Screen z gry Star Wars Battlefront II od Electronic Arts.
Źródło: Steam

EA Access trafi na Steam. Electronic Arts potwierdza

Stanisław JanowskiStanisław Janowski
11 Sierpnia 2020

Czerwcowe plotki w końcu znalazły potwierdzenie. EA Access oficjalnie trafia na platformę Steam. Informację potwierdziło Electronic Arts.

Electronic Arts uruchomiło na platformie Steam specjalną zakładkę, która promuje usługę EA Access. Tym samym potwierdziły się plotki, które w czerwcu zaczęły pojawiać się w sieci.

Duży plus w walce między platformami

Obecność usługi EA Access na Steamie jest niezwykle dużym plusem dla tej platformy. Steam konkuruje od wielu miesięcy z zyskującą na popularności platformą Epic Games Store. Który zachęcił do siebie graczy z całego świata udostępniając im gry z najwyższej półki całkowicie za darmo. Teraz Steam odpowiada bardzo ciekawą ofertą. Obecność takich gier jak FIFA, The Sims czy chociażby Battlefield na tej platformie to duży krok naprzód.

Czym jest EA Access

EA Access to bazujący na subskrypcjach serwis, dzięki któremu abonent zyskuje dostęp do bogatej biblioteki gier wyprodukowanych przez Electronic Arts. Dotychczas system dostępny był na konsoli Microsoftu, czyli Xbox One oraz sprzęcie od Sony, a więc PlayStation 4. Teraz dostęp do bogatej bazy gier uzyskają również użytkownicy Steama.
Dzięki abonamentowi w tej usłudze gracze mogą zagrać w najnowsze tytuły kilka dni przed premierą oraz zyskują dostęp do ogromnej biblioteki gier od EA. Jeżeli chodzi o Xboxa, abonament do usługi kosztuje 14,99 złotych miesięcznie lub 79,99 złotych rocznie. Abonenci programu zyskują również dostęp do 10-procentowej zniżki.

EA zmierza na Steama

Electronic Arts poinformowało, już w czerwcu, że na Steama trafi ponad 25 gier produkcji EA. Produkcje te będą również dostępne w abonamencie EA Access, który na Steama trafi jeszcze w tym roku (firma nie podała jak na razie konkretnej daty). W momencie startu programu, gracze zyskają dostęp chociażby do gry The Sims 4 z wszystkimi możliwymi dodatkami, gier z serii Battlefield, Star Wars Battlefront 1 i 2 i wiele, wiele innych. Na start EA przygotowało również specjalną promocję, dzięki której każdy będzie mógł przez 10 godzin przetestować nowo opublikowane gry od EA bez dodatkowych opłat. Wersja usługi na Steam, podobnie jak na konsolach, zakłada przyznawanie 10% rabatu dla wszystkich abonentów EA Access.

Następny artykuł