Screen z gry STALKER: Shadow of Chernobyl Complete Edition z 2012 roku.
Źródło: flickr

Czarnobyl jeszcze nigdy nie wyglądał tak dobrze. Fani zrobili remake legendarnej gry

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
7 Czerwca 2020

Żyjemy w czasach, w których producenci gier wolą zrobić remake lub reboot znanych i lubianych gier z przeszłości, niż stworzyć zupełnie nową produkcję. Czasami wychodzi to dobrze, czasami jest to zwyczajny skok na kasę fanów danego tytułu. Tym razem sprawy w swoje ręce wzięli fani gry STALKER: Shadow of Chernobyl.

Remake gry został stworzony na silniku graficznym od Epic Games, a za zmodowanie gry od GSC Game World odpowiada modder Ivan Sorce.

STALKER robiło wrażenie już przy premierze

Gra STALKER: Shadow of Chernobyl zadebiutowała w 2007 roku wyłącznie na PC-tach. Produkcja GSC Game World zyskała sobie fanów szczególnie w Europie środkowo-wschodniej ze względu na bliskość tematyki, którą poruszała. Od lat fani gry czekają na kolejne produkcje w świecie tytułowego stalkera i już niedługo mogą się doczekać.

STALKER 2 nadchodzi

Dotychczas wyszły trzy gry związane z “cieniem Czarnobyla”, prace nad tą najbardziej wyczekiwaną częścią, czyli STALKEREM 2 cały czas trwają i na chwilę obecną nie ma zbyt wielu informacji na temat jej powstania. Wiadomo, że specjalnie na potrzeby gry, producenci skorzystali z technologii Unreal Engine 4. Z tego samego silnika graficznego skorzystał modder Ivan Sorce, aby odświeżyć pierwszą część legendarnej gry z Zony.

STALKER: Shadow of Chernobyl w nowej szacie graficznej

Ivan Sorce zaprezentował owoce swojej pracy w prawie 7 minutowym filmiku ze zmoddowanej gry, do której użył silnika graficznego od Epic Games, a więc Unreal Engine 4. Pomimo tego, że projekt jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju, a za remake odpowiedzialna jest tylko jedna osoba, to gra już prezentuje się bardzo dobrze. Tajemnicą są jednak owiane szczegóły związane z remake’iem gry. Nie wiadomo jak daleko idące zmiany planuje wprowadzić modder w swojej produkcji. Nieznana jest również data premiery chociażby wersji demo STALKERA w nowej odsłonie. Nagranie z wczesnego etapu gry możecie obejrzeć poniżej.

Następny artykuł