Techgame.pl
Screen z gry STALKER: Shadow of Chernobyl Complete Edition z 2012 roku.

flickr

Czarnobyl jeszcze nigdy nie wyglądał tak dobrze. Fani zrobili remake legendarnej gry

7 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Stanisław Janowski

Udostępnij:

Żyjemy w czasach, w których producenci gier wolą zrobić remake lub reboot znanych i lubianych gier z przeszłości, niż stworzyć zupełnie nową produkcję. Czasami wychodzi to dobrze, czasami jest to zwyczajny skok na kasę fanów danego tytułu. T

Remake gry został stworzony na silniku graficznym od Epic Games, a za zmodowanie gry od GSC Game World odpowiada modder Ivan Sorce.

STALKER robiło wrażenie już przy premierze

Gra STALKER: Shadow of Chernobyl zadebiutowała w 2007 roku wyłącznie na PC-tach. Produkcja GSC Game World zyskała sobie fanów szczególnie w Europie środkowo-wschodniej ze względu na bliskość tematyki, którą poruszała. Od lat fani gry czekają na kolejne produkcje w świecie tytułowego stalkera i już niedługo mogą się doczekać.

STALKER 2 nadchodzi

Dotychczas wyszły trzy gry związane z “cieniem Czarnobyla”, prace nad tą najbardziej wyczekiwaną częścią, czyli STALKEREM 2 cały czas trwają i na chwilę obecną nie ma zbyt wielu informacji na temat jej powstania. Wiadomo, że specjalnie na potrzeby gry, producenci skorzystali z technologii Unreal Engine 4. Z tego samego silnika graficznego skorzystał modder Ivan Sorce, aby odświeżyć pierwszą część legendarnej gry z Zony.

STALKER: Shadow of Chernobyl w nowej szacie graficznej

Ivan Sorce zaprezentował owoce swojej pracy w prawie 7 minutowym filmiku ze zmoddowanej gry, do której użył silnika graficznego od Epic Games, a więc Unreal Engine 4. Pomimo tego, że projekt jest na bardzo wczesnym etapie rozwoju, a za remake odpowiedzialna jest tylko jedna osoba, to gra już prezentuje się bardzo dobrze. Tajemnicą są jednak owiane szczegóły związane z remake’iem gry. Nie wiadomo jak daleko idące zmiany planuje wprowadzić modder w swojej produkcji. Nieznana jest również data premiery chociażby wersji demo STALKERA w nowej odsłonie. Nagranie z wczesnego etapu gry możecie obejrzeć poniżej.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >