StarCraft 2
Źródło: wikipedia.com

Starcraft 2 obchodzi 10 rocznicę. Ogromna aktualizacja od Blizzarda

Kuba WielochKuba Wieloch
24 Lipca 2020

Aż ciężko uwierzyć, że od premiery StarCraft II za kilka dni minie już 10 lat. Szykują się huczne urodziny

10-te urodziny kultowego RTS-a

StarCraft II swoją premierę obchodził dokładnie 27 lipca 2010 roku. Oznacza to, że w najbliższy poniedziałek, kultowa gra firmy Blizzard będzie miała już 10 lat. Co ciekawe, gra pomimo upływu wielu lat wciąż ma sporą rzeszę fanów i niemałą scenę esportową.

Godny następca

Kultowy RTS jest jedną z najważniejszych gier stajni Blizzard. Dziś już to wiemy, jednakże tuż przed premierą atmosfera była napięta. Gra miała być następcą StarCraft 1, czyli najważniejszego tytułu lat 90 z kategorii strategii czasu rzeczywistego. Pierwsza część serii ukazała się 1998 roku i szybko stało się jasne, że jest to nieprzeciętny tytuł, który na zawsze odmieni świat gier. Był to tytuł, dzięki któremu mogły powstać chociażby gry z gatunku MOBA (bo to właśnie w StarCrafcie powstała pierwsza DOTA). Warto również pamiętać, że blizzardowksi RTS przyczynił się w znacznym stopniu do rozwoju esportu.

Rekordzista sprzedaży

Druga część Starcrafta przebiła jednak wszelkie oczekiwania i stała się najszybciej sprzedającym tytułem gatunku RTS w historii. Blizzard wciąż pamięta o graczach, którzy pomimo upływu 10 lat zagrywają się w SC2, dlatego też, firma sukcesywnie dodaje łatki i aktualizacje. Trzeba jednak przyzaczć, że tak dużej aktualiacji nie wiedzieliśmy od dawna.

Aktualizacja

Do gry dodano chociażby nowe osiągnięcia, które będą dostępne zarówno dla graczy wersji podstawowej jak i tych, którzy posiadają dodatki (Hearth of Swarm, Legacy of the Void oraz pakiet Tajnych Operacji Novy). Dodatkowo gracze otrzymają możliwość wybierania serwerów gry przy tworzeniu poczekalni. W ręce fanów trafi również ulepszony edutor map z wieloma nowymi funkcjami.

Pełną listę zmian, a uwierzcie nam, jest ich naprawdę sporo, możecie przeczytać na oficjalnej stronie Blizzarda.

Następny artykuł