Techgame.pl
Project Athia

PlayStation - wideo - https://youtu.be/doe3kUqHIcM

Project Athia jedną z najbardziej ambitnych gier Square Enix. Sony inwestuje w marketing

25 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Project Athia może okazać się czarnym koniec gier ekskluzywnych na PS5 i PC. Pomysł na grę podobno bardzo spodobał się Square Enix. Sony również wydaje się pod wrażeniem i zamierza przeznaczyć spore środki na jego promocję.

  • Nie wiemy praktycznie nic o tajemniczym Project Athia

  • Gra ponoć bardzo spodobała się Square Enix i Sony

  • Japońska firma ma wielkie plany związane z produkcją

Project Athia to jedna z gier, o których nie jest w żadnym razie głośno. Prawdopodobnie za sprawą tego, że do tej pory nie wiemy nawet, jaki gatunek będzie reprezentować produkcja. Doczekaliśmy się jednak kolejnej porcji przecieków odnośnie tytułu. 

Project Athia jako czasowy ekskluzyw na PC i PS5

Jakieś pół roku temu, gdy Sony przedstawiało nowe produkcje zmierzające na konsolę najnowszej generacji, czyli PlayStation 5, Square Enix pokazało teaser trailer swojej nowej produkcji. Nazwana została ona Project Athia i... internauci są niezwykle sceptyczni odnośnie premiery tej gry. 

Pod trailerem na YouTubie znaleźć możemy masę komentarzy wskazujących na to, że gra nigdy się nie ukaże. "Wygląda jak ta gra, która zostaje zapowiedziana na nową generację, a później nigdy nie wychodzi" - głosi jeden z nich. Oczywiście wszyscy mamy w pamięci zapowiedziany w 2013 roku Deep Down. 

Tym razem jednak okazuje się, że Project Athia może faktycznie ujrzeć światło dzienne. A przynajmniej na to wskazują najnowsze przecieki wprost od byłego redaktora Gameinformera, Imran Khana, który informacje, jak zawsze, czerpał z "anonimowych źródeł". 

Project Athia powstanie i będzie "czymś wielkim"

Wcześniej o tytule dowiedzieliśmy się tyle, ile pokazano w trailerze (bez informacji czy to RPG, gra akcji, przygodowa - nic) i fakt, że toczyć się będzie w otwartym świecie. Przez dwa lata tytuł będzie ekskluzywny dla PS5 i PC, a później ukaże się także na Xbox'ie Series X. 

Imran Khan twierdzi jednak, że sama produkcja może faktycznie stać się "czymś wielkim". Ponoć Square Enix ma ambitne plany z tą produkcją i w tym momencie jawi się ona na oczko w głowie japońskich wydawców. Twórcy, Luminous Productions, ponoć aktualnie są dla Square Enix bardzo ważni. 

Dyrektor generalny Square Enix miał być pod wielkim wrażeniem gry. Do tego stopnia, że pokazał koncepcję Sony, które zdecydowało się mocno zainwestować w promowanie tego tytułu. Oczywiście nie wiadomo o jakich pieniądzach mowa, ani o tym, kiedy ewentualne reklamy się pojawią (bo data premiery nie została ogłoszona). 

Oby nie było jak z Avengers...

Do tego wszystkiego, co napisałem powyżej warto dodać, że w grze (zapewne w charakterze głównej bohaterki) pojawić się ma gwiazda najnowszej wersji Aniołków Charliego. O kogo dokładnie chodzi? No cóż - tego jeszcze nie wiemy, ale swoje typy mamy. Zobaczymy, czy zgadliśmy, jak Square Enix zdecyduje się pokazać coś więcej. 

Oczywiście tego typu informacje bardzo cieszą, jednak wciąż mamy w głowach absolutną klęskę Avengers - wydawanego przez Square Enix tytułu, który skazany był na sukces. No bo przecież Marvel, superbohaterowie, tryby multi, kampania fabularna, elementy RPG... co poszło nie tak?

Niedługo po premierze okazało się, że coraz więcej graczy nudzi się pozycją. Nic dziwnego, bo sama gra nastawiona jest na powtarzanie tych samych czynności, tj. praktycznie nieustanną walkę. Oby Project Athia nie okazała się podobnie "wielką" grą.

Artur Łokietek

Redaktor w serwisie Techgame. Ukończył dziennikarstwo i komunikację społeczną, studiuje reżyserię. Do tej pory pisał newsy oraz recenzje gier dla serwisu Bestiariusz. Uwielbia przede wszystkim nowatorskie RPG-i i horrory. W wolnym czasie snuje wizje o futurystycznych technologiach przyszłości

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@techgame.pl

Podobne artykuły

Among us

Gry

Gamingowe Newsy - Nowy tryb w Fornite, Call of Duty Vanguard, Patch 1.9 dla Cyberpunk 2077

Czytaj więcej >
World of Warcraft

Gry

Czy obserwujemy śmierć gatunku MMORGP? Wiele na to wskazuje

Czytaj więcej >
GTA San Andreas

Gry

Nadchodzą remastery GTA. Czy rzeczywiście ich potrzebujemy?

Czytaj więcej >
Diablo II: Resurrected

Gry

Rusza beta do Diablo II: Resurrected. Czy to Ostatnia deska ratunku dla Blizzard?

Czytaj więcej >
Humankind

Gry

Czy Humankind podbije serca graczy? Tytuł pojawi się w Xbox Game Pass

Czytaj więcej >
Curse of the Dead Gods

Gry

Najlepsze gry niezależne w abonamencie Xbox Game Pass

Czytaj więcej >