Techgame.pl
spotify

pixy.org

Jedna z najważniejszych aktualizacji w historii. Spotify dostało rewolucyjną funkcję

6 Października 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Spotify dostało kolejną aktualizację, która tym razem przynosi pewną rewolucyjną nowość. Udoskonalono wyszukiwanie utworów. W pewnym sensie aplikacja przypomina teraz popularne Shazam.

Kojarzycie Shazam? To taka populara aplikcja, którą włączamy, aby wysłuchała lecącego gdzieś w tle utworu. Potem pokazuje nam, co to za piosenka i kto jest jej autorem. Nie działa to jednak, gdy nie słyszymy muzyki, a znamy jedynie fragmenty tekstu. Spotify właśnie skupiło się na rozwinięciu tego problemu.

Spotify, czyli muzyczny Netflix

Spotify to obecnie największy muzyczny serwis streamingowy na świecie. Szwedzkie przedsiębiorstwo udostępnia muzykę i podcasty w formie licencji freemium. Oznacza to, że choć korzystać z samego narzędzia możemy za darmo, to jego bardziej konkretne funcje i udogodnienia (w formie choćby braku reklam) dostępne są dopiero po uiszczaniu odpowiedniej, miesięcznej opłaty. Serwis do tematu słuchanej przez nas muzyki podszedł dość rewolucyjnie - mamy w nim wiele aspektów platform społecznościowych, takich jak choćby listy znajomych, a także specjalne narzędzia, które na podstawie naszych ulubionych artystów i utworów same wybierają dla nas kolejne potencjalnie interesujące kawałki. Spotify bije rekordy popularności na całym świecie - w I kwartale 2019 roku z serwisu korzystało 217 milionów użytkowników, z czego 100 mln opłacało abonament.

Nowa aktualizacja i świetne narzędzie

Spotify wzbogacił się właśnie o kolejną aktualizację. Te pojawiają się stosunkowo często, jednak nie zawsze prezentują nam jakieś wielce oczekiwane udoskonalenia. Tym razem jednak programiści, którzy pracowali nad łatką sami pochwalili się tym, co udało im się osiągnąć. Chodzi o dodanie funkcji szukaniu piosenek po tekstach utworów. Zdarzyło Wam się kiedyś znać jedynie fragment tekstu danej piosenki ale bez jej tytułu czy nawet autora? Wspomniany wcześniej Shazam nie sprawdziłby się w takiej sytuacji. Dzięki jednak współpracy Spotify z Musixmatch i nowej aktualizacji możemy teraz wpisać w okienko wyszukiwania fragment tekstu, który znamy, a serwis sam pokaże nam, które piosenki wybrano pod względem zgodności tekstowej. Nowa funkcja dostępna jest zarówno na urządzeniach Android, jak i iOS, aby się z niej cieszyć, wystarczy pobrać najnowszą aktualizację.

Spotify i więcej nowości

Spotify już wcześniej zaczęło rozwijać niektóre swoje funkcje, które wyraźnie poprawiają działanie całości. Dodano m.in. możliwość tworzenia i obsługi "współtworzonych playlist", które mają być świetnym sposobem na dzielenie się naszą ulubioną muzyką ze znajomymi. Wszyscy ci korzystający z aplikacji mobilnej Spotify mogą teraz (z poziomu konkretnej playlisty) skorzystać z funkcji "dodaj użytkownika". Dzięki temu do naszej playlisty dostęp otrzymają nasi znajomi, którzy również będą mogli dodawać do niej kolejne utwory, a nad każdą piosenką pojawi się avatar użytkownika, który ją dodał. Spotify szykuje już kolejną rewolucję - nieługo tryb offline ma zostać udostępniony całkowicie za darmo dla wszystkich, nawet tych, którzy korzystają z darmowej wersji aplikacji.

Podobne artykuły

Elon Musk z profilu

Technologie

Elon Musk dostał pytanie, które zupełnie wybiło go z równowagi. Rozbrajająca reakcja miliardera

Czytaj więcej >
Samoloty zeroemisyjne od Airbusa - wizualizacja

Technologie

Airbus zaprezentował swoje samoloty przyszłości. Ta technologia zmieni lotnictwo

Czytaj więcej >
szczeniak

Technologie

Tańczący szczeniak-robot podbija internet. Niezwykłe dzieło, aż ciężko się nie uśmiechnąć

Czytaj więcej >
Elon Musk w trakcie wywiadu na konferencji.

Technologie

Elon Musk zapowiedział, kiedy rozpocznie kolonizować Marsa. Data zaskakuje

Czytaj więcej >
PlayStation 2 w dwóch wersjach

Technologie

PlayStation 5 może niebawem wrócić na półki sklepowe. Zapowiadana jest kolejna dostawa

Czytaj więcej >
Xbox Series X i S

Technologie

Nowe informacje o ulepszeniach dla Xbox series X i S. Znamy szczegóły

Czytaj więcej >