Techgame.pl
green hell

Steam

Polska survivalowa produkcja podbija Steama

9 Kwietnia 2020

Autor tekstu:

Artur Łokietek

Udostępnij:

Produkcja określana mianem "realistic survival sim" podbiła serca graczy i znalazła się na podium najlepiej sprzedających się gier na platformie Steam. Duży w tym udział dodania trybu kooperacji i aktualnej obniżki na grę. Polskie studio Creepy

Green Hell to gra, którą twórcy określają realistycznym symulatorem przetrwania w amazońskiej dżungli. Okazało się, że ten pomysł spodobał się wielu graczom, gdyż gra wspięła się na sam szczyt.

Green Hell - survival w dżungli

Choć gier z gatunku survivali wyszło już bez liku, to produkcja polskiego studia Creepy Jar wybija się realistycznym podejściem do gatunku. Nie uświadczymy tutaj mutantów, zombie czy innych maszkar utrudniających przetrwanie, a głównym wrogiem okazuje się sama dżungla. Gra oferuje szerokie spektrum doświadczeń - możemy polować na zwierzęta, których zachowanie zmienia się w zależności od pogody i sytuacji, łowić ryby, zostać pogryzieni przez komary albo postawić chatkę i liczyć, że nic nam do niej w nocy nie wejdzie. Produkcja oferuje symulację psychicznego stanu bohatera (przecież samemu w dżungli tak łatwo jest oszaleć) i wiele innych czynników wyjętych żywcem z podręczników do survivalu. Po aktualizacji, która dodała wielce oczekiwany tryb kooperacji gra uplasowała się na drugim miejscu globalnych bestsellerów Steama.

Creepy Jar może otwierać szampana

W sukcie swój udział ma także aktualna promocja - gra przeceniona została na platformie o 25 procent, a jej cena wynosi teraz 67, 49 złotych. Wraz ze zdobyciem podium Steama, twórcy osiągnęli historyczną wartość na giełdzie. Kurs studia wzrósł dziś o ok. 50 procent przy obrotach ponad 5 mln złotych. Od debiutu w połowie 2018 roku studio może pochwalić się wzrostem rzędu 200 procent! Twócy nadal ulepszają grę, która ukazać się ma konsolach i będzie wspierać VR, ale powstaje także kolejna gra, o której wiemy póki co tyle, że również będzie reprezentowała gatunek survivali i zawierać ma tryb co-op.

Podobne artykuły

gamerka

Gry

Wynajmij dziewczynę do grania. Za pieniądze zagrasz z każdą dzięki specjalnemu serwisowi

Czytaj więcej >
Anthem

Gry

Bioware ma plany naprawienia Anthem. Szykuje się wielkie odświeżenie gry.

Czytaj więcej >
Death stranding plakat

Gry

Death Stranding zmierza na PC! Znamy datę premiery, cenę i dodatki pre-order

Czytaj więcej >
doom mod covid

Gry

Powstał mod do Dooma, w którym zarażamy demony koronawirusem

Czytaj więcej >
humble capcom mega bundle

Gry

Ruszył Humble Capcom MEGA Bundle! Za grosze możecie zdobyć świetne gry

Czytaj więcej >
meat mmo plakat

Gry

M.E.A.T: Raper Słoń tworzy grę MMO

Czytaj więcej >