Techgame.pl
stalker 2 pierwszy screen

materiały prasowe

STALKER 2: Mamy pierwszy screen! Co jeszcze zdradzili twórcy?

23 Marca 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Dzisiaj mija trzynasta rocznica odkąd po raz pierwszy wyruszyliśmy do zony w poszukiwaniu artefaktów. Twórcy zaprezentowali z tej okazji pierwszy screen z długo oczekiwanej kontynuacji. Więcej informacji mamy dostać jeszcze w tym roku!

Stalker to seria tak legendarna, że aż dziwnym może wydawać się w jakich bólach powstaje oficjalna, druga część. Zdaje się, że prace idą pełną parą i nic nie zwiastuje na to, aby cokolwiek miało się zmienić.

Stalker w zonie

Stalker to seria gier będąca trochę FPS'owym odpowiednikiem Gothica. Tak jak produkcja studia Piranha Bytes, Stalker okazał się szczególnie uwielbianą grą w naszym kraju. Powstał w końcu dzięki ukraińskiemu studiu GSC Game World i okazał się jedną z najbardziej klimatycznych gier, jakie kiedykolwiek ujrzały światło dzienne. Gra została zainspirowana powieścią braci Strugackich "Piknik na skraju drogi" i traktowała o tzw. zonie, czyli o strefie skażonej promieniowanej powstałej wokół reaktora w Czarnobylu. Gracz wcielał się w rolę stalkera, czyli człowieka poszukującego tajemniczych artefaktów, które tam się pojawiły. Legendarny już klimat pozwolił tytułowi na zdobycie łatki klasyki, do czego niejako przyczynił się polski dystrybutor, czyli CD Projekt, który zamiast dubbingu umieścił w grze lektora, Mirosława Uttę. 

Stalker 2 nadchodzi

Całe 2 lata temu zapowiedziano, po wielu latach anulowywania i wznawiania prac nad grą, że Stalker 2 rzeczywiście powstaje i odpowiadać za niego będzie ponownie GSC Game World. Ta wieść na nowo poruszyła fanów. Jedyna informacja, którą wtedy deweloperzy się z nami podzielili dotyczy silnika gry - bardziej przystępnego i ładniejszego Unreal Engine. Studio znów zamilkło, ale dziś wypada 13 rocznica wydania w Rosji pierwszej części cyklu, więc pokazano pierwszy oficjalny screen z gry widoczny w całości powyżej. Nie zdradza on za wiele, ale da się poczuć charakterystyczny klimat. Ważniejszą informacją dla niektórych jest zapewnienie, że w tym roku o grze usłyszmy zdecydowanie więcej i częściej.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >