy nawet autora? Wspomniany wcześniej Shazam nie sprawdziłby się w takiej sytuacji. Dzięki jednak współpracy Spotify z Musixmatch i nowej aktualizacji możemy teraz wpisać w okienko wyszukiwania fragment tekstu, który znamy, a serwis sam pokaże nam, które piosenki wybrano pod względem zgodności tekstowej. Nowa funkcja dostępna jest zarówno na urządzeniach Android, jak i iOS, aby się z niej cieszyć, wystarczy pobrać najnowszą aktualizację.

Spotify i więcej nowości

Spotify już wcześniej zaczęło rozwijać niektóre swoje funkcje, które wyraźnie poprawiają działanie całości. Dodano m.in. możliwość tworzenia i obsługi "współtworzonych playlist", które mają być świetnym sposobem na dzielenie się naszą ulubioną muzyką ze znajomymi. Wszyscy ci korzystający z aplikacji mobilnej Spotify mogą teraz (z poziomu konkretnej playlisty) skorzystać z funkcji "dodaj użytkownika". Dzięki temu do naszej playlisty dostęp otrzymają nasi znajomi, którzy również będą mogli dodawać do niej kolejne utwory, a nad każdą piosenką pojawi się avatar użytkownika, który ją dodał. Spotify szykuje już kolejną rewolucję - nieługo tryb offline ma zostać udostępniony całkowicie za darmo dla wszystkich, nawet tych, którzy korzystają z darmowej wersji aplikacji.

Tagi:

SpotifyAplikacja mobilna

Artur ŁokietekAutor

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Najnowsze

O tym się mówi

Militaria

MOSFET w replikach airsoft. Do czego służy i czy warto go stosować?

Czytaj więcej >
Materiał Partnerski

Technologie

Jak wybrać tablet? Najważniejsze wskazówki

Czytaj więcej >
Freepik.com

Gry

Wymagania gier na 2022 rok – jak im sprostać?

Czytaj więcej >
Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Gry

Esport zyskuje na popularności – dlaczego?

Czytaj więcej >
"Dr Google" vs HeyCzeker

Technologie

"Dr Google" vs HeyCzeker – sprawdź, co pomoże Ci bardziej, gdy Twoje zdrowie zacznie szwankować

Czytaj więcej >