green hell
Źródło: Steam

Polska survivalowa produkcja podbija Steama

Artur ŁokietekArtur Łokietek
9 Kwietnia 2020

Produkcja określana mianem "realistic survival sim" podbiła serca graczy i znalazła się na podium najlepiej sprzedających się gier na platformie Steam. Duży w tym udział dodania trybu kooperacji i aktualnej obniżki na grę. Polskie studio Creepy Jar święci triumfy na giełdzie.

Green Hell to gra, którą twórcy określają realistycznym symulatorem przetrwania w amazońskiej dżungli. Okazało się, że ten pomysł spodobał się wielu graczom, gdyż gra wspięła się na sam szczyt.

Green Hell - survival w dżungli

Choć gier z gatunku survivali wyszło już bez liku, to produkcja polskiego studia Creepy Jar wybija się realistycznym podejściem do gatunku. Nie uświadczymy tutaj mutantów, zombie czy innych maszkar utrudniających przetrwanie, a głównym wrogiem okazuje się sama dżungla. Gra oferuje szerokie spektrum doświadczeń - możemy polować na zwierzęta, których zachowanie zmienia się w zależności od pogody i sytuacji, łowić ryby, zostać pogryzieni przez komary albo postawić chatkę i liczyć, że nic nam do niej w nocy nie wejdzie. Produkcja oferuje symulację psychicznego stanu bohatera (przecież samemu w dżungli tak łatwo jest oszaleć) i wiele innych czynników wyjętych żywcem z podręczników do survivalu. Po aktualizacji, która dodała wielce oczekiwany tryb kooperacji gra uplasowała się na drugim miejscu globalnych bestsellerów Steama.

Creepy Jar może otwierać szampana

W sukcie swój udział ma także aktualna promocja - gra przeceniona została na platformie o 25 procent, a jej cena wynosi teraz 67, 49 złotych. Wraz ze zdobyciem podium Steama, twórcy osiągnęli historyczną wartość na giełdzie. Kurs studia wzrósł dziś o ok. 50 procent przy obrotach ponad 5 mln złotych. Od debiutu w połowie 2018 roku studio może pochwalić się wzrostem rzędu 200 procent! Twócy nadal ulepszają grę, która ukazać się ma konsolach i będzie wspierać VR, ale powstaje także kolejna gra, o której wiemy póki co tyle, że również będzie reprezentowała gatunek survivali i zawierać ma tryb co-op.

Zobacz także:

  1. Beta Valorant cieszy się ogromną popularnością. Konta kosztują nawet po kilkaset dolarów
  2. Resident Evil 8: Village - testerzy zdradzają szczegóły produkcji
  3. Twitch zmienia politykę. Koniec z nagością na transmisjach
  4. Indie wpadły na pomysł wykorzystania muzyki z CS:GO do informowania ludzi o pandemiiNastępny artykuł