Star Wars Squadrons
Źródło: materiały prasowe

Star Wars: Squadrons z trybem hardcore. Gra da nam popalić

Artur ŁokietekArtur Łokietek
6 Lipca 2020

Nadchodzące Star Wars Squadrons ma wypełnić lukę po wieloletniej nieobecności Tie Fighterów czy X-Wingów. EA podzieliło się nowymi szczegółami odnośnie swojej produkcji. Wiemy, że znajdziemy w niej niezwykle wymagający tryb.

Star Wars: Squadrons to jedna z najciekawiej zapowiadających się gier tego roku. Okazuje się, że nawet weterani Tie Fighterów znajdą tu coś dla siebie.

Kosmiczne bitwy w świecie Star Wars

Czego najbardziej brakowało nowym Battlefrontom? Zdaniem wielu - całkiem pokaźnej listy rzeczy. Tak naprawdę szczególnie we znaki potrafił dać się brak kosmicznych bitew o niewyobrażalnej skali z myśliwcami. Przecież już legendarne serie od EA takie jak Star Wars:TIE Fighter czy Star Wars: X-Wing przez ostatnie wiele lat nie zostały przez nikogo wskrzeszone, a przecież symulatory lotów kosmicznych z rodzaju Elite: Dangerous to zupełnie coś innego. Entuzajści kosmicznych potyczek mają więc powody do świętowania - Star Wars Squadrons zdebiutuje 2 października tego roku.

Star Wars Squadrons

Najnowsza produkcja spod szyldu Gwiezdnych Wojen nie zaoferuje tego, co wcześniej Battlefronty, a skupi się raczej na wypełnieniu pustki. W grze obecny będzie tryb single, jak i multiplayer, w których skupimy się na pilotowaniu kosmicznych myśliwców zarówno jako pilot Imperium, jak i Rebelii. Ostatni wywiad dyrektora kreatywego projektu Iana S. Fraziera dla serwisu IGN przynosi zaskakujące informacje. Squadrons będzie pozwalał na dostosowanie doświadczenia dla każdego. Oznacza to, że będziemy mieć w pełni kontrolę na HUDem, gdzie zamiast klasycznych ikon statku będziemy mogli w pełni skupić się na immersji, a jedyne informacje będą wyświetlane na kontrolkach w kokpicie. W grze obecny ma również być tryb Hardcore (zgadujemy, że dla wyjadaczy choćby serii Tie Fighter), któy kompletnie pozbawi nas jakichkolwiek informacji pochodzących z wirtualnego interfesju, w tym kluczowych pozwalających na łatwiejsze poruszanie się w przestrzeni kosmicznej.

Zobacz także:

  1. Assassin's Creed Valhalla - wyciekł półgodzinny gameplay. Przed Ubisoft jeszcze sporo pracy
  2. Rozpoczęła się otwarta beta Mortal Shell. Gra dostępna za darmo
  3. Oszustwo "na Wiedźmina" nowym trendem? Kaspersky alarmuje
  4. Epic chce się zrekompensować. W przyszłym tygodniu trzy darmowe gryNastępny artykuł